Yazar Portal | Turkiye Interaktif Kose Yazarı Gazetesi

Barolar Birliği, Tabipler Birliği!


21 Eylül 2020 00:00

Yorum Yapılmamış

İktidarın hukuk dışı kararlarını, eylemlerini desteklemiyor, onaylamıyor ve hatta karşı çıkıyorlar diye, avukatların kuruluşu baroları bölmeye kalkıştınız, kendinize biat edecek baro kurmayı denediniz. Olmadı, 50 bine yakın avukatın olduğu İstanbul barosunda bile alternatif baro kurmak için gerekli olan 2.000 imzaya ulaşamadınız.

 

Bu durumu, iyi yandaş akademisyen Selman ÖĞÜT, bugün şöyle değerlendirmiş: “2.000 imzayı bile bulamadık, bu ayıp bize yeter!” Oysa demeliydi ki; “50 bin üyenin olduğu bu meslek kuruluşunda, bizi destekleyen 2.000 avukat bulamadık!

 

Gerçek bu; işte o kadar azsınız, azınlıktasınız!

Şimdi sıra bir başka meslek kuruluşunda, doktorlarda, Türk Tabipler Birliği’nde. Haydi bir de onlar üzerinde deneyin iktidar olmaktan kaynaklanan gücünüzü. Bir de onları bölmeye kalkışın, yasasını değiştirin ve sağlık alanında da yaptığınız yanlışları, yalan yanlış bilgileri kabullenmeyen, ettikleri Hipokrat Yemini’nin temel ilkeleri ve meslek onuru ile bunlara itiraz edip halka gerçekleri açıklamaya çalışan doktorları bölmeye kalkışın!

 

Başarabilecek misiniz?

Okunma Sayısı: 321
Kategori: Mustafa HAYIRLI

Yazarın Diğer Yazıları

Hukuk Felsefesi (III)

Çağdaş Hukuk Felsefesinin Öncüleri Bu bölümde günümüzün hukuk felsefesi anlayışının oluşmasına katkıda bulunan başlıca düşünürlerin...

Hukuk Felsefesi (II)

Hukuk Felsefesinin Kısa Tarihi Hukuk felsefesinin tarihi, “Adil bir hukuk sistemi nasıl olmalıdır?” sorusuna verilen...

Hukuk Felsefesi (I)

Bu yazıda; hukuk ve felsefe ilişkisi, hukukun felsefi temelleri, felsefenin özel bir alanı olan “Hukuk...

Etik

Sözcük anlamı “bilgi sevgisi”  demek olan felsefe;  “Var olanlar üzerine yöntemli bir düşünme etkinliği.” olarak...

Anayasa Mahkemesi

Anayasa Mahkemesi, yasaların anayasaya uygunluğunu denetlemekle görevli en yüksek yargı organıdır. Diğer mahkemelerden farklı olarak,...