Yazar Portal | Turkiye Interaktif Kose Yazarı Gazetesi

Aynı Harflerle Farklı Anlamlar


28 Kasım 2010 00:03

Yorum Yapılmamış

Çaresiz misiniz? Çare Siz misiniz?

Yeteneksiz misiniz?  Yetenek Siz misiniz?

Kelebek taş üstünde mi?  Kele Bektaş  üstünde mi?

Bey girmiş, Beygirmiş .

Buzdolabı çağı. Buz dola bıcağı.

Yeşim şeker ye. Ye şimşek er ye.

Dinle manda imam kovanda. Din Leman da imam kovanda.

Aynı harflerden farklı anlamlar çıkabiliyor muş demekki onu görmüş olduk. Bundan sonra yazımızı kafamıza takılan ilginç sorları sıralayalım ve siz okurlarımız aynı harflardeki farklı anlamları kendiniz okurken bulun.

Sayın Cumhurbaşkanımız Abdullah Gül, İsviçre’ye ziyerete gittiğinde orada şu türkü ile karşılanmış. EKMEK BULDUM  KATIK YOK. Haberin başını duymamış olsaydım, Abdullah Gül açlık bunalımıyla boğuşan Fas Cezayir Hindistan vs gibi bir ülkeye gitmiş de orada çocuklar bu türküyle sayın Cumhurbaşkanımızı karşılamışlar düşünürdüm. İsviçre gibi bir ülkede yani para baronlarının ülkesi, paranın mabedi olan bir ülkede, dünya masonlarının kasası bir ülkede Türkiye Cumhurbaşkanı, “EKMEK BULDUM KATIK YOK”türküsüyle karşılanıyor. Bu İsviçre ki, minare olayından sabıkalı hatta ERMENİ SOYKIRIMI OLMAMIŞTIR diyemediğiniz ve derhal tutuklandığınız bir ülkede Cumhurbaşkanımız bu türküyle karşılanıyor. Güleyim mi, ağlayım mı? bir türlü çözemedim.

Erbakan hoca kürsüden kükrüyor. AKP’yi kastederek, MAYDANOZDAN YAĞ ÇIKMAZ dedi. Hocam o maydanoz evvel-i vaktinde sizin bahçenizde çıkmamış mıydı, siz bahçıvanı değil misiniz o maydanozun.:> Yoksa sizin maydanozların tohumları mı karıştı ya da genetikleriyle mi oynandı. Siz maydanoz ekmediniz de keçiboynuzu mu ekmiştiniz ?

CHP kurultaya gidiyormuş. 18 yıldır uygulamadıkları kurultay seçim sistemini şimdi Sayın Baykal ve Önder Sav Kılıçdaroğlu’ndan istiyorlarmış. Kılıçdaroğlu da 18 yıldır Baykal dan yapmasını istediği şeyi şimdi kendisi yapıp yapmamakta tereddüt çekiyormuş. Demokrat olduklarını iddia edenlerin düştükleri duruma bakın Allah aşkına. Güleyim mi, ağlayayım mı? çözemedim. Kanal D de yayınlanan AKASYA TAKSİ şoförlerinden Sinan, bu kadar viraj alamaz değil mi ?

AKP ye de birkaç satır yazmadan makalemi bitirirsem ayıp olur değil mi ? Fatma Gül ün suçu ne ?

 

Okunma Sayısı: 70
Kategori: Uğur ÖZALTIN

Yazarın Diğer Yazıları

Kısa Kısa – Gereksiz

Zaman zaman… değil, yeteri zaman aralıklarında duyuyorum. Diyorlar ki “bilişim bölümleri gereksizdir.” Bunu öğretmen de...

Katillik Nerede Başlar

Günümüzün en çetrefil sorusu budur. İnsanı öldürmek nerede cinayettir, nerede haktır, nerede dine vicdana uygun...

Sor Soruyu

Sor soruyu al boruyu yarışmasına hoş geldiniz. Bugün ilk bölümümüzde üç yarışmacı birbirine soru soracak...

Üstün Dökmen Döktürdü

Prof. Dr. Üstün Dökmen bugün Star televizyonunda Melek adlı programda konuktu ve astroloji hakkındaki görüşlerini...

Para Zaafı

Para zaafı yani para için her şeyi yapabilirlik ya da menfaat köleliği günümüzün en çetrefil...