Yazar Portal | Turkiye Interaktif Kose Yazarı Gazetesi

ABD ve Türk Adaletinde Ermeniler

BİLİMSEL GERÇEK
Öğr.Gör. Nurullah AYDIN

24 Ocak 2012 00:02

Yorum Yapılmamış

Dink le ilgili bir karar verildi hemen Türk adaletinin adaletsizliğini belirtiyorlar.

Peki ya ABD adaleti nasılmış acaba?

Ne olmuştu: Türk Adaleti, bir Ermeni asıllı yazarın öldürülmesi ile ilgili bir karar almıştı.

Katil devlet diyorlar. Yaşadıkları ülkenin devletine katil diye bağırtan ne?

Bu tarvama hali ya da cinnet hali normal mi?

Bu mahkeme Erivan'da olsa idi ve bir Türk yazar, bir kaç Ermeni tarafından öldürülse idi acaba Erivan'da kaç yüz bin kişi sokağa dökülür ve hepimiz Türküz, diye haykırırdı

Bakın; Hrant Dink, gazetecilik yapan Ermeni kökenli olan, Ermeni azgınlıklarına ve Soykırım iddialarına karşı çıkan bir vatandaşımızdı. Muhtemelen gizli servislerce bir tertip sonucu öldürüldü ve bu ölümden nemalanmayı amaçlayan odaklar, hemen Türk Milletini ve Türk Devletini suçlama girişimini başlattılar.

Türk Devleti bunun bir tertip olduğunu ve olayın arkasında dış mihraklı iç örgütlerin olabileceğini öne sürerek araştırmasını bu yönde derinleştireceğine, hemen savunmaya geçerek olayı sorun haline getirdi.

Azınlık medyası da, yakaladığı bu fırsatı Türkiye aleyhine alabildiğine istismar etti ve halen de bu istismarını sürdürmeye devam etmektedir.

ABD'de yaşanan dava nasıldı?

Bundan 37-38 yıl önce Los Angeles'e yakın Santa Barbara şehrinde Başkonsolosumuz ile muavin konsolos 72 yaşında bir Ermeni tarafından kafalarına (iki ayrı tabancadan) 7 şer kurşun sıkılarak küçük bir otel odasında öldürülmüşlerdi

Savcı bir Ermeni asıllı Amerikalı idi ve yapılan araştırmada o anda otel odasında başka kimselerin bulunmadığını ( halbuki bir iddiaya göre yapışık oda da 3-4 kimsenin bulunduğu ve onların öldürdükten sonra tabancaları suçlu Ermeni'ye verip kaçtıkları iddia ediliyordu. Savcı bu iddiayı kale bile almamıştı) ve 72 yaşındaki yaşlı adamın iki genç insanı ayrı iki tabanca ile öldürüp öldüremeyeceği göze alınmadan Savcı hiç bir karşı müdahale olmadan öldürdüğüne kanaat getirmişti

Başkonsolosumuz, Santa barbara'da mahkemeyi takip etmek üzere gitmek istediğinde ABD hükümeti  çoğunluğun Ermeni olduğu bir yerde koruma veremeyeceklerini belirterek başkonsolosa mahkemeye gitmemesini belirtmişler.

Hakim, suçlu Ermeniye 10 yıl vermiş, adamın yaşı ve hasta olduğunu belirtmesi ile bu cezayı indirerek suçlunun tutuklu olduğu müddete indirmiş ve adam serbest bırakılmıştı.

O zaman mahkemede bulunanlardan bazılarının itirazına Hakim "burada büyük bir Ermeni Toplumu var eğer bir o kadar Türk toplumu olsa idi benim kararım başka olurdu"  diyerek davayı kapatmıştı.

ABD adaleti buydu.

Ne olmuştu da bu düşmanlık oluştu?

Ermeniler Osmanlı döneminde  sadıka-ı millet diye bilinirdi. Ne zaman kadar? Fransız, İngiliz, Rus fitnesi  çapulcuları örgütleyip düşmanlık tohumlarını ekinceye kadar. Öyle başlar Ermenilerle Türk ayrışması.

Oysa Ermeniler; İskitlerin torunlarıydı. Yani Turani bir kavimdir.

Türküler aynı, yemekler yanı folklor aynı. İslam ordularının Kafkasya'ya ve ötesine ilerleyememeleri üzerine Hıristiyan olarak kaldılar. Ama onlar; ne Ortodokstu ne de Katolik. Onlar Gregoryendiler.

Onları varlıklarını sürdürten de yine Türkler oldu. Anadolu'da Hititler, Frigyalılar, Lidyalılar, Urartular kayboldular ama Ermeniler kaybolmadı.

Bizans döneminde İstanbul'a bile alınmayan, insan kabul edilmeyen Ermeniler, Fatih döneminde İstanbul'a alındılar. Ve Fatih onlara Ermeni patrikliği kurdu. Yüzyıllar boyunca devletin önemli birimlerinde görev verildi

Ya Hocalı katliamı?

Birinci Dünya savaşında ise, Ermeni'ler; Rus, Fransız ve İngiliz emperyalistlerinin iğfaline kapılarak huzur içerisinde yaşamakta oldukları ülkelerine nasıl ihanet ettiklerini ve bu ihanetleri esnasında Müslüman halka reva gördükleri işkenceleri ve çok yakın bir tarihte HOCALI'da yaptıkları katliamı nedense kimse yazmamakta, konuşmamaktadır.

Hrant Dink olayında, mahkemenin verdiği karara karşı gösterilen tepkileri kimler yapıyor?

Liboşu, döneği, dincisi, kimliksizi, kökeni belirsiz olanı bir noktada birleşiyor, o da Türk düşmanlığıdır. Peki ama neden?

Türk Ermeni Patrikliği, soğukkanlı bir şekilde,  Fransa'da soykırımı suç sayan tasarı ile ilgili yaptığı açıklamada 1600 yıldan beri birlikte yaşayan iki halktan bahsediyor.

Yüzyıllar boyunca kardeşçe yaşayan halkları birbirine düşman edenlere karşı her etnik grubun uyanık olması gerekir. Çatışmanın kimseye faydası yoktur.

 Bilin, anlayın, düşünün ve inanın ki; Türk milleti şefkatlidir, herkesi kardeşçe kucaklar, Türk devleti adaletlidir huzur güven ve barışın teminatıdır. Türk yargısı Türk adaleti ayrımcılık yapmaz.

Günün Sözü: Kararlı hareket etmezsen bocalar, kaybedersin.

Okunma Sayısı: 74
Kategori: Nurullah AYDIN

Yazarın Diğer Yazıları

İktidar Savaşı ve Propaganda

İnsanlık tarihi; iktidar için güç ve yetki sahibi olanlarla, olmaya çalışanlar arası çatışma ve güdülen...

İktidar Savaşı ve Propaganda

İnsanlık tarihi; iktidar için güç ve yetki sahibi olanlarla, olmaya çalışanlar arası çatışma ve güdülen...

Siyasal/Ekonomik Şekillendirme

Belli odakların emireri olarak planlandığı gibi gücü/yetkiyi ele geçiren bir kesim diyor ki; artık kabul edin....

ABD-NATO ve Türkiye

Atatürk’ün bağımsızlık temeline dayalı stratejik dış politikasını tersyüz etmiş ve ABD ile askeri ve eğitim...

Sevgide Birleşmek

Tartışalım. Kırmadan, üzmeden, incitmeden, katletmeden, ayrıştırmadan, ötekileştirmeden konuşalım tartışalım. Aklın mantığın, gönlün yolu birdir. Orta...