Yazar Portal | Turkiye Interaktif Kose Yazarı Gazetesi

16 Nisan da’ Ne Yapalım?


21 Mart 2017 00:03

Yorum Yapılmamış

Arı kovanına bir bakın kraliçe dışında bir lider var mı? Yok, çünkü bir kovanda iki kraliçe olmaz. Olursa savaş çıkar. Arılar nesillerinin devamı için ya başına bir kraliçe tayin ederek oğul oluşturur, ya da zayıf düşmüş olan kraliçeyi yok edip, başlarına yeni bir kraliçe geçirmek şeklinde iki yol izlerler.

Benzer durum tüm canlılar için de geçerlidir. Hiç bir canlı grubunun iki lideri yoktur. Zira ikiliğin olduğu yerde ihtilaf ve hezimet oluşur.

Bütün devletlerde son sözü bir kişi söyler. Aksi durumda ortada ya devlet kalmaz, ya da kalana devlet denmez. Kalan şey gelenin geçenin şamar oğlanı olur.

Şu an kurtulmak istediğimiz şey de bu ikilik değil mi?

Kulların yaptığı işler her zaman nakıstır. Çünkü kul nakıstır.

Ülkemizde yapılan hangi kanun mükemmeldir? Hiçbiri çünkü kul ya bu kadar yapabilir, ya da demokrasi denilen şey iyinin yapılmasına izin vermez. Binaenaleyh demokrasi zaten tam da bu neden için var.

Tarihe ya da Türklerin tarihine bir bakarsanız, devletteki iki başlılığın ya da kardeşler arasındaki saltanat kavgalarının devleti ne hale getirdiğini görürsünüz. Koskoca Büyük Selçuklu Devleti iki kardeşin taht kavgası yüzünden parçalanır. İhtiras Hunları ne hale getirmiş bir bakın!

Bir kervana bir lider gerek. İki lider kervanı paramparça eder.

Bir grup arkadaş uzun bir seyahate çıksa birini lider seçmemiş ise her kafadan bir ses çıkar. Dostlukla başlayan gezi, küslükle ve düşmanlıkla bitebilir.

İşte o yüzden Peygamberimiz Muhammed Mustafa (s.a.v) iki kişi yola çıkacaksa birinin reis seçilmesini emir buyurur.

CHP’nin iki genel başkanlık makamı olsa sadece iki kafadan iki ayrı ses çıkmaz. Aynı zamanda ortaya iki CHP çıkar. Bu diğer partiler için de böyledir.

Çünkü fıtrat ikiliğe karşıdır. Kâfirlerin iddia ettiği gibi haşa birden fazla ilah var olsaydı kâinatta düzen mi olurdu?

Mesele gayet net: Bir köyde iki ağa olmaz. Bir mahallenin iki muhtarı olmaz. Bir evde iki aile reisi olmaz. Olursa o aile parçalanır. Bugünkü ailede hem kadına, hem erkeğe verilmeye çalışılan şeyin amacı da aileye felaketler yaşatmaktır.

İşte bu yüzden Türkiye çift başlılıktan kurtulmalıdır. Bu nedenle 16 Nisan büyük bir fırsattır ve mutlaka EVET demeyi gerektirir.

Okunma Sayısı: 149
Kategori: Kemal ÖZER

Yazarın Diğer Yazıları

Ya Şimdi Yahut Bir Asır Daha Esarete Devam

Hilafet, Müslümanları Hz Peygamber (s.a.v.)’in sancağı altında toplama makamı. Onun varlığı Müslümanlar için umut, düşmanlarımız...

‘İlaç’ Savaş ve Suç Ürünüdür

Başlığımız bir ironi ihtiva etmez, aksine gerçeğin ta kendisidir. Şöyle ki, bugünkü ilaç endüstrisi yahut...

Kemalizm: Türkiye’nin Çıkmaz Sokağı

Mustafa Kemal’i ölüme götüren İnönü, 27 Mayısçılar, 12 Eylülcüler ve 28 Şubatçılar zulümlerini neye sığınarak...

Öldüren Işınlar

Bilim ve endüstri bizim neyimiz olur? Yahut şöyle soralım; bilim ve endüstri bizim dostumuz mu,...

İnsanlığı Virüsle Terbiye Yahut Virüslerle İnsanlık Arasında Harp

insanlık, mobil haberleşme teknolojisinin ilki olan 1G ile 1984’de tanışmıştı. Mâlum buradaki G ‘generation/nesil’ kelimesinin...