Yazar Portal | Turkiye Interaktif Kose Yazarı Gazetesi

100 Bin Üyeli Çöpçatan Siteleri


15 Kasım 2009 00:02

Yorum Yapılmamış

Televizyonlarda her kanalda bir çöpçatan programı olacak nedeyse. İnternet sitelerinde ise iş çığırından çıkmış vaziyette. Hepsinde de gold ve platin üyelik var. Üye olmak bedava ama sonrası her şey para. Çmpçatan sitelerinin üye sayılarına bakıyorum yüzbin üyeli bir çoğu. İnsan bunları gördükçe düşünmeden edemiyor, ya hu ülkemizde salak sayısında bir patlama mı oldu diye.

 Kimin eli kimin cebinde belli olmayan bir ortamda hangi manyak çıkarda evlenir bu çöpçatan sitelerinden. Yalancılığın arş-ı Ala ya yükseldiği internet ortamında hangi resim gerçek, hangi rumuz isim gerçek ki, bunlara güvenip hayat arkadaşı seçeceksin. Millet kendini mi bilmiyor yoksa bu siteleri kuranlar milleti mi bilmiyor anlayamadım.

 İnternette eş bulduğunu zannedenlerde var ve bunların yakınlarının yine internette dertlerini forumlarda anlattıklar vakidir. İşte bunlardan birkaç örnek :

 ***

merhaba arkadaşlar herşeyi kafama takmaktan yoruldm artık kendi sorunlarım yetmezmiş gibi 21 yaşındaki kız kardeşim gecen sen bi erkekle tanışmış internette kızkardeşim çok güzel olgun biridir ama ne olduysa bu çocuktan sonra çok değişti bana anneme bağırmalar falan biz istemiyorduk düşünün insan tanıdığı sandığı çevresindeki insanları bile tanııyamıyor ama bu 8 ay netten konuşup evlenmeye kaktı çok mücadele verdik karşı çıktık ama nafile istediği oğlan 24 yaşında ve işi yok ailesiyle geldiler benim hiç kanım ısınmadı.

İstanbul’daki Emka Turizm ve İnşaat’ta 12 yıldır muhasebecilik yapan Özlem Yoğurtçu geçtiğimiz yıl internette Özgür Atamer’le tanıştı. Muhasebeci kadın bir süre sonra şirket kasasından gizlice sevgilisine para aktarmaya başladı. Muhasebeci sevgilisinden her hafta düzenli olarak para alan Atamer bu iş için özel şoför bile tuttu. Geçen hafta şirketin acil para ihtiyacı doğunca sevgililerin oyunu bozuldu. Yetkililerin yaptığı incelemede Özlem Yoğurtçu’nun şirketi dolandırdığı ortaya çıktı.

İnternetten tanıştığı sevgilisini Yalova’ya çağıran bir bayan, kendisinden 11 yaş küçük sevgilisini eve alıp kocasını 7 yerinden bıçaklattı

İnternetten tanıştığı ve üç yıl görüştüğü Antakyalı bir kadının kendini reddetmesi üzerine Eskişehir`den Hatay`a gelen genç adam, iki günde farklı inşaatların 6. katlarına 6 kez çıkıp intihara kalkıştı.

İstanbul`da, internetten tanışıp bir otelde cinsel ilişkiye girdiği iş adamından, ilişki sırasında çekilen görüntüleri internette yayınlamama karşılığında 150 bin YTL istediği iddia edilen iki kadın gözaltına alındı.

İnternette tanıştığı Yunan genci Valsamis ile evlenen Ukraynalı Tchamova çetin ceviz çıktı. Chat”te tanıştığı bir Türk”le yaşamaya başlayan genç kadın çocuğunun velayeti için mahkemelik oldu.

sorunlar, Bir süre önce internette tanıştıkları bekar Türk erkeklerinden evlenme vaadiyle para alarak ortadan kaybolan ve çökertildiği düşünülen “sahte gelin” şebekesi, şimdi de Londra”da ortaya çıktı.

Bulgaristan“ın Avrupa Birliği“ne üyeliği ile İngiltere”ye kapak atmaya çalışan Türk kökenli Bulgar kızlarının, Londra”da yaşayan Türk erkeklerle değişik yollardan bağlantıya girerek, seks vaatleri ile tuza düşürdükleri ve bu yolla ülkeye giriş yapmaya çalıştıkları belirlendi.

 internette tanıştığı yasak aşkı ve 5 yaşındaki çocuğuyla kaçan evli bir kadın(22)ve yasak aşkı(33) kızın abisi tarafında öldürüldü.Bence internet icat edildiğinden beri aldatma oranları çoğaldı.Eskiden hiç tanımadığınız biriyle iletişime geçmek zor olduğu için midir bilemiyorum ama internet sanki bir deccal gibi…kullanıcıların dikkatine…..

İnternet aşkının evine giden adam, ilaçlı meyve suyuyla uyuttuğu kadının değerli eşyalarını alıp kaçtı
İstanbul Üsküdar’da geçen ay polise başvuran Deniz K. adlı kadın, internetten tanıştığı bir kişinin evinde kendisini uyuttuktan sonra soyduğunu söyleyip şikayetçi oldu.

 Evli ve üç çocuk babasıydı… İnternetten bir kadınla tanıştı ve ailesini internet aşkına değişti.Sinop’un Durağan İlçesi’ne bağlı Çampaşasakızı Köyü camisinin imamı 37 yaşındaki Dursun Özkök iddiaya göre internette tanıştığı bir kadın yüzünden 3 çocuğunun annesi hamile eşi 36 yaşındaki Emine Özkök’e boşanma davası açtı.

 12 yaşındaki kız internette tanıştığı adama kaçtı..  Basından

 ***

Oturduğu apartmanda apartman yöneticisini tanımayanlar internette insan tanıyacak. Peehhh. Yaşadığı çevrede arkadaş-eş bulamayan zaten ruhsal problemlidir benim gözümde. Ya da arkadaş, akraba çevresi ona bir münasip kişiyi uygun bulmuyorlarsa onun hakkında hayırlı sözler söylenmiyor demek ki benim fikrimce. Kucaktan kucağa gezip dolaşan adamı veya kadınıla ancak karayolları ilgilenir otoban standartlarında olup olmadığıyla.

14 Kasım 2009 Cumartesi

UĞUR ÖZALTIN

Okunma Sayısı: 192
Kategori: Uğur ÖZALTIN
Etiketler: , ,

Yazarın Diğer Yazıları

Kısa Kısa – Gereksiz

Zaman zaman… değil, yeteri zaman aralıklarında duyuyorum. Diyorlar ki “bilişim bölümleri gereksizdir.” Bunu öğretmen de...

Katillik Nerede Başlar

Günümüzün en çetrefil sorusu budur. İnsanı öldürmek nerede cinayettir, nerede haktır, nerede dine vicdana uygun...

Sor Soruyu

Sor soruyu al boruyu yarışmasına hoş geldiniz. Bugün ilk bölümümüzde üç yarışmacı birbirine soru soracak...

Üstün Dökmen Döktürdü

Prof. Dr. Üstün Dökmen bugün Star televizyonunda Melek adlı programda konuktu ve astroloji hakkındaki görüşlerini...

Para Zaafı

Para zaafı yani para için her şeyi yapabilirlik ya da menfaat köleliği günümüzün en çetrefil...