Yazar Portal | Turkiye Interaktif Kose Yazarı Gazetesi

Yazar Akademisi Derneği Ne Amaçla Kurulmuştur?


18 Ocak 2012 00:01

Yorum Yapılmamış

Derneğin kuruluş amacını açıklamadan önce, aranıza (bilgi ağı yazarları arasına) yeni katılmamdan dolayı öncelikle herkese merhaba!

Yazar Akademisi Derneği Kurulma amacı mevcut dernek ve vakıflara karşı yada yapılara karşı taraf olmak ya da karşısında kurmak amacıyla kurulmamıştır. Bu amacı da hiçbir zaman gütmemiş, peşinde de asla koşmayacaktır. Bizler Ülkemizde ve dünyada yaşayan tüm insanları bir bütün olarak kavrayıp onların gelecekte

ve mevcutta karşılaştıkları yada karşılaşacakları sorunları çözmeye adaydır ve bunun top yekun olarak başarılacağını bilmektedir ve inanmaktadır.

Bu amaç ve ilkelerin ışığında temel taş ve yörüngesini oluşturan derneğimizin çalışma yapısında ve dinamiklerinde her zaman bir şey ilke belirlenmiştir. İNSAN.

İnsan unsuru artık tek başına ele alınacak yâda başlı başına ferdi çözülecek sorunlar olmaktan çıkmıştır. Bunun için artık hangi görüş yâda fikirde, ırk yâda dinde olmamızın bize katacağı bir artı olmaktan çıkmıştır. Artık dünyada yaşanan ve bizi ilgilendirmez dediğimiz bir sorunumuz kalmamıştır. Artık dünyada her ne yaşanıyor ise o artık bizlerin ortak sorunu ve çözümü de hepimizi ilgilendirmektedir. Bu sebepten dolayı kimse “bana ne” deme hakkına sahip değildir.

Bugün bu çalışma formatımızı ellerinde tutan ve bizleri dikkatle takip edenlerin “Bekle ve gör” ilkesine sığınıp yanımızda yer almakta endişe ve sıkıntıları varsa yarın bu düşünce sahiplerine bizlerinde kalbi ve derneğimiz kapalı olacaktır. Bunu dememizdeki en önemli sebep bu kadar ilkesel ve zor bir caba içerisinde mücadele ederken bir zaman sonra elde edilecek başarıdan nemalanmak isteyenler olarak algılayacağımız bu insanları ve kurumları saygı ile anmamızda doğal olarak bizden beklenmemelidir.

Bugün dostlarımız bizlere dostluklarını öncelikle derneğimize ve çalışmalarımıza destek olarak vermelidir. Derneğimizin yapacağı işlerin maddi anlamda desteklenmeli ve hayata geçirilme aşamasında katkıları açık ve net görmeliyiz. Yani artık laf cambazlığı yerine icraatımızı ortaya koymalıyız.

OGÜN DELİ

YAZAR AKADEMİSİ DERNEGİ GENEL BAŞKANI

Okunma Sayısı: 155
Kategori: Ogün ORPARS

Yazarın Diğer Yazıları

Ülkeyi Kim Yönetiyor?

Ülkeyi yönetenlere sürekli eleştiri getiriyoruz. Bu sadece ülkeyi on sekiz yıldır yöneten Ak Parti için...

Şeytanın Hükmü Bitmiştir

Atatürk ve Atatürk İlke ve Devrimlerini savunanlar, saldırıve baskılara maruz kalmıştır. Bu saldırı ve baskıcı...

Güç ve Gücün Kullanımı “Otorite” Zaviyatı

Güç her insanın doğumunun hemen ardında gözlerini açtığı andan ve toprağa gireceği yani gözlerinin kapanacağı...

İsrail Hangi Emlakçıların Üzerinden Hatay-Urfa Hattından Arazi Satın Almaktadır?

Bugün Türkiye Büyük Millet Meclisi Tarihi bir görüşmeye imza atmaktadır. Muhtemelen on yıl sonra (10)...

Büyük Birlik Partisi ve Ardından Bıraktığı

Dün akşam CNN TÜRK ekranlarında Prof. Dr. Sevil Atosoy’un sunduğu “suç ve delil” programında rahmetli...