Yazar Portal | Turkiye Interaktif Kose Yazarı Gazetesi

Yayalara Öncelik Verelim..


16 Aralık 2010 00:02

Yorum Yapılmamış

Evet yağmurlar başladı… Didim’in yolları malûmunuz! Adım başı küçük su birikintileri var!..

Onun için BİLİNÇLİ, SAĞLIKLI, ANLAYIŞLI, KENDİNE SAYGILI sürücülerimize görev düşüyor…

Çoğaltmadım GÖREVLER diyerek! Ekmek istemiyoruz, para istemiyoruz. Oy istemiyoruz, mevki, mertebe istemiyoruz. Sadece su birikintilerine yavaş girin yeter…

Üzerimize sıçratmayın yeter…

Bu soğuklarda bizi tabiri yerindeyse ÇİMDİRMEYİN yeter.

Tabii bu isteğimiz sürücülerden! Sürücülerin de BİLİNÇLİ, SAĞLIKLI, ANLAYIŞLI, KENDİNE SAYGILI olanlarından istiyoruz! Diğerleri zaten istesek de istemesek de BİLDİĞİNİ okumakta ve okuyacaktır! Bizim nazımız kendini bilenlere… Yoksa kendini koyverip gidenlere değil.

Bu yazıyı da onun için aldım kaleme…

Belki geçen gün Cumhuriyet Caddesi’nde bir bayanı adeta suya bulayan, üstünü başını berbat eden KOYVERİLMİŞ bay okur diye!  Okur çünkü saygısızca yaptığı işin farkında olacak ki; dikiz aynasından geriye baktığını gördüm! Ancak üzülüp üzülmediğini, ya da egosunu tatmin etmiş olmanın verdiği hazzı yaşayıp yaşamadığını anlayamadım. Çünkü süratli geçti ve alaca karanlık basmıştı!

Bayan oldukça mahcup, utangaç bir biçimde üstüne başına bakındı, silkelendi ve mırıldanarak yoluna devam etti! Sürücünün arkasından bile bakma gereği duymadı!

Doğrusu da buydu sanırım. Çünkü İTLE ÇUVALA GİRİLMEYECEĞİNİ biliyordu! Kendini bilmez şımarık bir BEYEfendinin (!) arkasından bakmaya değmezdi…

Aslında sevgili okurlarım biliyor neler yazmak istediğimi bu zat-ı muhtereme, amma ben yine de USTURUKLU olmaya çalışıyorum.

Sözün Özü!

Bu yağışlı ve soğuk günlerde lütfen yayalara öncülük verelim. Onlar için Fren pedalının yerini öğrenelim… Gaz çubuğuna fazla yüklenmeyelim. Gözümüz yolda ve yayalarda olsun. Kulağımız her türlü sese duyarlı olsun! Çünkü KÜFÜR BASAN insanlar bile çok. Keşke küfrü yiyen kişi o anda aşağı inse de yayaların nasıl sırt sırta verdiğini görebilse. Bu şımarık ve soytarıların hakkından nasıl gelindiğini kendi gözleriyle görse diyeceğim amma adamlar gazlayıp kaçıyor ne yazık ki.

Saygılı sürücülere saygılarımla diyorum.

Okunma Sayısı: 69

Yazarın Diğer Yazıları

“Her Yokuşun Bir İnişi Vardır”

Yokuş yukarı çıkmak… Zorlanmak… Yorulmak… İnişe geçip rahatlamak, dinlenmek. Bazen de tam tersi! Her iniş...

Atatürk ve Kadın

TÜRKİYE CUMHURİYETİ KURUCU LİDERİMİZ BÜYÜK ATATÜRK’ÜN EBEDİYETE İNTİKALİNİN YIL DÖNÜMÜ 10 KASIM. MEKANINA YILDIZLAR YAĞSIN....

7.0’lık Depremin Ardından…

Deprem… Ölümler… Allah… Kader… Şehit… Zengin… Fakir…   İzmir’de 8 binanın yıkılmasına, şu an için 114...

Köfte / Ayran ve Melek Olan Anne…

Deprem… Kararan dünya… Acı… Feryad… Umut… Kurtarma… Kurtulma… Ve sonrası. Zor. Gerçekten çok zor. Yaşlısı...

Mü’min Hangi Acıyı Bal Eyler?

Cumhurbaşkanımız geçen gün bir konuşmasında böyle dedi; “Mü’min acıyı bal eyler”. Yani sıkıntılardan doğan acıyı,...