Yazar Portal | Turkiye Interaktif Kose Yazarı Gazetesi

Takoz Kafalı Ürün Tasarımcıları ve Onu Denetleyen Takozlar


26 Şubat 2019 00:14

5 Yorum

Uzaylılar ve Kutu Kola Kapağı Arasındaki 4.8 Feet lik İlişki

Takoz Kafalı Mantıkla Üretilen Ürünler:

Aşağıda bahsini ettiğimiz ürünleri tasarlayanlar takoz kafalıdır. Ürünleri ilk imal eden kişiden itibaren o ürünleri devam ettiren imalatçılar da takoz kafalıdır. Tüketicilere lafım yok. Çünkü onların kahir ekseriyeti “uydum kalabalığa, allahü ekber” mantığı ile davrandıkları için, ekonomi biliminde, “her arz kendi talebini yaratır” ilkesi gerçek olduğu için, bu ürün acaba şöyle tasarlansaydı, daha pratik veya kolay kullanırdık diye pek düşünmezler. Bu ürünlerin daha pratik tasarımlarının patentini alana kadar bu köşe yazımı yayınlamamaya söz vermiştim. Artık sırası geldi diye düşündüm. Önce en çok kullanılan ve aklıma ilk gelen dört tanesini sıralayayım.

1. Pisuvarlar

2. Pisuvar Deliği Kapatıcısı

3. Kutu Kola Şişesi ve Kapağı

4. C Şeklinde lavabolar

…..

3. KUTU KOLA ŞİŞESİ ve KAPAĞI ve HOLOGRAFİK İLETİŞİM DEVRİNE GİRECEK OLAN İNSANOĞLUNUN AKIL TUTULMASI

1, 2 ve 4 numaralı başlıkları açıklamıyorum. Henüz patentlerini almadığım için. Kutu kolaları bilmeyen yoktur. Herkes şu ya da bu şeklide teneke kutudan asitli veya asitsiz içecek tüketmiştir. (Kola türü, meyve aromalı asitli içeceklerin, meyve sularının, enerji içeceklerinin, biraların en az dörtte biri bu tür ambalajlarda satılmakta ve tüketilmektedir.) Bu tür teneke kutu içecekler için hepsinde aynı RİSK var. Ben bu tür kutuların üretildiği günden bu yana hep yıkayarak içmişimdir. Ama sadece iş benim bu kutuyu yıkamamla kalsa sorun değil. Gafil olan yani bilinçsiz olan MİLYONLARCA TAKOZ KAFALI YIKAMADAN İÇİYOR. Saçma olanı şu, kutunun kapağının bir kısmı, dış yüzey iken açılınca kolanın deliğinin içine kıvrılıyor. Yani içeceği içerken dış yüzey içtiğiniz içeceğe karışıyor. BU AÇMA SİSTEMİNİ TASARLAYAN ÜRETİM MÜHENDİSİ, BU AÇMA SİSTEMİNE ONAY VEREN DEVLET(LERİN) OTORİTELERİ, BU AÇMA SİSTEMİNE GÖRE kapağı temizlemeden bunu tüketen herkes TAKOZ KAFALI hizmetkarıdır. Kişi kendi canının kıymetini bilmiyorsa kendi sorunu. Ama böylesi ABUK VE SAÇMA bir ürün tasarımını yapan ve buna onay veren(ler) ise BÜTÜN BİR İNSANLIK ADINA SUÇLUDUR. O mekanizma, metalin metale kısmi yapışması ve tutamak perçini ile yapılırken, bu açılma sisteminin içe değil de dışa yapılacak şekilde imal edilmesi için yüksek kimya (ve/veya endüstri) mühendisi olmaya bile gerek yok. Sadece biraz düşünme, biraz inovasyon biraz know-how biraz mantık ve izan yeterlidir. Bir ambalaj ve metal sanayii işletmesinin AR-GE departmanında çalışıyor olsam, buna derhal son verir, dünyaya bunu lanse edebilirim. Keşke Kamu Yönetimi, Kent ve Çevre alanında bir akademisyen değil de endüstri mühendisi olsaydım da bu GAFLETİ çözseydim diyorum. Ya da DEPOZİTOLU cam şişe uygulamasını zorunluluk haline getirseydim diyorum. Diyorum demesine de sadece bu konuda değil ki dünyadaki akıl tutulmaları….

Yukarıda başlığını sıraladığım hususlarda da aynı durum söz konusu. Kola kutusu kapağı açma sisteminin tüyosunu vermiş olma babından, kadrajda bir kaç paragraflık detay yapalım. Patenti de bu konuya sahip çıkanın olsun. Bizde fikir çok nasıl olsa…

Şimdi sözü nereye getireceğim:

Kutu Kola Kapağını İçe Açan İnsanlık, Mikro İşlemcinin, SD Kartın ve Sim Kartın Sahibi ve Mucidi Olamaz!

Bunu kabul etmiyorum. Bu kadar basit bir mekanizmayı ve alaşımı AKLLARA ZARAR AKIL TUTULMASIYLA SÜRDÜREN insanoğlunun SD kartı, işlemciyi, nanotransistörlerin içindeki nanometrik yazılım depolama ve işleme entegrelerini yapmış olamaz. OLAMAZ. OLAMAZ. OLSA OLSA, dünya dışı varlıkların gelecekten gelip günümüz takoz kafalı insanlarına bu cihazları bırakarak ya da kaza geçirip terkederek veya doğrudan 56. bölgede eğiterek yaptırmıştır. Biz zavallı insanoğlu, kablosuz enerji transferini, kablosuz iletişimi kendi kendimize yapabilecek zeka düzeyine sahip değiliz. Sırp Bilim Adamı, kıymetli büyüğüm, dedem, olağanüstü dahi insan bile kablosuz elektirik akımını üretirken, dünya dışı varlıklardan destek almıştır. Bu konuda Tesla’nın ölüm döşeğinde son anları diye google a bir bakının. Hangi isimleri telaffuz etmiş, dudak uçuklatan tesadüfler nasıl gerçekleşmiş bunlara bir bakın.

Aynı şekilde Piri Reis’in haritası için de benzeri yöntemleri sıralamak mümkündür. İşte tam da bu noktada, bendeniz, insanoğlunun kendi başına, gelecekten gelen dünya dışı varlıkların desteği olmaksızın bu günkü akıllara sığmayan DİJİTAL TEKNOLOJİ nin mucidi ve mimarı olmadığını olamayacağını ISRARLA İDDİA EDİYORUM.

Benden size birer kıvılcım. Bu kıvılcım ile şöyle benim yıllarca yaptığım gibi, gecenin onundan gecenin üç buçuklarına kadar ileri teknoloji ve bilim ötesi bilgi ve videoları izleyin, sanırım minnacık ta olsa bana hak verirsiniz. Hoş hak vermenize ihtiyacım yok. Zira ben zaten bunları süzmüş,  boyutların çeşitliliğinin arasında kaybolmamaya çalışan YOLDAKİ YOLCUYUM. Kola kapağı ile Uzaylılar arasındaki 4.8 Feetlik ilişki nedir diye sorarsanız, yine google a, “Uzay Mekiği Yakıt Tankının Atın Poposuyla İlişkisi!” cümlesini arattırın, cevabı bulursunuz.

KOLA KAPAĞINA KAPAK OLSUN:

Bilgisayarlarda çok katlı işlemci dönemi başlıyor. Hologram devrine gireceğiz, süper yapay zekaların içinde cirit atıyoruz(!). Ama bunu yaptığını iddia eden insanoğlu, kutu kola kapağında iki metali dışa açılacak şekilde açamıyor. Tey teyy, teyyyyyyyyyyyyy!!!!!!!!! Kızmayın bana, sadece insanlığın halinden fütürist bakışla minik bir kadraj yaptım, hepiciğezi bu.

Darısı benim değil sizin başınıza…

Kalın sağlıcakla.

Okunma Sayısı: 636

Yazarın Diğer Yazıları

Diyet (Sıfır Yağ) Karalahana+Şalgam Çorbası (Karadeniz Usulü)

Diyet (Sıfır Yağ) Karalahana+Şalgam Çorbası (Karadeniz Usulü) (10 Kişilik Tarif) MALZEMELER: 3 bağ karalahana, 2...

Zafer Bayramının Vecizesi: “Yurtta Barış Cihanda Barış”

Gençlik yıllarımda Atatürk’ün Yurtta Barış Cihanda barış sözüne gıcık olurdum. Biz barış derken, dünya üstümüze...

Döngüye Dair Dîlden Dökülen Duyumsamalar!

Yay teraziye çarpar, Altın oranın ebcedi şaşar. Zakkum yaprağı egzoz borusunu sentezlerken, Sıfır bire vurur...

Atılan Taş Sayısı İle Ürkütülen Kurbağa Sayısı Arasındaki Uçurum

Alt Başlık: Zurnanın Zırt Sesi! Dün yazarımız sevgili Ali TARAKÇI’nın Atakan SÖNMEZ ile yaptığı röportajı...

İnfodemi Terimine Türkçe Karşılık Arayışı

Bir Sözcüğün Etimolojik Mücadelesi İnfodemy: Aşırı, kontrolsüz / anlamsız ve desteksiz yaygın bilgi kirliliği salgını...

Yazıya Yapılan Yorumlar

 1. citcat71993 dedi ki:

  Beyin yakan bir yazı olmuş. Zihniyet Devrimi şart.

 2. Sanırım bu durum; bakmakla – görmek arasında ki farkın çok net bir şekilde gözler önüne serilmesidir! Belki demeyim de, hemen hepimizin deneyimini onlarca kez yaşamasına rağmen, konuyu, bu derece ne sözlü ne de yazılı olarak dile getirmişizdir! Bakıp geçmişizdir. Teşekkürler üstad. Bu yazıyı paylaşacağım.

 3. admin dedi ki:

  Elbette azizim. Paylaşılsın, kıvılcım oluştursun, sinerji oluştursun diye yazıyoruz hep birlikte.

 4. Emine PİŞİREN dedi ki:

  Merhaba Ahmet Bey,
  Yazınızı okur okumaz, Amerika’da yaşanmış bir olayla örtüştü. Adamın biri soda şişesini açınca kapağı fırlıyor ve gözüne giriyor. Sonra kör olan Amerikalı adam, açtığı davayı kazanıyor. Tabi firmadan yüklü bir tazminat alıyor.
  Haberi okur okumaz, bizde cerrah ameliyat ettiği bölgede neler, neler unutuyor ki, demiş gülmüştüm.
  Evet, ağlanacak abartılı haller yaşıyoruz, ülkemizde. Yazsan da ileysen de şikayet birimleri baştansavıyor.
  Ama benim direnmem hala sürüyor. İnadına vazgeçmiyorum.
  Örneğin; firma ismi vermeden yazayım.
  Bir peynir ve bir et üretim yapan firmanın yetkili müdürlerine, inatla kutuların üzerindeki telefonlardan ulaştım.
  ” Yahu siz bizi enayi, aptal yerine mi koyuyorsunu? Sizi derhal sosyal medyada ifşa edeceğim. Peyniriniz peynir değil ve içinde saç kılları var. Sosisiniz, dana eti değil nişastaya bulanmış, kırmızı gıda boyalı tavuk etinden imal etmişsiniz. Ben size fazlasıyla ödeme yapıyorum ki, hakettiğini alamadılim gibi benim ağzımın tadını bozmuş oldunuz!”
  Sonrası malum…
  Telefon trafiği sürüyor.
  Bir kargo şirket görevlisi gönderiyorlar, hatalı üretilmiş ürünü benden imza karşılığı alınıyor.
  Bir hafta sonra aynı müdür “hakli olduğumu” söyleyip özür diliyor. Hataları 2 paket eşantiyon peynir ile bir sürü et ürünleri paket paket adresime ” Sus” payı olarak gönderiliyor.
  Tabi bir de teşekkür mektubuyla…
  Durum bu Ahmet Bey.
  Savaşçı ruhumuza sizin de ifade ettiğiniz gibi SİNERJİ oluşturmaya devam…
  Yazmaya devam…
  Teşekkürler.
  Anımsatan, uyaran yüreğinize sağlık dilerim.

  Selam ve saygıyla

 5. admin dedi ki:

  Müşteri geri dönüşümü olarak bir çok firmadan, gösterdiğim tepki ve iletişim nedeniyle defalarca bol miktarda eşantiyon ürün, özür mektubu, para iadesi tecrübelerim olmuştur. Yazmaya, gerçek ve doğruları söylemeye devam. Sinerji oluşturmaya devam.
  Saygılar Emine Hanım, özledik sizi, ne güzel interaktivite halinde yeniden bir araya gelmek.