Yazar Portal | Turkiye Interaktif Kose Yazarı Gazetesi

Terör, İhavet, Güven

BİLİMSEL GERÇEK
Öğr.Gör. Nurullah AYDIN

20 Ağustos 2011 00:00

Yorum Yapılmamış

Her şey güzel olacakmış da, bıçak kemiğe dayanmışmış da, ramazandan sonra bir şeyler yapacaklarmış da, hoşgörüleri bitmişmiş de! Yani miş miş li devlet yönetimi altında Mehmetçikler şehit olmaya devam ediyor.

 ABD ve AB; tarih boyunca olduğu gibi şimdi de Türk Milleti’ni kimliksizleştirme, yok etme operasyonunu sürdürüyor. Öylesine ki artık kendisinin bir şey yapmasına gerek kalmadan, beyinlerini ele geçirdiği, işbirlikçi hainlerle, Türk Milleti’ne kurduğu tuzağı, zevkle izliyor.

Bir olay sorun olarak görülüyorsa, çözüm arama için ilk yapılacak iş olayı tanımlamaktır.

Terör terördür. Amacı, niyeti, eylemi bellidir. Anladığı dil aynıdır. Yapılması gerekenler de ortadadır. Hala neyin planlaması yapılıyor anlamak olanaklı değildir.

Bir yanda da mücadele edenler, yıllar öncesinin iddia ve ithamları altında etkisizleştiriliyor.

PE KE KE yollarda vuruyor, E KE PE ise belgelerle vuruyor. Biri öldürüyor biri içeri atıyor.

Bir yandan terör örgütü PE KE KE bir yandan Haçlılarla ittifak kuran münafık-fasık güruhu E KE PE, terörle mücadele edenlere karşı acımasızca kahpece saldırılarına devam ediyor.

PE KE KE terör örgütü de, E KE PE münafık-fasık güruhu da muhalifleri; dinliyorlar, takip ediyorlar, düzmece senaryolar yazıp uyguluyorlar. Sonra da konuşuyorlar, yazıyorlar.

Yandaş medya; güvenlik unsurlarına ilişkin yalan yanlış haberler vererek, abartarak zehir kusarak.halkı yanıltırken, akademisyenler, çarpık düşüncelerini ekranlarda yansıtıyorlar.

 iyasetçiler ise ortalıkta yok tatildeler.

Ülkenin duyarlı bazı aydınları, askerleri, akademisyenleri, yazarları ise esir alınmış, çoğunluk aydınlar, akademisyenler, gazeteciler ise suskunluğa bürünmüştür. Korkar hale gelmiş, bana değmeyen yılan bir yıl yaşasın mantığıyla olan bitenleri izliyorlar.

Ramazan ayı diye İslam adına; Arapları, İslam kahramanları diye anlatıyorlar. Türk kahramanları yok. Ne var? Arap hurafeleri, Arap kahramanları, Arap düşüncesi var.

Gaflet, dalalet, hıyanet sürüyor.

Herkes, birilerinin harekete geçmesini bir şeyler yapmasını bekliyor.

Türk Devleti, Türk Milleti düşmanlığı ile beyinleri iğdiş edilmiş, örümcek kafalı, bilgisiz, kültürsüz, ucubeleri ise bizden Müslüman diye seçen halk ise şaşkındır.

Bu arada sinsi ve hain planlar işlemeye devam ediyor.

Peki bu ülkenin, bu devletin, bu milletin yetkilileri yok mu?

İnsan hasta olmuşsa hastalık nedeni mikroplara acınmaz, yok edilir. Mikroplara dağdan in şehre in diğerleri ile uyumlu yaşa denmez. Virüsler kökten yok edilir.

Bitkilerin varlığını etkileyen böceklere acınmaz, birlikte yaşayın denmez.

Terörist, zararlı mikrop, virüs, böcek gibidir. Terörist toplumun mikrobudur. Gel normal insanlarla yaşa, sana hoşgörü gösteriyorum, denmez, denemez. Teröristle mücadele edecek olanlarla mücadele edenler, teröristten farklı değildir.

Halktaki infiali; izole etme çabaları ihanettir.

Her Türk evladı; kim, ne maksatla, nerde, ne yapıyor, ne söylüyor, ne yazıyor, bilmeli, takip etmeli, hafızasına kazımalıdır.

Türk Milleti demeyen diyemeyenlerin; gerçek kimliklerini bilmeli, Türk Milleti’ni kandırması, aldatması unutulmamalıdır.

Türk Milleti diyenlerin ise; kararlılık içinde yapılması gerekenleri yapacağından emin olmalıdır.

Türk Milleti; tarihte yaşadığı acılar karşısında varlığını ve bekasını koruyan evlatlarındaki şuurun aynısını taşıyan, aynı ruh, bilinç, heyecan ve coşkuya sahip, donanımlı, sabırlı evlatlarının var olduğunu göz ardı etmemelidir.

Türk Milleti; varlığını şekillendiren, tarihini, kültürünü, heyecanını, coşkusunu hissettirecek evlatlarının büyük dirilişine tanık olacaktır. Hiç kimsenin kuşkusu olmamalıdır..

Günün Sözü: Sorumlu bilinçli insan endişe etmez, yapılması gerekeni yapar.

Okunma Sayısı: 88
Kategori: Nurullah AYDIN

Yazarın Diğer Yazıları

İktidar Savaşı ve Propaganda

İnsanlık tarihi; iktidar için güç ve yetki sahibi olanlarla, olmaya çalışanlar arası çatışma ve güdülen...

İktidar Savaşı ve Propaganda

İnsanlık tarihi; iktidar için güç ve yetki sahibi olanlarla, olmaya çalışanlar arası çatışma ve güdülen...

Siyasal/Ekonomik Şekillendirme

Belli odakların emireri olarak planlandığı gibi gücü/yetkiyi ele geçiren bir kesim diyor ki; artık kabul edin....

ABD-NATO ve Türkiye

Atatürk’ün bağımsızlık temeline dayalı stratejik dış politikasını tersyüz etmiş ve ABD ile askeri ve eğitim...

Sevgide Birleşmek

Tartışalım. Kırmadan, üzmeden, incitmeden, katletmeden, ayrıştırmadan, ötekileştirmeden konuşalım tartışalım. Aklın mantığın, gönlün yolu birdir. Orta...