Yazar Portal | Turkiye Interaktif Kose Yazarı Gazetesi

Telepati Yapmak İster Misiniz? Önce Aynanızı Temizleyin…

Sripad Ramaray DAS

10 Aralık 2012 00:01

Yorum Yapılmamış

HİÇ BU AÇIDAN BAKTINIZ MI?

Ayna, karşısında duran her şeyi yansıtır, hem de olduğu gibi… Hiç bir değişiklik yapmadan… Karşısına çıplak çıktığınızda ,

“ayıptır” diyerek sizi giydirmez. Erkekseniz sizi kadın ya da kadınsanız sizi erkek göstermez. Sizi aynen, olduğunuz gibi yansıtır.

Zihin de tıpkı bir ayna gibidir ve düşünce yansıtma özelliğine sahiptir. Bu sayede diğerlerinin düşüncelerini okuyabilir, onları anlayıp çözebilir, tanıyabilirsiniz. Bu, zihnin milyonlarca mekanizmalarından biridir. Bu, zihninizin gücüdür. Bu, telepatidir. Herkeste bu güç vardır. Peki, ama siz şu anda bu gücünüzü kullanabiliyor musunuz? Diğerlerinin düşüncelerini okuyabiliyor, onları çözebiliyor musunuz?

Kirli bir aynanın karşısındakini yansıtamaması gibi, kirli bir zihin de düşünceleri yansıtamaz. Yıllar boyu zihnimizin üzerinde biriken kalın toz tabakası, bunu yapmamızı engeller. Zihnimize bir bakalım. İçinde neler yok ki?  Düşünceler, kelimeler, iç konuşmalar, görüntüler, hayaller, istek ve arzular, geçmiş, gelecek, plan ve programlar, acılar, endişeler, korkular, kıskançlıklar, nefret ve karamsarlık…  Neler var neler…

Ya iç konuşmalarla dolup taşıyor; bir geçmişe gidiyor bir gelecekle ilgili endişe ve merak içinde planlar kuruyor, ya da sizi istek ve arzularınızın peşinden koşturuyor. O bitmeyen, sonu gelmeyen düşünceler bir film şeridi gibi peşi sıra gelmeye devam ediyor ve gelen mesajları almamızı engelliyor.

Şimdi, bu toz tabakasını temizlemek için harekete geçip meditasyona başlayın. Meditasyon sanıp geçici rahatlama tekniklerinin peşinde olmayın. Zihninizi tüm bu düşüncelerden arındıran gerçek meditasyon tekniklerini öğrenin. Böylece sadece diğer kişilerin düşüncelerini okumakla kalmayacak, en önemlisi, kim olduğunuzu görecek ve anlayacaksınız.

Okunma Sayısı: 252
Etiketler:

Yazarın Diğer Yazıları

Yemek Yerken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar. Gıda-besin kombinasyonu…

 HİÇ BU AÇIDAN BAKTINIZ MI? Her besinin kendine özgü bir tadı, ısıtıcı ya da soğutucu...

Neden Bilgi Peşindeyiz…

HİÇ BU AÇIDAN BAKTINIZ MI? Zihninize bir bakın! Şimdiye dek hiç kullanmadığınız ve bir gün...

Hey Zihnim Neredesin?

HİÇ BU AÇIDAN BAKTINIZ MI? Zihin sürekli düşünceler üreten bir fabrika gibidir, dur durak bilmez....

Tahta Olmayalım, Hortum Olalım

Yapınızı Ciddiyetten, Şakacı ve Esnek Olmaya Değiştirin… HİÇ BU AÇIDAN BAKTINIZ MI? Ciddiyeti bırakın! Şakacı...

Yaşamın Haline Bir Bakalım…

Bu dünyadaki yaşamın dört kaçınılmaz acı gerçeği vardır. 1. Doğum...