Yazar Portal | Turkiye Interaktif Kose Yazarı Gazetesi

Siz Karar Verin!…

DİBÂCE
İlhan YARDIMCI

25 Ekim 2020 00:00

Yorum Yapılmamış

SİZ KARAR VERİN!…
Kerim Özbekler Edebiyat Dünyasından haberleri FaceBook’ta sık sık yayımlar. Fikri yapısı belli olmakla beraber, bazen nalına, bazen mıhına vurur. Nasibi olanlar, anlayan anlar…
Yine böyle bir mesajı bilgisayarıma düştü.
AMERİKA’LILAR; ATATÜRK-TÜRKLER VE MÜSLÜMANLARLA İLGİLİ NELER DEDİ, NELER YAPTI ? Başlıklı yazısı aynen şöyle.
5816 sayılı Atatürkü koruma kanunu meriyettet olduğu halde, işler mi/işlemez bilemem. Artık tabular yıkılmış, perdeler aralanmış, gerçekler Gün ışığına çıkmaya başlamıştır.
Mevlana’nın, Atatürkün, Hacı Bektaşi Velinin, Pȋr Sultan Abdalın, sık sık kullanıldığı, istismar edildiği, menfaat için kullanıldığı bin zaman diliminde, 2023 tarihiyle Lozan dosyalarının hükmünün kalmayacağı beklentide; kerim Özbeklerin gönderdiği bu mesajları iyi okuyun ve siz karar verin. Başka bir ilave yapmak istemiyorum.
Haçlı Seferleri başlamıştır. (George W.Bush-E.ABD Başkanı)
El Kaide’yi, biz kurduk.(Hillary Clinton)
ABD’nin dünya hakimiyeti önündeki tek engel, sünni müslümanlardır, Vahhabilerle, ortak çalışıyoruz. Şiileri kullanıyoruz, sünni iktidarın yıkılması, Sünniliğin kalesi olan Türkiye’nin yıkılması ile mümkündür.(Graham Fuller-CİA Eski Direktörü-Yazmış olduğu ”İslamsız Dünya.” isimli kitabından.)
Türkiye, İslam’ın lideri olmalıdır. Bunun için, Atatürk’ün mirasını reddetmelidir.(Huntington)
Kemalizm, Türk halkının da dünyanın da önünde engeldir. artık, güçlenmesine izin verilmemeli.(John Kuntadter-ABD Siyasi İşler Müsteşarı)

Türkiye, Müslüman dünyaya liderlik etmeli ama bunun olması için önce Atatürk’le hesaplaşmalı.(Graham Fuller-CİA Ajanı)
Yapılması gereken, Atatürk’ün hem din. Hem de, Kürt düşmanı olduğu fikrini yaymaktır.(K.Ziemke)
Atatürkçülük öldü, nurcular ileri.(Paul Henze)
Kemalizme son verin, Osmanlıyla övünün.(Graham. Fuller-CİA Ajanı)
Amerika Birleşik Devletleri’nin tek amacı, iç savaş çıkartmaktı. Batılı güçler ve Amerika, Suriye-Irak ve Afganistan gibi bölgelere asker göndermek istemiyor. Amaç, bu bölgelerde iç savaş çıkartmak. Şu an, en büyük umudumuz. Sünnilerin ve Şiilerin, kanları kuruyana kadar birbirleriyle savaşmalarını sağlamaktır. Ben, İŞİD’in Bağdat’ta ilerleyeceğini düşünüyordum. Çünkü Sünniler, Şiileri öldürüyordu ve tam da istediğimiz buydu.(Michael F. Scheuer-CİA Görevlisi)
Allah, ABD’den razı olsun. BOP, hilafeti ihya projesidir.(Kadir Mısırlıoğlu)
Kıbrıs Cumhuriyeti, Doğu Akdeniz’de kilit ortağımızdır. Güvenlik işbirliğimizi derinleştireceğimizi duyurmaktan, memnuniyet duyuyorum. Gelecek mali yılda, Kıbrıs Cumhuriyeti’ne uygulanan öldürücü olmayan savunma malzemeleri ve hizmetlerinin satışına getirilen kısıtlamaları kaldıracağız.”(Mike Pompeo-E. General ve ABD Dış İşleri Bakanı)
Sapla/Samanın, İt izinin at izine karıştığı bir zaman diliminde; Doğru ile Hak tartışıldığı zaman, Hak kesindir, münakaşa ve münazara götürmez.
Satır başları ile belirtilen yukarıdaki notlar,bir kördüğüm olarak yanımızda durur. Açılması, akıl sahibi ve ferâset sahibi kimselere düşer.
Bu projeler; “Gizli Dünya Devleti” içerisinde aynen uygulanır, taraf bulması için her türlü destek yapılır.
İleri sürülen bu iddialar, doğru veya yalan da olabilir. Gerçeği araştırmak yine bize düşer.
HAYDİ GÖREV BAŞINA…

Okunma Sayısı: 32
Kategori: İlhan YARDIMCI

Yazarın Diğer Yazıları

Ermeni Cemaati ve Kürt Bilinen Ermeniler

Çeşitli kaynaklardan aldığımız bilgilere ve Oxford Üniversitesi, Antropoloji Doktora Öğrencisi Hrag Papazian’a göre;bugün Türkiye’deki Hristiyan...

Erdoğan ve Ak Parti Giderse Neler Olur?

Biz özellikle Ben ve kalemim Tevhit/Vahdet ideolojisine bağlı, inandığı değerlerden tâviz vermeyen, İmanı ve âmeli...

Bursa Büyükşehir İnegöl Baskını Altında….

İlk önce “Adam” olan, Mayası ve kökü bozuk olmayan, İdeal ve ideolojisinde düşman emeller bulunmayan,...

İbretlik Bir Hikâye

Diyanet İşleri Başkanlığı Kurumsal İletişim Müdürlüğü’nde Koordinatör olarak görev yapan Yüksel Sezgin’in anlattığı ibretlik bir...

Asrın En Büyük Hastalığı Zâniler..

“Etini/Budunu/Sesini” pazarlayan, cömertçe (!) pozlar veren, satan niceleri ünlü(!) sıfatiyle adlandırılıyor. Böyle zâniler sözüm onaü...