Yazar Portal | Turkiye Interaktif Kose Yazarı Gazetesi

Siyasal İslamcıların Çaresizliği

BİLİMSEL GERÇEK
Öğr.Gör. Nurullah AYDIN

29 Nisan 2014 00:01

Yorum Yapılmamış

Zehir kusuyorlar. … Dedeleri de öyleydi. Türk kanı içmek için hertürlü aşağılık katliam yapmışlardı. Ve şimdi İslamcı kimlikteler. Müslümanlara katliam yapanları aklıyorlar, rahmet diliyorlar, üzüldüklerini söylüyorlar. Milleti bölüyorlar, ileri demokrasi diyorlar. Ülkenin bir bölümü paralel devlete dönüşüyor hala paralel devlet diyorlar. Rüşvet, soygun, fuhuş, kasetleri var. Kasetlere montaj diyorlar. Dinlemelerin CIA, NSA, MI6, Mossad tarafından yapıldığını söyleyemiyorlar.

Dinliyorlar, dinlenildiklerini iddia ediyorlar. Ayakkabı kutularında evlerinde dolarlar, Eurolar var, tezgah diyorlar. Hertürlü ahlaksızlığı yapıyorlar, mahremimize girdiler, diyorlar. Kardeş katline fetva veriyorlar ve uyguluyorlar. Böldükleri, çatıştırdıkları Ortadoğu müslümanlarına ağıt yakıyorlar. Yine de; İslam’dan, din’den, iman’dan, haram’dan, helal’dan bahsediyorlar.

Allah, kitap peygamber üzerine çok rahat yemin edebiliyorlar. Fetvaları var. Çalabiliyorlar. Rüşvet alabiliyorlar, torpil yapabiliyorlar. Ve gariban Müslümanlar da bu yalancıları destekliyor. Ne kadar acı.
Yetimin haklarını yiyorlar. Hırsızlığı çalmayı, İslam dininin meşru ilkeleri haline getiren bu din sistimarcılarına karşı; samimi Müslümanlar seslerini çıkaramıyorlar.

Bağış adı altında; servetlere, arazilere, binalara kavuşuyorlar. Bağış aldı altında hırsızlık yapıyorlar. Ama onlara göre yaptıkları, hırsızlık çalmak değil, bağış yapılıyor hayır işleniyor diyorlar. Bu para ile kendilerince büyük bereketli bir sevap işlediklerini zannediyorlar.

Bu kafa ile bütün haramları helal yapabiliyorlar. Bu istismarcılara biri de çıkıp, haram para ile hayır yapılmaz demiyor. Fetva ile konuşup, fetva ile soyuyorlar. Oysa nas ile sabit bir konuda içtihad olmaz. Bunu atlıyorlar. Şeytan onları fetva ile kandırıyor.
Bir de kısas yapıyorlar, akıllarınca, pişkinlikle, onlar bizim mallarımızı çaldı yıllarca, bize zarar verdiler, biz de onun karşılığını alıyoruz şimdi, diyorlar.
Yalanı, talanı, sahtekarlığı, iftirayı meşrulaştırıyorlar. Rüşvetin de kılıfı bulunmuş, torpilin de. Fetvasını alıyorlar. O zaman geriye ne kalıyor? Çalabilirsiniz de. İftira da edebilirsiniz. Tehdit ve şantaj da mümkün, Bu bir savaş dersiniz, öldürürsünüz de. Ve kumpas kuruyorlar, çalıyorlar, öldürüyorlar. İşi ehline verin dendiği halde, kadrolaşma bahanesi ile birikimsizlere makam dağıtıyorlar.

Bütün bunları; din adına da, siyaset adına da, ideoloji adına da yapabiliyorlar. Kendilerini bir anda temize çıkaramayı başarabiliyorlar.
Hani kul hakkı yenmeyecekti. Hani nas ile sabit bir konuda içtihad olmaz’dı. Kimi dini kullanıyor, kimi tarihi, gelenekten bir rivayet buluyor, onun arkasına saklanıyor. Öyle olunca da, bütün haramları helal kılmak mümkün oluyor.

İslamı kimlik adı altında yeni bir din icad ettiler. İlah ve Rab edindikleri, layüs’el, eleştirilemez ve yanılmaz, hikmetinden sual edilemez bir takım siyasi ve dini önderleri var.
Daha önceki dini temsil eden yöneticiler alimler; para karşılığı allahın ayetlerini değiştirip nefislerine geleni yazıp dağıtıp dinlerini param parça yaptılar da Allah onları lanetledi. Şimdi aynısı yaşanıyor. Müslümanları bölen, haksız yere masum insanları katletti

ren, din’i kullanan, yalanı meşru gören, aldatan sözde İslamcı liderler, çıkar amaçlı fetva veren veya susan İslam alimleri, Allah’ın gazabına uğrayacaklardır.
Din, dil, ırk, cins, renk ayrımı yapanlar, insanlara yaratılan eşit insan gözüyle bakmayanlar, gaflet, dalalet içinde, şeytanın emrinde insan görünümlü yaratıklardır.
Günün Sözü: İnsanlar inandık demekle başıboş bırakılacağını, hesaba çekilmeyeceğini mi sanıyor? Onlar ki aldanmaktadırlar.

Okunma Sayısı: 133
Kategori: Nurullah AYDIN

Yazarın Diğer Yazıları

İktidar Savaşı ve Propaganda

İnsanlık tarihi; iktidar için güç ve yetki sahibi olanlarla, olmaya çalışanlar arası çatışma ve güdülen...

İktidar Savaşı ve Propaganda

İnsanlık tarihi; iktidar için güç ve yetki sahibi olanlarla, olmaya çalışanlar arası çatışma ve güdülen...

Siyasal/Ekonomik Şekillendirme

Belli odakların emireri olarak planlandığı gibi gücü/yetkiyi ele geçiren bir kesim diyor ki; artık kabul edin....

ABD-NATO ve Türkiye

Atatürk’ün bağımsızlık temeline dayalı stratejik dış politikasını tersyüz etmiş ve ABD ile askeri ve eğitim...

Sevgide Birleşmek

Tartışalım. Kırmadan, üzmeden, incitmeden, katletmeden, ayrıştırmadan, ötekileştirmeden konuşalım tartışalım. Aklın mantığın, gönlün yolu birdir. Orta...