Yazar Portal | Turkiye Interaktif Kose Yazarı Gazetesi

Şehit Analarını Ağlatan Bir Barış’a İnanmıyorum!

Anıl YÜCEL

26 Ekim 2009 00:02

Yorum Yapılmamış

Sevgili dostlar son zamanlarda ‘’Açılım’’ adı altında gerçekleştirilen tasarılarla Türkiye halkı ciddi anlamda yıpratılıyor. Yalnızca Türk halkı ve Türk anaları değil oğlunu PKK’ya kurban veren Kürt Anaları da aynı şekilde üzülmekte, canları yanmaktadır.Daha evvelki yazılarımda belirttiğim gibi bu ülkenin ana sorununun Kürtler değil, PKK olduğunu belirtmiştim. Şimdi aynı şekilde yaşanan bu olaylardan Kürt kökenli kardeşlerimizde rahatsızlık duymakta ve bu ülke uğruna şehit verdikleri evlatları için onlarında yürekleri sızlamaktadır.

Ülkemizde hiçbir Kürt-Türk sorunu yaşanmadığı halde yapılan açılımlarla bu ülkede sanki Kürt-Türk sorunu varmış gibi gösterildi. Oysaki sorun Kürtler değildi, bu ülkeyi bölmek ve parçalamaktan başka bir düşüncesi olmayan PKK’dır.

Komşularınıza bakın, yeğenlerinize, eniştenize, sıra arkadaşlarınıza, iş arkadaşlarınıza hiç Kürt oldukları için sorun yaşadınız mı? Aynı bayrak için savaşan, vergi veren ve omuz omuza cepheye giden Kürtlerle böyle bir probleminiz oldu mu?

Dahası şehit cenazelerine dikkatle bakın…

Kürt analarının oğullarını bu vatan uğruna şehit vermelerinin feryadını duyacaksınız. Durmayan gözyaşlarının ve susmayan acıların tanıkları olacaksınız.

Ve PKK’nın ülkeyi nasıl Kürt-Türk ayrımına sürüklediğini göreceksiniz.

Açılımla birlikte gelişen olaylar zincirinin, hiçbir hastalığı olmadığı halde verilen ilaçlarla nasıl sağlam insanı hasta ettiğinin farkına varacaksınız.

Ve bu ilaçlar bizi her geçen gün biraz daha hasta etmeye yetiyor.

PKK’nın başı Öcalan’ın talimatıyla PKK’lı teröristler dağdan indiriliyor ve sözde pişmanlık yasasıyla dağdan indirilen eli kanlı katiller formalite icabı gerçekleştirilen sorgunun ardından serbest kalıyorlar!

Sonrasında da ortalık sanki zafer bayramıyla kutlanan bir şenlik havasına bürünüyor ve eli kanlı katiller adeta şov yapıyorlar.

Söylermisiniz bana dünya’nın başka ülkesinde böyle bir olay görülmüştür?

Sevgili dostlar, adına ne diyorsanız deyin, ister kardeşlik açılımı, ister barış gücü isterse’de demokratik açılım deyin, eğer bu ülke’de gazilerimiz isyan ediyorsa, şehidimin canı yanıyorsa, şehit analarının da gözyaşları dinmiyor yürekleri sızlıyorsa ben öyle barışa inanmıyorum!

Okunma Sayısı: 80
Kategori: Anıl YÜCEL
Etiketler: , ,

Yazarın Diğer Yazıları

Türkiye’deki Duyarsızlaşma

Son zamanlar da Türkiye’de gözlemlediğim ve gittikçe artan bir sendrom haline geldi toplumsal duyarsızlık. En...

Makyevelist Siyaset

Faşizm’in kurucusu olan İtalya, gelecekte faşizm gibi bir ideolojiyi kuracağının kehanetini yıllar önce içinde barındırdığı...

Sivas Ellerinde Sazım Yakılır!!

Hızır Paşa gibi Zalim var ise, Ne yapayım benim de bir ahım var. Senin tuğlu...

Ertelenen Hayaller… –

Hayat, biz gelecek için planlar kurduğumuz sırada başımızdan geçen olayların kendisidir.  Ertelenen hayallere sattığımız an’lardan...

Ölmeden Evvel Ölünüz!

Hiçbir şeyin zıddının yokluğunda var olanı da bilemezsiniz. Hayat, ölüm karşısında değer kazanır ve insanlar...