Yazar Portal | Turkiye Interaktif Kose Yazarı Gazetesi

Savunma Saldırısı ‘Diktatörler Aptal Olurlar’


16 Temmuz 2012 00:01

Yorum Yapılmamış

Atlantik Cenahı ve Avrupa’nın emperyal güçleri, Birleşmiş Milletlere Suriye ile ilgili bir yaptırım önergesi daha vermeye hazırlanıyor. Bu süreçte amaç: inisiyatifi ele geçiren Rusya ve Çin’i geriletmek.

Önerge süreçlerin de yaşadığımızı bir kere daha yaşıyoruz. Esad için anti propaganda hızlanıyor. Sabotajlar hızlanıyor. Hatay’daki terörist karargâhında faaliyetler artıyor.

Propaganda ve bağırma işini Eşbaşkana verdikleri için, o da Esad’a veryansın edip, ağzına geleni söylemeye devam ediyor. “Diktatörler aptal olur” diye, Esad’a hakaret ediyor.

Esad’ın korktuğu muhakkak. Çünkü bir emperyalist kuşatmaya maruz kalmış, içeride Batı destekli terör gurupları her gün bir yere bomba koyuyor. Halkla yönetimin ayırmaya çalışıyor. V.s.
Ama asıl korkanın, Erdoğan olduğunu, kendi iç dünyasını yansıtan ifadelerinden anlıyoruz.
Esad, kendi ülkesini küresel sermayeye karşı savunurken, aptal oluyor, Erdoğan ise, sıcak para diktasına teslim olmuşken, akıllı oluyor. Kimin akıllı kimin korkak olduğunu belirleyecek olan tarihtir.

Akıl demişken, Esad’ın ve birlikte hareket ettiği İran’ın, süreci Erdoğan’dan daha iyi yönettiği gittikçe belirleniyor. Nereden anlıyoruz? Batı destekli Suriye terörü başlayalı 17 ay oldu. Batı Esad’ı hala düşüremedi. Çünkü Suriye halkı Esad’a destek veriyor. Bizde ise, Türk halkı Suriye’ye karşı bir savaşı istemediğinden, yönetime bu konuda destek vermiyor.

Amerika Esad’ı düşürme işini Erdoğan’a verdi* ama Erdoğan bu işi bitiremedi. Bitiremediği gibi, iş daha da sarpa sardı. Karşısına Rusya, İran ve Çin dikilmiş oldu. Tabi bu işin buraya geleceğini bilemeyen, çok zeki Erdoğan ortada kaldı.**
Böylece sıcak para diktatörlüğünün elinde, sadece propaganda ve hakaret etme kaldı.
Tüm komşularımızı bize düşman edenler neden korkarlar?

Psikolojide korku anlatılırken bir projeksiyon, yani kendi yaptıklarını karşısındaki yapıyormuş gibi yapması vardır. Projeksiyon, psikolojik savunma mekanizmalarının başında gelir. Nesneyi kaybetme korkusu da denilebilir. İktidarı kaybetme korkusu da desek de olur. Aslında diktatörlerin asıl korkusu da iktidarı kaybetme korkusudur.

Erdoğan’ın korkularının başında, Silivri’de yatanlar vardır. Erdoğan suç işlediğine inandığı için Esad’dan daha çok korkmaktadır. Sıcak para diktasına teslim olduğu ve buna kaşı olanları ezdiği için korkmaktadır. Korktuğu için bir yerden bir yere giderken iki yüz kişilik koruma ordusu ile gider. Gelmiş geçmiş Türkiye başbakanları ile mukayese edildiğinde en çok korkanın Erdoğan olduğunu söyleyebiliriz.

*Amerika bir askeri müdahaleden yana değil. Çünkü askeri müdahale olursa Rusya işin içinde olacak. İsrail’in güvenliği çok daha kötü olacaktır. Onun için istediği; İsrail ile iyi geçinen Batı yanlısı bir yönetimdir.
**Rusya, Türkiye’den yaş sebze ve meyve ithalatına tarife dışı engelleri koymaya başladı bile…

Okunma Sayısı: 79

Yazarın Diğer Yazıları

Teknolojik Olarak Üretilen Paralar Finans Kapitali Yıkabilecek mi?

Teknolojinin mülkiyetinin, servet sınıfının elinde olması sebebiyle, teknolojilerin nimetinden önce servet sınıfı nemalanıyor, belli bir...

Borç Veren Sınıf ve Borç Alan Sınıf

Her şeyin borç ile finanse edilmesi, endüstriyel kapitalizmden finans kapitale geçişle başladı. Endüstriyel kapitalizmde, malların...

Taze Gladio Devşirme Planı

Oldum olası çok garipsedim. Gladio’ya biz neden FETO dedik? Oysa FETO Amerika’nın Türkiye içindeki gladio...

Borç Tsunamisi Siyaseti Alabora Eder mi?

Borçlu olmak insan dünyasını nasıl etkilerse, devlet ve millet hayatını da öyle etkiler. Borçlu olmayı...

Faiz Artınca Gırtlağa Gelmiş Borçlar Ödenir mi?

Finans kapitalin kâğıt al, kâğıt sat, üretmeden kar et sistemi, S.O.S veriyor. Borçlar orada yığılı...