Yazar Portal | Turkiye Interaktif Kose Yazarı Gazetesi

Savaş Olacak Ve Bizi Kasırgalar Bekliyor (Mu?)


09 Eylül 2007 00:03

Yorum Yapılmamış

SAVAŞ OLACAK VE BİZİ KASIRGALAR BEKLİYOR (MU?)

Ülkemizde önümüzde ki günlerde siyasetin ısınacağını ve AKP hükümetinin çok zor günler yaşayacağını görmek için politikadan anlamak gerekmiyor. Hemen yanı başınızda size rağmen savaş olacak ve size rağmen Ortadoğu yeniden dizayn edilecekse ve sizin ne ekonomik, ne de siyasal gücünüz yoksa; ayrıca yeni şekillenen dünyayı okumaktan uzak siyasetçileriniz varsa işiniz zor demektir.

Yatırımlar durma noktasına geliyor. Herkes savaş olmayacak mış gibi yaşamaya çalışıyorsa ama psikolojik olarak ta savaş olacak mış gibi yatırımlar duruyorsa, piyasada dengeler sarsılıyorsa ve yeni bir ekonomik kargaşanın tufanı hissediliyorsa ülkemizi bir kasırga bekliyor demektir.

Bu hükümetin başarılı olmasını istiyorum. Çünkü başarısızlığın üzerinden prim yapılmasını istemiyorum. Hükümetin başarısızlığının işyerlerinin kapanması, insanlarımız için işsizlik, ekonominin çuvallaması olduğunu biliyorum.

Ülkemi seviyorum. Hiç kimseye karşı siyasi hasımsızlık hissetmiyorum. İstiyorum ki, başarılı olsunlar. Fırtınalı denizde, dalgaların arasından bizi limana ulaştırsınlar.

Görülen o ki, toplumda müthiş bir güvensizlik yayılıyor. Yapılması gereken güvenin sağlanmasına yönelik adımlar atmaktır. Her aklı başında olan siyasetçinin yapması gereken de; küçük hesaplar için, güvensizliğinin yaygınlaşmasına yönelik katkı yapmamaktır.

Sahi Türkiye’yi yönetenler ve yönetmek isteyenler neden karnından konuşuyorlar. İktidarda olanlar ve muhalefet de olanlar neden akıllarından geçeni ve ülkenin çıkarları için konuşmuyorlar? Ülkenin menfaatlerini düşünüyor ve konuşuyorlarsa, biz başka bir ülkede mi yaşıyoruz?

Okunma Sayısı: 126
Kategori: Ali TARAKÇI

Yazarın Diğer Yazıları

Erdoğan Giderse Ne Olur?

Erdoğan giderse Türkiye Suriye’den çekilir. Erdoğan giderse FETÖ yeniden devlet olur. Erdoğan giderse APO affedilir,...

HDP’ye Kobani Operasyonları; Geçmişle ‘Hesaplaşma’ Vakti!

Neden böylesine bir dönemde HDP eski ve yeni yöneticilerine operasyon yapıldı? Kobani olayları nedeniyle yapılan...

CHP’Deki Bu Tartışma Kime Yarar? Vatandaş Kendi Derdine Yanar…

Vatandaşın tüketici kredisi ve kredi kartı borçları toplam 720 milyara yükselmiş. Açlık sınırı 2 bin...

Ah Muhtar Ah… Eksikleri Varmış… Televizyonu Yokmuş!

Bir Muhtar düşünün, sudan bahanelerle belediye tarafından yapılmış binaya taşınmıyormuş. Eksikleri olduğu için taşın(a)mıyormuş! Neymiş,...

Dünyada Üç Misli Artan Salgının Türkiye’de Yüzde 47 Artması Gerçek Olabilir mi?

Pandemi konusunda verilen veriler, ekonomik verilerimize benzemektedir.’ Rakamları vatandaştan gizlerseniz, var olan sorunu çözmüş gibi...