Yazar Portal | Turkiye Interaktif Kose Yazarı Gazetesi

Şaibeli Seçim De AKP Sendeledi Mi?


30 Mart 2009 00:00

Yorum Yapılmamış

Şaibeli bir seçimi geride bıraktık. Hemde gerçekten şaibe ve 10 can kayıplı, 111 yaralı ile kapatılmış bir blanço ile. Ankara, istanbul gibi bazı illerde elektriklerin kesilmesi, kaçırılan, çalınan oylar iddiası, YSK”nın son günlerde icat ettiği tck

Şaibeli bir seçimi geride bıraktık. Hemde gerçekten şaibe ve 10 can kayıplı, 111 yaralı ile kapatılmış bir blanço ile. Ankara, istanbul gibi bazı illerde elektriklerin kesilmesi, kaçırılan, çalınan oylar iddiası, YSK’nın son günlerde icat ettiği tc kimlikli oy kullanma maskaralığı, Cumhurbaşkanının seçimleri etkileyecek şekilde devreye girip kararı yumuşattırması v.s.

Şimdi bu şekilde yapılmış bir seçime adil ve düzgün bir seçim demek mümkün mü? Bize göre mümkün değil. Size göre nasıl bilemiyrum

Ama bu seçime bu şaibeler ve can kayıpları ile, ortaçağda bile görülmeyecek basit ve çirkin girişimler, şaibeleri katlayacak uygulamalar, seçmen kütüklerindeki hayali seçmenler neler neler. Nasıl bir seçim bu ? Böyle bir ülke nasıl demokrat ülke olur, buna fırsat verenler nasıl demokrat olabilir. Bunlara fırsat veren YSK nasıl bir kuruldur ve tarafsızlığı ne kadar inandırıcıdır sizler karar verin. 

Gelelim seçimlerin sonuçlarına ve mesajlarına: Bu seçimlerde Akp bize göre sendelemiştir eğer kendine çeki düzen vermezse Anap gibi siyasi tarihteki yerini almaya hazırlanmaktadır. Bu seçimlerin iki galibi vardır bize göre duygusal bir günde yapılan seçimlerde BBP oylarını katlamış ve ben de varım demiştir. Yeni başkanı ve vizyonu ile saadet partisi geliyorum demektedir ve yüzde yüz oy artışı yaparak geleceğimize damgasını vurmuştur. 

CHP ve MHP ise artık yönünü halka çevirmeli ve demokratlaşmaya gayret ederek halkın kendilerinden beklediklerine kulak vermek zorundadırlar. 

Belki de bu seçimler bir erken genel seçimin habercisidir de…

Okunma Sayısı: 163
Kategori: Sabit İNCE

Yazarın Diğer Yazıları

Aşk ve Şair Sevdası

Şair sevdasını sorma bana şair sevdası; şiir gibi kolay değil canım Şair de zor adamdır...

Ordu Çürüklerini mi Ayıklatıyor ?

Ergenekon davası iddianame kabul edilirse başlayacak, yoksa Haham Tuncay’ ın 32. günde açıkladığı gibi hiçbirşey...

Herikli Kız İsteme Adet Ve Usulleri

HERİKLİ KIZ İSTEME ADET VE USULLERİ: Bütün türkmen aşiretlerinde benzeri şekilde olmasına rağmen Herikli aşiretinde...

Herikli’de Aşireti Bulgur Kaynatma Adetleri

Daha önce Herikli aşiretinin çok büyük bir Türkmen aşireti olduğunu, Yörükler ve Avşarlar arasına karışanların...

Dosta Mektuplar (II)

Sevgili Dost, Yine yazmakta geciktim biliyorum. Ama yazmak o kadar kolay mı sanıyorsun. Ne yazacaksın,...