Yazar Portal | Turkiye Interaktif Kose Yazarı Gazetesi

Sahasakvili de, Saddam da Amerika’ya Güvenmişti…


01 Temmuz 2012 00:01

Yorum Yapılmamış

Gürcistan’da, Amerika’nın Soros aracılığı ile yaptığı, Kadife Devrimler başarılı olmuş, Saakaşvili,  Eduad Şevardnadze’yi devirerek, Gürcistan’ın başına oturmuştu. Amerika’nın planları ve kışkırtmaları sonucu, Saakaşvili Güney Osedya’yı işgale kalkmıştı.

Rusya’dan uyarılar gelmiş, Şaakaşvili Amerika’ya güvenerek, Rusya’yı dikkate almamış, işgali başlatmıştı. Ağustos,2008. Saakaşvili’nin çok güvendiği Amerika, sadece, Güney Osetya’da karışıklık yaratmaya yarayan bin tedhişçi göndermişti. O kadar.

26 Ağustos 2008 tarihinde, Rusya’nın sert müdahalesi ile işgal son bulmuş, Şaakaşvili’nin hiçbir itibarı kalmamıştı. Amerika öyle gerilemişti ki, Gürcistan ve Ukrayna’yı NATO’ya almaktan da vazgeçti.

Rusya’nın Türkiye’yi de, Suriye konusunda çok farklı yolardan uyardığını biliyoruz. Bizimkiler ölümüne Amerika’ya güvendikleri için, tıpkı Şaakaşvili’nin yaptığı gibi, Suriye’de her türlü provokasyona giriştiler.

Bakanın ağzından yapılan açıklamada, Suudi Arabistan’dan on milyar dolar aldıklarını bile açıklamışlardı. Tabi paranın adı hibe idi.

Aynı Güney Osedya’da olduğu gibi, Rusya’nın hiç şakası olmadığı dünkü uçak düşürme olayında anlaşılmıştır. Her ne kadar uçağı Suriye biz düşürdük dese de, Rusya’dan alınan silahlar ile uçağımızın düşürüldüğü kesindir.

Hasan Köni’nin dediği gibi, Amerika bir deneme yapmış, Rusya’nın kararlılığını, üzerimizden, denemiştir.

Uçaklarımızın, Laskiye’de Suriye Muhaliflerine yardıma gittiği artık bilinen bir husustur.

Rusya bu işe müdahil olursa, Rusya’nın savaşa bile girmesine gerek yok diye, birçok yazı yazmıştım. Enerji bakımından her şekilde, İran ve Rusya’ya bağımlı iken böyle bir macerayı göze alamazsınız diye…

Beylerin gözleri Amerikancılıkta öyle dönmüş ki, hiçbir şeyi görmüyorlar.

Tıpkı Şaakaşvili’nin durumuna düştüler.

Bir atasözü var. Biraz ayıp kaçacak ama başka türlü ifade edemiyorum. S…. Cafer bez getir diye.  Beyefendi muhalefet liderleri ile görüşecekmiş. Şimdiye kadar sadece Hilary Clington ile görüşenler, işler sarpa sarınca, içeriye döndüler.

Suudi Arabistan parası ve Amerikan planlarıyla, kimsenin, ülkemizi mafya devlet konumuna düşürmeye hakkı yoktur.

AKP iktidarı,  belli bir seredir, serbest düşüşe geçmişti, dün yere çakıldı.

Okunma Sayısı: 92
Etiketler: , ,

Yazarın Diğer Yazıları

Kitle İmha Silahına Dönüşmüş, Ben Hala Ekonomi Bilmem Diyor!

Ekonomik işleyişi bilmek veya bilmemek neyi değiştirecek, dememeliyiz. İktisatçı olmasak da ekonomiyi derinlemesine bilmesek de...

Teknolojik Olarak Üretilen Paralar Finans Kapitali Yıkabilecek mi?

Teknolojinin mülkiyetinin, servet sınıfının elinde olması sebebiyle, teknolojilerin nimetinden önce servet sınıfı nemalanıyor, belli bir...

Borç Veren Sınıf ve Borç Alan Sınıf

Her şeyin borç ile finanse edilmesi, endüstriyel kapitalizmden finans kapitale geçişle başladı. Endüstriyel kapitalizmde, malların...

Taze Gladio Devşirme Planı

Oldum olası çok garipsedim. Gladio’ya biz neden FETO dedik? Oysa FETO Amerika’nın Türkiye içindeki gladio...

Borç Tsunamisi Siyaseti Alabora Eder mi?

Borçlu olmak insan dünyasını nasıl etkilerse, devlet ve millet hayatını da öyle etkiler. Borçlu olmayı...