Yazar Portal | Turkiye Interaktif Kose Yazarı Gazetesi

Paşam Siz Kiminle Görüştünüz?


26 Şubat 2010 00:03

Yorum Yapılmamış

 RTE, “Biz Büyük Ortadoğu Projesinin eş başkanlarından birisiyiz, biz o görevi yapıyoruz.”  (Televizyonda kendi ses ve görüntüsü)

Gül, “O senin oturduğun koltukta(eliyle koltuğu işaret ederek) ABD Dışişleri Bakanı oturuyordu. Siz benim Collin Powell ile ne görüştüğümü biliyor musunuz? Her şey söylenmez ki…” İki sayfa dokuz maddelik anlaşma.(Vatan Gazetesi ve Aydınlık)

Türkiye Cumhuriyeti’nin Genelkurmay Başkanı yukarda ki ifadeler ile kendilerini tanımlamış Gül ve RTE ile 3 saat, ülkenin Amerika tarafından içine düşürüldüğü durumu görüştü.

Aslında, olayları takip eden bir aydın için yazının bundan sonraki bölümlerinin okumasına gerek yoktur.

Amerikan devletinin Projelerinde görevli kişiler ile Türk Devletinin sorunlarını görüşmek.

Büyük Ortadoğu Projesi nedir? 22 İslam ülkesinin sınırları ve rejiminin ABD tarafından değiştirilmesi. Merkezinde bir Kürdistan kurulması Projenin ana iskeleti budur.

Sakın ha… Sanmayın ki içinde yaşadığımız bu savaş laik ordu ile dini savunanlar arasındadır. Bin kere hayır. Savaş; Türk Ordusunu istikrarsız bölgelerde müdahale gücü olarak kullanmak isteyen Amerika ile buna karşı tavır alan ordu arasındadır. Ordunun kurumsal olarak karşıya alınmasının nedeni de budur.

 Amerika’dan gelen gizli istihbarat subaylarının denetiminde sürdürülen( Baykal’ın karargâh dediği) Ergenekon Tertibi, şimdi de Balyoz Tertibi hep bu amaçla yürütülmektedir.

Darbeydi, demokrasiydi, değişimdi bunların hepsi safsatadır. Asıl amaç, Ordumuzun Amerika adına istikrarsızlık bölgelerinde müdahale gücü olarak kullanılmasıdır.

Ben şuna inanıyorum ki, bundan sonra Türk Ordusunun başına Amerikalı bir general bile koysanız, bu imkânsızdır.

Avrasya coğrafyasının insanı bilmeyen Amerikalı uzmanlar, gizli servis elemanları bu gerçeği er ya da geç öğreneceklerdir. Emperyalizme karşı direnç içinde inşa edilmiş bir orduyu ila nihaiye emperyalizm adına kullanamazsınız.

Türkiye’nin yeni bir sürece girdiğini söylemiştim. Artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır.

Not, Zirvede yapılan görüşmeden hiçbir sonuç çıkmayacağı zirveden önce de bilinen bir husustu.

Okunma Sayısı: 74

Yazarın Diğer Yazıları

Sistemli Yağmacılıktan Dijital Yağmacılığa Geçiş

Bir üretenler vardır. Bir de üretilenleri gasp edenler. Bu yağmanın hikayesi, ta Orta Çağ’a kadar...

Ekonominin Kendi Kendini Yönettiğine İnanmak!

Ekonominin kendi kendini yönettiğine dair bir tevatür, geçmiş yüzyılda bir efsane gibi dolaştı. Devleti küçültmeye...

Dijital Dolar Şifreli Paraları Öldürebilir mi?

Toplum olarak, entelektüeller olarak, para ve değer konularını bilmediğimizden, Büyük Sıfırlama nedir onu da anlayana...

Eski Hikâye Eskidi Yeni Hikâye Zamanı

Mevlana’nın meşhur deyişi var. “Şimdi yeni şeyler söylemek lazım.” Bu güzel deyiş liberalizmin ülkemize yerleştirilmesi...

Parasal Aydınlanma ve Finansal Hurafeler

Finans kapital denilince ilk akla gelen serbest piyasa aldatmacasıdır. Piyasanın serbest olabilmesi için,esas olan,paranın serbest...