Yazar Portal | Turkiye Interaktif Kose Yazarı Gazetesi

Mutluluk Sırları

Aynur AVCI

23 Eylül 2011 00:00

Yorum Yapılmamış

Yaşamın merhabasında her şeyi olduğu gibi kabul edip mutlu mu olmak istiyorsunuz? O zaman ne kadar çok verirseniz, o kadar çok mutluluk alırsınız. Çünkü hiç kimse bize mutsuzluğu yaratmaz. Mutluluk yükseklerde değil insanın kendi hizasındadır fakat yürek telaşından göremeyiz.

Hayat her zaman kahkaha olmasa da, acısıyla tatlısıyla yaşanırken karşılaştığımızda bakışan duygular düşünce özgürlüğümüzde o anı yansıtır. Kuşların dansı, ağustos böceklerinin şarkıları, çiçeklerin açtığı gibi… Seyrinden keyif alırız. Enerji depolarız.

Evrenin dansında yapacaklarımızı etrafımızda aramamalıyız. İyi düşünüp zihnimizin kontrolünde, olumlu yönde çözmeliyiz. Sorun yaratmadan… Ne ekersek, onu biçeriz bilmeliyiz.

Yaşarken paylaşılan gerçek hayatımızda annemizi, babamızı, eşimizi, öğretmenlerimizi, komşularımızı, arkadaş ve bakkalımızı, postacımızı, çöpçümüzü daha birçok değerlerin önemini unutmayalım.

Her davranış bir inceliktir.

İnsanların farklı kültürlerde olması, zengin, fakir, aptal ya da akıllı olmaları kader sayfasının bize sunumudur. Bu çizgi yolunda yaşadıkça aklımızı iyi kullandığımızda fark edeceğiz.

Kararlarımızı hırpalamadan vermeliyiz. Yoksa yine bizim canımız acır. Kendimizi kötü hissederiz.

Biliriz, yazdığımız kalemin önemli özellikleri vardır. Ne yazarsak onu okuruz ve izi kalır. İstemezsek de sileriz ve yeniden yazmak istediğimiz gibi yazarız. Fakat bize bahşedilen hayatın içindeki yapılan yanlışları asla ve asla silemeyiz.

Kaleminiz hep sevgiyi yazsın efendim.Mutluluk sizin yaşamınız olsun..
& yaşadığım hayata teşekkürler.

Mor köşeden sevgiler.

Okunma Sayısı: 173
Kategori: Aynur AVCI
Etiketler:

Yazarın Diğer Yazıları

Mutluluğu Sanatlaştıralım mı?

Her yaşamın bir hayat felsefesi vardır. Uygulamak istediğimizde ise ayırt edemediğimiz  duygular dalgalanır kıskançlık, hasetlik ...

Şiir Gibidir Hayat. Yaşadıkça Yazılır…

Duyguların dilinde kayan yıldızlara dilek tutmadan koşalım. Çocuksu sabahlara, hem de baharların açan çiçeklerinde türkü...

Zamana Kaça Kaç Kaldı?

Sınırsız hayatın içine bir de başka pencereden baktığımız zaman, neler yaptığımızı ya da ne yapmamamız...

İlk Sarıldığımız Bahanemizdir (Sigara)

Ellerimizin boş kaldığında ilk sarıldığımız bahanemizdir (sigara) Aslında sigara bir üfleme sanatıdır. Parası olan alır....

Yürek Oğlum

Samanyolu’nda yürüsem de yıldızlara inat, yine de sensizliğe zaman geçmiyor. Yürekte demlenen sözlerim yankılanıyor olsa...