Yazar Portal | Turkiye Interaktif Kose Yazarı Gazetesi

Milletvekili Adayı Olacaklar Yola Çıkıyor…


07 Ocak 2011 00:03

Yorum Yapılmamış

Seçimlere 150 günden daha az bir zaman kaldı…

TBMM’de bizi temsil edeceği iddiasında bulunan muhteremler yavaş yavaş görücüye  çıkmaya hazırlanıyorlar.Her parti yine LİDERİN iki dudağı arasına sıkışacak isimle yola çıkacak! Ya da adil olan, adaletli olan, lider sultasında olmayacak olan, gerçek TEMSİLCİMİZ olacak olanı ÖN SEÇİMLE belirleyecek. Bunlardan daha adil olanı aslında delegelerin de değil, mensubu bulunduğu partinin üyeleri tarafından belirlenmesidir.

Yapılacaksa böyle bir seçimde, şapka çıkarırız aday çıkana… Çünkü o gerçekten VEKİL olacaktır. Gerçekten bizi temsil edecektir. Genel Başkanın ŞAMAROĞLANI ya da KUKLASI, ya da padişahın SOYTARISI gibi olmayacaktır.

Bu artık kanıksanmaya başladı. Yani şimdilik adayların bazıları (!) şırınga ile şeker zerkedilmiş MELEK maskesi altında olacaklar! Maskenin altındaki gerçek yüzleri göremeyeceğiz. Asla göstermeyecekler! Herkese şirin görünecek, EYVALLAH edecekler! Hırlama ihtiyacı duysalar dahi bunu mümkün olduğunca terapi ya da sahte mimiklerle erteleyecekler.

Amma hiç kimse çocuk değil. Kanmaması gerek. Aday adaylarının geçmişini tanımaya çalışalım. Geçmişte ne idiler, ne yediler de ne oldular ki, TBMM’ye neden yollayacağız!? İşte bunun cevabını herkes kendine sorar ve mantıklı hareket ederse, seçilecek temsilci, has temsilcimiz olacaktır.

Sözün Özü!

Partizanlık yapmayalım… Adam gibi adamsa hiç bir siyasi kimliğine bakmadan onu TEMSİLCİMİZ olarak Ankara’ya yollayalım. Biliyorsunuz, geçmişte de yaşandı! Vekil olarak döndüğünde kişi, sizi kaale almadığı gibi, ALÇAK DAĞLARIN yaratıcısı sanıyor kendini ve NE OLDUM DELİSİ olarak hakaretler yağdırabiliyor! Unutmayalım bu seçimimiz bize, yol, su, köprü olarak dönecek şey değil… VEKİL olarak dönecek!

Okunma Sayısı: 93

Yazarın Diğer Yazıları

“Her Yokuşun Bir İnişi Vardır”

Yokuş yukarı çıkmak… Zorlanmak… Yorulmak… İnişe geçip rahatlamak, dinlenmek. Bazen de tam tersi! Her iniş...

Atatürk ve Kadın

TÜRKİYE CUMHURİYETİ KURUCU LİDERİMİZ BÜYÜK ATATÜRK’ÜN EBEDİYETE İNTİKALİNİN YIL DÖNÜMÜ 10 KASIM. MEKANINA YILDIZLAR YAĞSIN....

7.0’lık Depremin Ardından…

Deprem… Ölümler… Allah… Kader… Şehit… Zengin… Fakir…   İzmir’de 8 binanın yıkılmasına, şu an için 114...

Köfte / Ayran ve Melek Olan Anne…

Deprem… Kararan dünya… Acı… Feryad… Umut… Kurtarma… Kurtulma… Ve sonrası. Zor. Gerçekten çok zor. Yaşlısı...

Mü’min Hangi Acıyı Bal Eyler?

Cumhurbaşkanımız geçen gün bir konuşmasında böyle dedi; “Mü’min acıyı bal eyler”. Yani sıkıntılardan doğan acıyı,...