Yazar Portal | Turkiye Interaktif Kose Yazarı Gazetesi

Koronavirüs Siyasette mi Üretiyor Yoksa?


02 Nisan 2020 00:03

Yorum Yapılmamış

COVID-19 siyasi malzeme mi yapılıyor?

Cumhurbaşkanı yardım için iban nolarını veriyor, belediyelerimiz her zaman olduğu gibi yardım yapmak için hesap açıyor, yardım dernekleri, vakıflar, hayırseverler yardım için ellerini cebe sokuyor amma; İçişleri Bakanı yayınladığı bir belge ile CHP Büyükşehir Belediyelerinin açtığı banka hesap nolarını bloke ederek, yapılacak yardımların adresini Cumhurbaşkanlığının açtığı hesap noları olduğunu gösterdi!

 

Eğri oturup doğru konuşalım, bloke etmenin de ardında siyaset var mı yok mu?

Büyük bir krizden geçiyoruz. Türkiye’nin olanakları ortada! Har vuruldu harman savruldu. Muhalefetin kamuoyuna aktardığı kadarıyla öğrendiğimiz, hazinesinde biriken “karagün akçesini harcadığı bir tarafa, verilen hemen hemen tüm yap işlet devret ihalelerinde verdiği teminat garantisi nedeniyle her ay milyon dolarlar ödemekten, üretip satamadığından, hep dışarıdan satın almak zorunda kaldığından dolayı borçlu olduğu ortada.

 

Gerek iktidarın bazı konularda bonkör davranması, gerek “itibardan tasarruf etmemesi, gerekse üretmeden tüketmesi nedenleri de eklenince, sıcak paraya dayalı bir ekonomi gütmesi üzerine bu COVID-19’lu günlerini sıkıntılı geçirdiğimiz apaçık ortada!

Buna rağmen sıkıntıyı bir an önce atmak, salgının önünü kesmek ve daha fazla zayiat vermeden geçiştirmek için devlet – millet işbirliği ile, töremizden de kaynaklı, sağlıkçılarımızın da özverili çalışmalarıyla, büyük bir gayret gösteriyoruz.

 

Halkımız yardımsever bir halk.

Düğün derneklerde neşe ve mutluluğu paylaştığı, yardım ettiği gibi; ölüm, afet ve olağanüstü durumlarda da kederi, acıyı paylaşmasını, yardım ederek de çabuk unutulmasını sağlamayı çok iyi bilen bir millettir.

 

Vatana, millete ihanet edenlere, göz dikenlere, bölüp parçalamak isteyenlere de, anlayacakları dilden en güzel cevabı her zaman vermiştir, verecektir…

 

Kurtuluş Savaşı’nda olduğu gibi…

Kıbrıs Harekatı’nda olduğu gibi…

15 Temmuz Kalkışması’nda olduğu gibi.

 

Kara günlerde bir araya gelmesini, elele vermesini, tek yumruk olmasını çok iyi bilen bir milletiz. Ancak bunun herhangi bir şekilde istismar edilmesine, şaibeler karıştırılmasına da asla taviz vermez, gerekli ikazı yapıyor, yapacaktır.

 

Kızılay’ın son “vergiden kaçma KAÇINMA şeklinde ki şaibeli davranışı buna bir örnektir! Bugün ortada ne Kızılay, ne de faaliyetleri var! Oysa yüzyıllık bir geçmişi vardı! Yazık oldu. Bir an önce tekrar güvenirliğini sağlayacak adımlar atılmalı ve ASLİ GÖREVİNE dönmesi için ne yapılması gerekiyorsa yapılmalıdır diye düşünüyorum. Halk hemen tepkisini gösterdi!

 

Diğer taraftan muhalefet partilerinin ortak söylemi var! 15 Temmuz şehitlerinin ailelerine yardım yapılmak üzere toplanan yardım paralarından henüz almayanların olduğu, ne zaman verileceği dile getiriliyor!

Son depremlerde yine halktan toplanan parasal yardımların ailelere dağıtılmadığı iddia ediliyor!

Şirket ihmali nedeniyle Maden ocakları göçüğünde 301 vatandaşın aileleri için halkın yaptığı yardımların ailelere henüz ödenmediği sık sık dile getiriliyor!

 

Vatandaş, inanın bana her şeyi takip ediyor, izliyor ve seçimlerde kararını veriyor!

Bu her zaman böyle oldu. Bundan böyle de olacak.

 

Örneğin bugün CHP’li Büyükşehir Belediyeleri’nin bu virüs krizi nedeniyle çalışmaları var. Hesap numarası açtılar ve her afette, olağanüstü dönemlerde yaptıkları gibi yardım yapmak için kendi seçmenlerinden yardım talep ettiler…

Amma durduruldu!

Neden kabul edilmedi?

Acaba siyaset mi yapacakları, ya da yaptıkları mı düşünüldü?

Lütfen içeriği kamuoyu ile paylaşılsın.

Biz de bilelim ve öğrenelim neler olduğunu!

 

Sözün Özü!

 

Bakınız Haluk LEVENT de derneği aracılığıyla elini taşın altına koyuyor her zaman ki gibi. Bırakın Büyükşehirler de bu sancılı günlerde yardımlarını yapsınlar, hangi siyasi partiye mensup olurlarsa olsunlar, kendi seçmenlerinden yardım istemeleri neden sakıncalı? Bunun bir girdisi, çıktısı mutlaka var. Denetimleri de yapılıyor. Nereye nasıl harcadığı da belgeli. Terör örgütlerine yapılan yardımlar nasıl tespit edildi ve yapanlar görevden uzaklaştırıldı ve cazai işleme tabi tutuldularsa, bu paraların da maksadını aşan yerlerde kullanılması durumunda haklarında işlem yapılabilir.

 

gazete2000@hotmail.com

 

Okunma Sayısı: 198

Yazarın Diğer Yazıları

Partili Devlet Yönetimine mi Geçiyoruz!

Yasama, Yürütme tek elde… Yargıya müdahale var mı! Artık bunu açık ve net görüyor ve...

COVID-19 Umduğunu Değil; Bulduğunu Yesin!

Yaz geldi KORONAVİRÜSÜ ısıya dayanaksız demeyin! Maskenizi takın. Kalabalıklardan uzak durun. Öksürenin, aksıranın, hasta görünümlülerin...

Mucitler Harekete Geçmedi Henüz Hayret !

Madem kalıcı bir virüsle hayatımızı idame ettireceğiz, onunla yaşamaya ayak uyduracağız, hatta hayatımızın bir bölümünde...

Ayrılıklar, Kayıplar ve Yıkılan Köprüler…

Ayrılıklar… Terketmeler… Uzaklaşmalar… Elvedalar… Hoşçakalınlar… Baybaylar… El sallamalar… İçimizi yaksa da, hayatın gerçekleri.                                               “Her...

Tartışmak Güzel Şey…

Fikir üretmek… Proje yapmak… Kamuoyuna sunmak… Gerekirse dozunu kaçırmadan artıları ve eksileri tartışmak… Ham olmaktan...