Yazar Portal | Turkiye Interaktif Kose Yazarı Gazetesi

Kanal D Bir Ay Boyu Tekrar Edecek


06 Ocak 2009 00:00

3 Yorum

Kanal D ekranlarında son haftalarda gözüme çarpan ve bunun çok önemli olduğunu düşündüğüm bir konu var.

Bu çok önemli gördüğüm konu Kanal D’nin hafta içi her gün vereceği yönünde söylemde bulunduğu Arka Sokaklar ve Aşk-ı Memnu dizisi fragmanları.

Buna göre Arka Sokaklar her akşam 20:00’de, Aşk-ı Memnu ise 22:00’de izleyici ile buluşacak. Bunlar dizilerin tekrar bölümleri olacak. 

Bu demektir ki en azından bir hafta bu kanaldaki dizilerin yeni bölümleri ekrana sürülmeyecek. Prime time için en uygun tekrar dizileri bu iki dizi olarak düşünülmüş.

Zaten baktığımızda Arka Sokaklar haber öncesi çok iyi reytingler alıyordu hafta içi, neredeyse prime time’daki oranları geçiyordu. Aşk-ı Memnu da sabah tekrarlarında iyi bir ivme yakalmış olmalı ki uygun görülmüş.

Peki neden böyle oldu? Bu sorunun yanıtı herkesin dilinde olan küresel mali kriz olacak sanırım. Ben çok önceden Kanal D Ocak’ta dört hafta yani tam bir ay dizilerin yeni bölümlerini yayınlamayacak diye duymuştum.

Şimdilik bu dört haftanın bir haftası gerçekten yeni bölümsüz geçecek hafta içi Kanal D’de. Hafta sonu dizi verilecek mi onu bilmiyorum. Yılbaşından sonra Kanal D de tekrar yayınlar dönmeye başladı.

Anladık ki ekonomik kriz Kanal D’yi de teğet geçmemiş. Hatta 2009 da vuracak gibi. Kanal D bu uygulamayla kendini koruyacaksa eyvallah.

Ama unutulmamalı ki rakip kanallara özellikle de en büyük rakip Show Tv’ye çok büyük bir avantaj sağlayacak. Ne de olsa yayınlanacak bölümler tekrar. İzleyici bu ne yapacağı belli olmaz.

Haber öncesi Arka Sokaklar’ı izler ama belki haberden sonra daha önce izlediği bölümleri izleyeceğine belki de hiç izlemediği Acun Ilıcalı’nın Var mısın Yok musun’unu izler. Belki Aşk-ı Memnu yerine prime time’da rakip kanallardaki dizileri izler. Ki büyük ihtimal.

Bu çok büyük bir risktir ama aynı zamanda umulduğu gibi olursa da çok kaliteli bir taktiktir. Bakalım taktik tutacak mı? Onu önümüzdeki günlerin izlenme oranlarında göreceğiz.

Esen kalın…

Okunma Sayısı: 156
Kategori: Emre ÇAKIR

Yazarın Diğer Yazıları

Eurovision 2011 Hayal Kırıklığımız

Eurovision 2011 Hayal Kırıklığımız ve Yüksek Sadakat Başlıyoruz… Başlıyoruz çünkü söyleyecek sözümüz, edecek kelamımız var. Kaldığımız yerden...

Eurovision Temsilcimiz Yüksek Sadakat…

2011 yılına da girdik sevgili okurlar! Hayırlı, uğurlu olsun… Yeni yıl, eski yıl, değerlendirme, kritik,...

Show Tv’yi Kurtarırsa Doktorlar mı Kurtarır ?

Zirvedeki iki kanaldan biridir, kim ne derse  desin, bu böyledir. Evet, üst satırda sözünü ettiğim...

İşte Bu Aşk-ı Memnu!

Aşk-ı Memnu dizisi 24 Haziran 2010 tarihinde sevenlerine veda etti bilmeme ihtimalinizin olmadığı gibi… Reyting rekoru...

2010 Dünya Kupası’nın En İyisi: Mesut Özil

Hasretle beklenen sevgili nihayetinde sevgililerine kavuştu… Futbol aşıklarının dört yıldır beklediği FIFA 2010 Dünya Kupası...

Yazıya Yapılan Yorumlar

  1. zeynep nisa engin dedi ki:

    belki ekonomik kriz taktiği olarak böyle tekrar yayına giriştiler, belki haklılar ama bu tam anlamıyla izleyiciyi enayi yerine koymaktır. zaten sabah ve haber öncesi vakitlerde tekrarlarını yayınlamış oldukları dizileri şimdi haber sonrası insanların ekran başna geçtikleri saatte yapmaları hiç hoş değil. tekrarlar yerine farklı filmler koyabilirler.şahsım adına konuşmak gerekirse ben bir daha kanal d izleyici olmayacağım. çünkü aynı medya grubuna bağlı bir diğer kanalda haftanın 6 günü saatlerce canlı yayın evlendirme programı yapmak ta para gerektiren yayındır.bunun yerine bir kaç film yayınlasınlar bizi de enayi yerine koymasınlar.

  2. ceren dedi ki:

    yani hangi salağın aklına geldiyse böle bi fikir tebrikler böle sacma sey görmedim ben hiç izlemeyeceğim kanal d yi bu yaptıklarıda yane akla mantığa uygun bişe diil!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  3. büşra dedi ki:

    ya küresel kriz nedeniyle diziler 2 haftada bir yayınlanıyor ben bir kavak yelleri hayranıyım ve herkes gibi bu durumdan rahatsızım bir an önce eski haline dönerse iyi olur yoksa kanal dnin reytingleri düşecek