Yazar Portal | Turkiye Interaktif Kose Yazarı Gazetesi

Herkes herkes hakkında her şeyi bilseydi, kimse kimseyle konuşmazdı


18 Kasım 2007 00:01

Yorum Yapılmamış

İLETİŞİMİN YA DA ŞEFFAFLIĞIN DA BİR ORTA YOLU OLMALI.
Aktaracağım olay İzmir’de geçmiştir…


Adamın teki arabasıyla bir genç kıza çarpıyor; kız 14-16 yaşlarında filan. Hemen arabasına atıp hastaneye götürüyor ve sağlığından endişelendiği için bekleme salonunda bekliyor. Derken, doktor görünüyor ve kızın sağlığının iyi olduğunu ama kotu bir haberi olduğunu, karnındaki bebeğin düştüğünü söylüyor. Ayrıca, kızın yaşı da küçük olduğu için polisi beklemesini istiyor.

Adam polisi bekleyip, durumu anlatıyor. Babasının kendisi olmadığını söylüyor. Ancak kız, kendine geldiğinde adamı yalanlıyor ve babasının o kişi olduğunu çarpma hikayesinin palavra olduğunu söylüyor.

Zannediyorum kız bebeğin hesabini ailesine veremeyecek durumda ve korumak istediği bir arkadaşı falan olabilir, neyse, o anda bu hikayeye devam etmenin iyi olacağını düşünüyor.

Kız tabii her şeyi bilmiyor, Adam hemen tahlil yapılmasını istiyor hakli olarak ve tahlil sonucunda beklendiği gibi çıkıyor. Ancak doktor tahlil sonucunu adama söylerken, evet bebek sizden değilmiş, yalnız zaten bebeğiniz olması imkansızmış, doğuştan kısırsınız diyor.

Adam bunu duyunca sok oluyor çünkü iki tane kocaman çocuğu var (25 yaşlarında falan bir kız bir erkek çocuklarmış.)
Karısını dava ediyor ve karısı, kocasını çok sevdiğini, zamanında çocuk sahibi olmadıkları için büyük sorunlar yaşadıklarını onu kaybetmek istemediği için çocukları adamın en yakın arkadaşından yaptığını itiraf ediyor.

Tabii boşanıyorlar ve adam kendisinin zannettiği çocuklarını 25 yıl yetiştirdikten sonra evlatlıktan reddediyor, arkadaşıyla arası açılıyor.

Demek ki neymiş…
Dikkatli Araba Kullanacağız……

Hayatın başlangıcında herkes herkes hakkında her şeyi bilseydi hayat yaşanmaz olurdu. Bir kere evliliklerin gerçekleşmesi belki mümkün olmazdı. Çünkü gençler birbirleriyle ailesi veya büyükleri biliyor diye kaçamak yapamayacak, tanışamayacak, böylece evlenmeleri zorlaşacaktı. Rekabet denilen bir kavram hiç olamayacaktı. Fırsatları değerlendirme imkanı olmayacaktı.

Herkesin herkes hakkında her şeyi bilmesi durumunda ancak Cybersapience Toplumunda bir sorun yaşanmaz. Bu toplumda zaten “insan” öğesinden ziyade makine öğesi daha ön plandadır.

Not: Bu sitede yayınlanmakta olan yazılar http://www.yazarport.com, http://www.gunesgazetesi.net http://www.bilgiagi.net http://www.bilgievreni.com, ile, Halkın Sesi ve Güney Marmara Yaşam ve Fatsa Güneş gazetelerinde yayınlanmaktadır.

Okunma Sayısı: 108
Etiketler:

Yazarın Diğer Yazıları

Diyet (Sıfır Yağ) Karalahana+Şalgam Çorbası (Karadeniz Usulü)

Diyet (Sıfır Yağ) Karalahana+Şalgam Çorbası (Karadeniz Usulü) (10 Kişilik Tarif) MALZEMELER: 3 bağ karalahana, 2...

Zafer Bayramının Vecizesi: “Yurtta Barış Cihanda Barış”

Gençlik yıllarımda Atatürk’ün Yurtta Barış Cihanda barış sözüne gıcık olurdum. Biz barış derken, dünya üstümüze...

Döngüye Dair Dîlden Dökülen Duyumsamalar!

Yay teraziye çarpar, Altın oranın ebcedi şaşar. Zakkum yaprağı egzoz borusunu sentezlerken, Sıfır bire vurur...

Atılan Taş Sayısı İle Ürkütülen Kurbağa Sayısı Arasındaki Uçurum

Alt Başlık: Zurnanın Zırt Sesi! Dün yazarımız sevgili Ali TARAKÇI’nın Atakan SÖNMEZ ile yaptığı röportajı...

İnfodemi Terimine Türkçe Karşılık Arayışı

Bir Sözcüğün Etimolojik Mücadelesi İnfodemy: Aşırı, kontrolsüz / anlamsız ve desteksiz yaygın bilgi kirliliği salgını...