Yazar Portal | Turkiye Interaktif Kose Yazarı Gazetesi

Geçmiş Olsun… Hoş Geldin KAMACI


23 Aralık 2010 00:02

Yorum Yapılmamış

Yapılan şikayetler üzerine, yapılacak  soruşturmanın selameti açısından görevden uzaklaştırılan Didim Belediye Başkanı Mümin KAMACI, önceki gün, (21.12.2010) İçişleri Bakanlığı’nın oluru ile tekrar görevine başlamasına mani olmadığı Valiliğe bildirildi.

Valilik de dün Kaymakamlığa yazdığı üst yazı ile yazının Başkan KAMACI‘ya tebliğ edilmesini, dolayısıyla görevine başlamasında hiç bir sakınca görülmediğinin tebliğ edilmesini istedi. KAMACI da Kaymakamlığa çağrılarak tebliği imzaladı. Ve resmen görevinin başında.

Öncelikle geçmiş olsun diyorum. Didim için ve kendisi için hayırlı olmasını diliyorum. KAMACI ailesinin de gözü aydın…

İnşallah bundan böyle bu tür şikayetler olmaz ve herkes görevini yapmaya devam eder.

Zaten hep söylemişti; “ben yüzünüzü karartacak, önünüze baktıracak bir şey yapmadım. Bundan emin olabilirsiniz. İmar konularında bilmeyerek ufak – tefek hatalar yapılmış olabilirim, amma kasti bir yanlışlık yapmadığıma herkes inansın” demişti. Ve inanılmıştı da.

O günü görevinden uzaklaştırılmasının gerekçesi “soruşturmanın selameti” idiyse bugün görevine iade edilmesinin gerekçesini de doğru okumak gerek! Yani Demek ki soruşturmada “karartılacak” her hangi bir delil yoktu! Ya da bir başka deyişle ortada “karartılacak bir delil” yoktu!

O bunları söylerken gerçekten deyim yerindeyse “kem – küm” etmiyordu. Her ortamda rahat konuşuyordu. Hatta belediye etkinliklerinde Kaymakamla da, Didimlilerle de zaman zaman aynı ortamda bulunmaktan çekinmiyordu!  Aslında bu duruş bile O’nun suçlu olabileceğini göstermiyordu! Suçlu olabileceğine ben de inanmıyordum amma İçişleri Bakanının iktidar partisi mensubu olması nedeniyle vatandaşlarımızın çoğu gibi benim de düşüncem “soruşturmanın selameti”nin uzunca bir süreyi bulacağı yönündeydi.

Sözün Özü!

Duyan herkes mutlu. Herkes Başkan KAMACI‘nın görevine dönmüş olmasından ziyade, O’nun suçsuz olduğunun anlaşılmasının çok daha önemli olduğunu söylemesi… Yani Mümin KAMACI’ya inanıyor ve güveniyor.

Mesele de bu sanırım…

Okunma Sayısı: 88

Yazarın Diğer Yazıları

Atatürk ve Kadın

TÜRKİYE CUMHURİYETİ KURUCU LİDERİMİZ BÜYÜK ATATÜRK’ÜN EBEDİYETE İNTİKALİNİN YIL DÖNÜMÜ 10 KASIM. MEKANINA YILDIZLAR YAĞSIN....

7.0’lık Depremin Ardından…

Deprem… Ölümler… Allah… Kader… Şehit… Zengin… Fakir…   İzmir’de 8 binanın yıkılmasına, şu an için 114...

Köfte / Ayran ve Melek Olan Anne…

Deprem… Kararan dünya… Acı… Feryad… Umut… Kurtarma… Kurtulma… Ve sonrası. Zor. Gerçekten çok zor. Yaşlısı...

Mü’min Hangi Acıyı Bal Eyler?

Cumhurbaşkanımız geçen gün bir konuşmasında böyle dedi; “Mü’min acıyı bal eyler”. Yani sıkıntılardan doğan acıyı,...

Cuma Mesajları ve Samimiyet!

Özellikle son 10-15 yılda başlayan ve her geçen gün sıradanlaşan, “HAYIRLI CUMALAR” dilekleriyle başlayıp, güzel...