Yazar Portal | Turkiye Interaktif Kose Yazarı Gazetesi

Dün Kaçmayan Bugün Neden Kaçsın?


17 Ekim 2008 04:36

Yorum Yapılmamış

Dr. Gürbüz Çapan ve Tuncay Özkan kaçırılacak diye, kapalı havalandırmaya çıkarılıyormuş! Gazete olarak ise, sadece Zaman Gazetesi veriliyormuş ve televizyon izlemeleri de yasakmış!Bu haberi bugün gazetemizde okuyacaksınız. Ben de birkaç gündür, neden Dr. Gürbüz Çapan’la ilgili Zaman Gazetesi’nde yalan haberler yapılıyor ve manüpile ediliyor diye soruyordum.

Anladım ki, bunun nedeni şu; Dr. Çapan, neler yaptığını kendisi bilmediği için Zaman Gatezesi’nden öğrensin diye, başka gazete içeri sokmuyorlarmış. Ayrıca düşünebiliyor musunuz? Dr. Çapan’ı üstü kapalı olmayan havalandırmadan, helikopterle gelip kaçıracaklar?

– Neden?

– Size ne biz öyle düşünüyoruz?

– Neden kaçırılsın Dr. Çapan? Neden kaçmak istesin ki? Elinizde hangi belge var? Dr. Gürbüz Çapan, 2001 yılında tutuklandığında ne zaman kaçma ve kaçırılma girişimi yapıldı?

– Yanıtım filan yok. Amaç kamuoyunda kuşku yaratmak. Sanki suçluymuş gibi izlenim yaratmak. Amacımız bu size ne?

Hiç mi Dr. Gürbüz Çapan’ın yazılarını okumadınız, konuşmalarını dinlemediniz? Zaman Gazetesi yetkililerine şunu soracağım. Cemaatinizin kanaat önderi Fettullah Gülen ile ilgili yalan iddialar gündeme getirildiğinde hiç mi yüreğiniz sızlamadı? Hiç mi kızmadınız? Nasıl öyle yapabildiklerine hayret etmediniz mi?

Şimdi yalan iddiaları gündeme getirirken, size düşman olanların yöntemlerini kullanmak sizi utandırmıyor mu? Ar sınırınızı mı yitirdiniz? Düşmanlarınıza mı benzemeye başladınız? Arsızlaştırınız mı? Yazık değil mi, söylediğiniz değerlere, inandığınız değerlere? Ayıp değil mi, ey Zaman ailesi? 

Zaman, yalan iddiaları neden gündeme getirmeye devam ediyor

Absürdlüğün sınırı yok. Ergenekon Davası olmasa, Dr. Çapan’ın 1995 yılından beri yaptıklarını bilmeyecektik. Düşünün, 2001 yılında Dr. Çapan gözaltına alınmış, aylarca tutuklu kalmış. Kendisine Zaman Gazetesi’nde gündeme getirilen iddialar sorulmamış. İddianamede yer almamış. Savcı sormamış. Hakim mahkemede sormamış.

Ama Zaman Gazetesi yazıyor. İddia sahipleri kim? Yeminli Dr. Çapan düşmanları…

Yeminli Dr. Çapan düşmanları ile demokrat muhafazakarlığın merkezlerinden biri olduğunu düşündüğüm Zaman Gazetesi işbirliği yapıyor? Hangi büyük çıkar adına. Zaman Gazetesi de manipule yapan gazetelerden biri mi oldu? İnsanlara yargısız infaz mı yapıyor?

Şayet Zaman Gazetesi’nin yazdıkları doğruysa, neden emniyet müdürlüğünde, savcılıkta ve hakim karşısında son gözaltına alındığında ve tutuklandığında bunlar sorulmadı?

Polis, istihbarat güçleri, savcı bu kadar aptal mı? Bir gazete belge buluyor, emniyet güçleri bulmuyor? Zaman Gazetesi ihbarcı vatandaşlarla görüşüyor, onların iddialarını yazıyor; emniyet güçleri ve adli güçler ihbarcılarla görüşemiyor mu? Böyle bir gazetecilik, böyle bir gazetecilik ahlakı olur mu?

İki gün önce yazdığım yazıda;. ‘Dr. Gürbüz Çapan, emniyetten 13. Ağır Ceza Mahkemesi’ne getirildiğinde, hangi belediye başkanının, hangi danışmanı neden oradaydı?’ diye sorduk.

Nedense yanıt alamıyoruz? Kimseden çıt çıkmıyor.

Sonra Esenyurt’tan aday olacağı açık açık belli olan Dr.  Çapan’a Vakit Gazetesi’nde Abdurrahman Dilipak neden saldırıyor?Dilibak, Esenyurt Belediyesi ile hangi işi yaptı? Yapmaya devam ediyor? Neden, Dilipak yıllardır hiç gündeme getirmediği, emniyet ve adli güçlerin sormadığı iddiaları birkaç gündür yazıyor?

Ne oldu? Büyük bir organizasyon nasıl kuruldu? Dr. Çapan’ın yeminli düşmanları nasıl bir araya gelerek, gayri ahlaki bir biçimde belden aşağı vuruyorlar? Neler oluyor? İktidar hırsı, tüm değerleri yerle bir mi ediyor? Yalan, iftira İslamiyetlin neresinde var? Bunları yapanlar için islimi değerler ne diyor?

Okunma Sayısı: 109
Kategori: Ali TARAKÇI

Yazarın Diğer Yazıları

Şimdi Ayrılık Vakti… Yeni Bir Başlangıca Merhaba Diyebilmek İçin…

Her veda yeni bir başlangıçtır… Her veda biraz da zamansızdır… Her veda zamansız gibi olsa...

“Dünyanın en Devrimci ülkelerinden Birisi Olan Türkiye” En Devrimci Evladını mı Yedi?

Türkiye’de yapılanlara devrim ve bu devrimin liderinin de Erdoğan olduğunu söyleyen Berat Albayrak’ı bizzat devrimin...

Devletten Birazcık Akıl ve İzan Beklemek Nafile Bir Çaba mı?

Devletten birazcık akıl ve izan beklemek nafile bir çaba mı?’ Yüzsüz oyunu İtalya’yı anlatıyor, devletimiz...

Erdoğan Giderse Ne Olur?

Erdoğan giderse Türkiye Suriye’den çekilir. Erdoğan giderse FETÖ yeniden devlet olur. Erdoğan giderse APO affedilir,...

HDP’ye Kobani Operasyonları; Geçmişle ‘Hesaplaşma’ Vakti!

Neden böylesine bir dönemde HDP eski ve yeni yöneticilerine operasyon yapıldı? Kobani olayları nedeniyle yapılan...