Yazar Portal | Turkiye Interaktif Kose Yazarı Gazetesi

DTP Rengini Belli Etti


05 Şubat 2008 00:03

Yorum Yapılmamış

PKK’nın Türkiye Büyük Millet Meclisi’ndeki yasal uzantısı olmayı kendine görev edinen DTP, ülkedeki gerginliği her geçen gün tırmandırıp, yeni icatlar yaratarak, gerginliği alabildiğine sürdürmeyi hedefliyor.

Diyarbakır’da yine kendi etnik kökeninden insanların ölmesine dahi kayıtsız kalan PKK’lılar, pardon DTP’liler, şimdi de Türk Ordusu’nun bu ülkenin birlik ve beraberliğine dinamit koyan eşkiyaya yönelik sürdürdüğü operasyonları engelleyebilmek için operasyon bölgelerine canlı kalkan olarak gidiyor.

Bu kadar açık ve seçik bir şekilde bu ülkenin bütünlüğüne yönelik eylemlerde bulunan bir eşkiya güruhuna böylesine destek veren bir partiye, her nedense bu ülkenin Anayasal kurumları sessiz kalmayı da uygun görüyor.

Türban konusunda AKP’ye aba altından sopa gösterenler, her nedense böylesine bir eyleme destek verenler için çıtlarını dahi çıkartmıyor!

Anlayamadığım, bu ülkenin bölünmez bütünlüğünü ortadan kaldırmak, türban sorunundan daha hafif bir eylem mi?

Türban konusunda Yargıtay’ından Danıştay’ına kadar, çeşitli kurumlar “Kapatırım haaa” diye uyarılarını sürdürürken, DTP’ye karşı sessiz kalmalarını anlamak mümkün değil.

Anlaşılan, bu ülkeyi bölebilirsiniz, bu ülkenin birliğine ve beraberliğine dinamit koyabilirsiniz, bunlar asla suç unsuru olarak görülmez, ama sakın ola ki türban mürban deyip de, ülkeyi germeye kalkmayın.

Aksi takdirde, kapatılma tehlikesi ile karşı karşıya kalırsınız.

Hukuk bu kadar tezat görüntü sergileyebilir mi?

Tabii bunun yanı sıra rektöründen, dekanına, sivil toplum kuruluşlarından siyasi partilere kadar herkes türban eylemlerine destek verirken, PKK’ya karşı sessiz kalmasını anlamak hiç mi hiç mümkün değil…

Öte yandan, bir başka merak ettiğim konu da, PKK eşkiyası Dağlıca baskınını yaparken, PKK’nın yasal uzantısı DTP’liler Mehmetçiğe böylesine bir destek vermek, onlara canlı kalkan olmak için herhangi bir eylem yapma gerekliliği hissetti mi?

Eğer, onlar canlı kalkan olup da, Türk Ordusu onlara zarar vermemek için operasyonlarını durdurursa, Türk vatandaşı olarak hakkımı helal etmem

Okunma Sayısı: 77

Yazarın Diğer Yazıları

Başkan Adaylarını Açıklayın

Türkiye’de herhangi olağanüstü bir durum olmadığı takdirde (ki, bunu garanti etmek de mümkün değil ya!..)...

ATV’nin Nasıl Bir Ayrıcalığı Var?..

Geçtiğimiz günlerde bir kez daha yazdım, ama dayanamadık tekrar gündeme getirmekte yarar olduğunu düşündüm....

Fırsatçılara Fırsat Tanıyanlar!..

Malum önümüz Ramazan… 11 ayın sultanı, kutsal ay… Bu ayda dini duygularımız had safhaya yükselirken,...

Kim Durduracak Bunları?

Türkiye’de özellikle doğu ve güneydoğudan sonra, büyük kentlere sıçrayan, bombalama, patlatma ve orman yangınları ile...

Ha Tabanca… Ha Araba!…

Sabah haberlerini gazete başlıklarından okuyup, ilgi çekici olanların da spotlarını okuyan sunucu, bir haberin üzerinde...