Yazar Portal | Turkiye Interaktif Kose Yazarı Gazetesi

Dinimiz Beş Kişilik Aileyi Uygun Görmüştür


18 Eylül 2008 00:01

1 Yorum

Şeyh Sadi’nin bir sözü vardır. Kuş bakışı bakmak güzeldir; fakat kuş gibi bakmamak şartıyla. Der kendileri. Şimdi anlatacağım olay bir şifre çözülmesi gibi bir şey olsa gerek. Bu nedenle bu yazıya ön yargılı yaklaşmamanızı rica ediyorum sizden.

Elbet bir din alimi değilim. Olmam da zor görünüyor. Kendi alannında ilerleyen, mütevazı bir yazar diyelim benim için. Yazımızın içeriği İslam dini ile alakalı. Yüce Yaratıcı her yarattığına bir mana yüklemiştir. Kainata ne idüğü belirsiz olarak gördüklerimiz dahi bir amaca hizmet etmektedir uhrevi anlamda. Bunu bilir ya da bilmezler. Zaten bilen dediklerimiz bizleriz. Bir amaç güdenler.

Yüce Yaratıcı her yarattığına bir anlam yüklemiştir dedik. Yarattıklarınıns en önemli  olanı da  -şükür ki- şüphesiz insandır. Salt insan değil içindeki tüm organlarda da bir anlam kesinlikle vardır. El, ayak, göz, burun, bacak, kol.. Tüm bunların da bir sebeb-i hikmeti vardır dedim ve araştırdım. Biraz da farkındalığım beni bir şifre çözmeye yöneltti. Bu Kur’an-ı Kerim’in şifreleri gibi çok iddaalı bir olay değil ama yine de okunmaya ve yazılmaya değer.

Değerli okurlar ellerimizde ve ayaklarımızda beş parmak var. Ne var bunda dediğinizi tahmin edebiliyorum. Baş parmak, işaret parmağı, orta parmak, orta parmakla serçe parmak arasındaki parmak ve serçe parmak. El ve ayak içinde aynı parmaklar isim olarak geçerli olmasa da benzerlikler had safhada. Baş parmak ailenin babası, işaret parmağı anne, orta parmak büyük kardeş, sonra ondan küçük kardeş ve en sonunda en küçük kardeş. İşte bu benzetmeler YüceYaradıcı tarafından bir işart olarak addedilebilir. Yani dinimiz beş kişilik bir aileyi uygun görmüştür.

Bu bir iddaadır, bir şifre çözüldüğüne olan inançtır. İdaalara inanılır veya inanılmaz saygımız sonsuz. Değerli Bilgi Ağı okurları ilk yazımızda biraz iddaalı bir giriş gibi oldu ama olsun. İnşallah keyif alarak okudunuz.

Merhabalaşmaları sevmem bu yüzden kısa bir merhaba. Merhaba.

Yazımı bu yazıya en çok uyacağını düşündüğüm sözle, Henry Ford’un bir sözüyle bitiriyorum.

Düşünme zor iştir. Muhtemelen bu nedenle çok az kişi düşünür.”

Okunma Sayısı: 164
Kategori: Emre ÇAKIR
Etiketler: , ,

Yazarın Diğer Yazıları

Eurovision 2011 Hayal Kırıklığımız

Eurovision 2011 Hayal Kırıklığımız ve Yüksek Sadakat Başlıyoruz… Başlıyoruz çünkü söyleyecek sözümüz, edecek kelamımız var. Kaldığımız yerden...

Eurovision Temsilcimiz Yüksek Sadakat…

2011 yılına da girdik sevgili okurlar! Hayırlı, uğurlu olsun… Yeni yıl, eski yıl, değerlendirme, kritik,...

Show Tv’yi Kurtarırsa Doktorlar mı Kurtarır ?

Zirvedeki iki kanaldan biridir, kim ne derse  desin, bu böyledir. Evet, üst satırda sözünü ettiğim...

İşte Bu Aşk-ı Memnu!

Aşk-ı Memnu dizisi 24 Haziran 2010 tarihinde sevenlerine veda etti bilmeme ihtimalinizin olmadığı gibi… Reyting rekoru...

2010 Dünya Kupası’nın En İyisi: Mesut Özil

Hasretle beklenen sevgili nihayetinde sevgililerine kavuştu… Futbol aşıklarının dört yıldır beklediği FIFA 2010 Dünya Kupası...

Yazıya Yapılan Yorumlar

  1. Düsünen adam dedi ki:

    Ne demek istediğiniz anlaşılmıyor.
    Düşünen insanlar beş parmakla beş kişi arasında ilgi mi kurmalıdır. saçma