Yazar Portal | Turkiye Interaktif Kose Yazarı Gazetesi

CHP’de Rozet Tartışması!


20 Kasım 2008 04:07

Yorum Yapılmamış

Nevval SEVİNDİ

ORTA YOL

“Doğru bildiklerinizi söylemekten korkmayınız”M.Kemal

1996’da ilk kez Türkiye’de Refah Partisi’nin kadınlarını inceleyen bir dizi yayınladım. O zaman “kara fatmalar” denen çarşaflı kadınların toplumun bir parçası olduklarını, düşüncelerini yaşam pratikleriyle ortaya koydum. Ardından Fethullah Gülen ve cemaatlerle ilgili dizileri yaptım. 28 Şubat ve onun takıntıları olan saplantılı mürekkep yalamışlar bana saldırdı.

İşte! 12 yıl önce yol göstermiştim şimdi CHP rozet takıyor! Neydi yol?Ben toplumu bölmeye çalışanların kötü niyetli olduğuna inanıyorum demiştim. Ben katmanlar arasında köprü olmak için çalışıyorum demiştim.Biz bir milletiz demiştim. Neymiş? O zaman Bülent Tanla’ya öneriler paketi de vermiştim. Bölünmeyi ve radikalleşmeyi nasıl önlemeli diye.

Birbirine düşman edilmek istenen toplum katmanları arasında güven halkası olmak için hem Yeniyüzyıl’da köşe yazarlığı hem STV’de ana haber yorumculuğu yaptım. Saldırıya uğradım, iftira atıldı ve saldırıldı. Kimse cesaretle yanımda durmadı. Korkaklar sadece siyasette yok, medya ve entelektüel kesimde de dolu! Dün kongrede yanıma gelmeye korkanlar, dönekler ve bel kemiği olmayanlar yarın dedikodu yaparak vicdan temizleyeceklerdir.

Ben tek başıma herkese karşı bir dağ gibi dururum. Küçük taşlar ufalanıp toz olacak zaten. Kayalar ve dağlar bağrında her mevsimi saklamaya devam edecektir.

Okunma Sayısı: 117

Yazarın Diğer Yazıları

Çocuk Yetiştirmede Neredeyiz?

Bir milleti sürü olmaktan çıkaran milli eğitimdir. Bilimdir. Türkiye’nin acıyla yoğrulan gündeminde temel sorunlara ilişkin...

Gagavuz Türkleri İle İlgili Hiç Bilmediğimiz Gerçekler

Gagavuzya’yı yıllar önce gezdim, sanırım o dönemde hiç bu konuda kamunun bilgisi yoktu. Antropolojik zenginliği...

Paraya Tapan Sistemin Sonu

Her ellediğin altın olsa altın bir ekmeği nasıl yersin, altına dönen suyu nasıl içersin?Paraya tapma...

Türkiye Artık Türk Değil mi?

Türk kültürünün özelliklerini, tarihini, kahramanlarını, kurtuluşunu ve emperyalizme kafa tutuşunu ve rol model olmasını sindiremeyen...

Acı Ama Gerçek Üniversitelerin Hali bu

İlk 500 içinde Türk üniversiteleri yok. Bu herkesin dilindeydi. Neden yok? Nedeni anlamak için epey...