Yazar Portal | Turkiye Interaktif Kose Yazarı Gazetesi

Bugün Kyamet Kopsa!

MERTÇE
Yüksel MERT

14 Şubat 2012 00:01

Yorum Yapılmamış

Değeri okur! Bu bir “espri”, “farz-muhal” ya da “teşbihte hata olmaz” çerçevesince kaleme alınmış  “şakamtrak” (bana özgü) bir köşe yazısıdır. Bu gün kıyamet kopsa günümüz “Türkiye Medyası” ve bazı “haber programları” bu büyük olayı şöyle duyururlar.

Adana Akdeniz Televizyonu SİYAH-BEYAZ Programı: “Ak ve Kara bu gün ortaya çıkacak!”

Cumhuriyet Gazetesi: “Atamıza kavuştuk!”

Ak parti basın bürosu: “Bizi etkilemez teğet geçer!” 

Star Televizyonu: “Şok şok şok! Sonunda koptu!”

Arena Programı uğur Dündar: “Ben size demiştim rüşvetle cennete girilmez!”

Yeni Şafak: “CHP’li muhalifler mahşerde bile kongremiz engellenemez biz çok sesli bir partiyiz adalet yerini bulacak!”dediler.

İbo Şov İbrahim Tatlı Ses: “Allah cezanızı verecek!”

Haydar Dümen: “Eyvah! Abdestsiz yakalandık!”

Emniyet genel Müdürlüğü Basın Bürosu: “Alev alev yanan Cehennem ateşinin küllerinde Ergenekon izine rastlandı. Polis soruşturmayı derinleştiriyor!”

Kuşum Aydın: “Koptu Ayol!”

Barış ve Demokrasi Partisi: “Ana dilde sorgulanmak istiyoruz!”

Zaman Gazetesi: “Biz Demiştik! Her şey ZAMAN’la anlaşılır diye!”

Gülşen: “Off.. Offf… kömür gibi yanıyoruz!”

Levent Kırca: “ Olacak O Kadar!”

Adana Haber Rifat Söylemez: “Rabbim adaletine güvenimde şüphem yoktur. Gündem Dopdolu, delillerimle geldim. Herkes Hesap verecek!”

Adana 5  Ocak Gazetesi Savaş Çokduygulu: Geleneksel 5 Ocak Geceleri Cennette bile devam edecek! Rabbim. Biz ne yaptıysak ADANA için yaptık!”

Adana Ekspres Gazetesi HBY:  Din masası şefimiz Yüksel MERT’in dediği oldu. Azrail’in  tuşuna geldik. Ancak; “Nurlar Vadisi” , “Arka saftakiler”, “Adını Fatma Koydum”, “Hurma Dökümü”, “Müritler duymasın!”, “İmam-ı memnu”  dizilerini seyreden okuyucularımızın cennete gideceğine kesin gözüyle bakılıyor!..

DAVETİYE: Değerli Dostlar! Cumartesi ve Pazar hariç, Sabah Saat 08’den, Saat: 10: 00’a kadar her gün “SİYAH-BEYAZ” programındayım. Irk, renk, din, dil ayırt etmeksizin TÜRKİYE’ deki tüm yurttaşlarımız, bu MUHTEŞEM programa “MERTÇE ” davetlidirler. Soru ve sorunlarınız için bir “TIK” yanınızdayız.. http://www.akdeniztelevizyonu.com/

 

ATATÜRK KÖŞESİ

Mal ve mülk, bana ağırlık veriyor, insanın serveti kendi manevi şahsiyetinde olmalıdır

DÜŞÜN-TAŞIN

Hanginizin daha iyi amel işlediğini denemek için ölümü ve hayatı yaratan O'dur. Ve O; Aziz'dir, Gafur'dur.(65/2)

GÖNDERMELER

-İkinci kez ameliyat masasına yatan Başbakan'ın sindirim sistemi operasyonunun 2. ve son aşamasının başarıyla tamamlandığını duydunuz mu?"(Allah şifalık versin)

-İki üst düzey önemli kişinin telefon konuşmalarının yarım saat sonra medyaya sızmasının hikmet ve sebebini bilen var mı?

– “Cumhuriyet Bayramı’nı erteledin, 19 Mayıs’ı iptal ettin, 23 Nisan sırada, Atatürk aleyhine ısmarlama diziler yayına kondu konacak. Şimdi de Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi okul kitaplarından çıkarılacak. Ne oluyoruz yahu?” diye feryad-ı figan eden ünlü komedyeni merak ediyor musunuz?

-Adana 5 Ocak Gazetesinin geleneksel gecesinde VEFA adına özlenen barış, sevgi, saygı ve güvenin dört dörtlük yerine getirildiğini bilmeyen, duymayan. Görmeyen var mı?

-“Bizler Allah’ın çoğunluğu dünyanın azınlığıyız! Babamın alnından secdesini çeken paşaların da karşısındayım, o secdeyi manşet yapacak medyanın da!” diyen köşe yazarı kim?

-İşadamı Niyazi ÇETİNKAYA’ ya, katıldığı Siyah-Beyaz programından sonra ünlü müzik yapımcılarından cazip teklifler geldiğini biliyor musunuz?

-Ramazanoğlu Ailesinin sempatik kızları Doç. Dr. Gözde Ramazanoğlu’nun “TARİHTE ADANA, ADANADA TARİH” adındaki aranan eserinin 2. Baskısının matbaa aşamasında olduğunu biliyor musunuz?

-Her zaman olduğu gibi bu senede İstanbul Tüyap Emit Fuarına damgasını vuran kentin KOZAN olduğunu bilmeyen var mı?

-Yüksel EVSEN’in, yel değirmenlerine savaş açan ‘Bir Zenci Türk’ün Başarı Öyküsü: BEN DONKİŞOT” adındaki kitap çalışmasının 10 martta Bursa Tüyap Kitap Fuarında MY Kitap farkıyla aynı anda Bütün TÜRKİYE’de satışa sunulacağından haberiniz var mı?

Okunma Sayısı: 123
Kategori: Yüksel MERT

Yazarın Diğer Yazıları

Ceyhan Şehremini Aemdar Öztürk’e Mertçe Çağrımızdır!

Ceyhanlı Sanatçı Kemancı Ali ile Mertçe söyledik! Adana’dan yola çıkıp Cebel-i Bereket Yaylasına giderken yolumun...

Gönlüm Zirvede Dedim Ya!

Sevgili Okurlar yavaş yavaş Tuyap Bursa Kitap Fuarının sonuna geldik kitaba ilgi muhteşem bu şehirde....

Hayata Gülser

Sevgili dostlar! Kocaeli’nden (İzmit) bir kargo aldım. Merak edip açtığımda içinden muhteşem bir kitap çıktı.....

İcradan Mal Almak!

Sevgili okurlarım! Eskimeyen bir dostum var. Vefalı, kadirşinas, sözünün eri, adamın kralı dediğimiz cinsten… Yani...

Yüce Halkımızın İrfanı!

Baş Komutan diyor ki: “Milletin desteğini alan bir kişiyi yedi düvel bir araya gelse yıkamaz…”...