Yazar Portal | Turkiye Interaktif Kose Yazarı Gazetesi

Bu Meclis mi Milletin ve Devletin Birliğini Sağlayacak?

BİLİMSEL GERÇEK
Öğr.Gör. Nurullah AYDIN

05 Ekim 2011 00:00

Yorum Yapılmamış

EKEPE, PEKEKE, BEDEPE, İmralı, kandil, Barzani, ABD, AB uzlaşmışlar yeni anayasa yapılacak. Anayasa mı babayasa mı, yavru yasa mı artık yola girilmiş gibi. Baksanıza CEHEPE, MEHEPE de cumhuriyetin tasfiye anayasası için görüşmeye can atıyor.

İlginç değil mi. Ülke yangın yerine dönmüş. insanlar kaçırılıyor, öldürülüyor. Can ve mal güvenliği tehlikede. Meclisteki milletin vekili sıfatını taşıyanlar neyin peşinde? İktidarıyla muhalefetiyle mecliste kimliksiz ve kişiliksizler bir araya gelmişler.

Ya muhalefet. Var? Muhalefet şaşkın haldeler. Birikimli, bilgili deneyimli yönetimden mahrumlar ve ülke bütünlüğüne beraberliğine dinamit koyuluyor.

Bunlar mı terörle mücadele edecek?

Terörün anladığı dil vardır ve dünyada herkesin bildiği ve uyguladığı dildir. ABD terörle nasıl ve ne şekilde mücadele ediyor. Diğer ülkeler nasıl mücadele ediyor açık değil mi?

Yandaş yalakalara, şarlatanlara hiç dikkat ettiniz mi? PKK’nın mali durumuna, bürokraside ki yerleştirmelere, ihalelerin verilmesine ilişkin konularda yazıp çiziyorlar mı?

PKK bağlantılı kişilerle ilgili neden dinleme yapılmadığından bahsediyorlar mı?

Her ülkenin terörle mücadele yöntemlerini yazıyorlar mı, konuşuyorlar mı?

Bahsetmezler, yazmazlar. Neden? Çünkü, nemalanıyorlar. Neden? Çünkü Başta ABD, AB ve İsrail’e işbirlikçilik karşılığı üç beş dolara satılmışlar.

Bağımsızlık, egemenlik, güçlü, kalkınmış, etkin ve saygın Türkiye diye bir dertleri yok.

Çünkü; gözleri kör, kulakları sağır, kalpleri mühürlü, münafık tayfasından ne beklersiniz ki?

Milletvekili seçilerek serbest bırakılmıştı. O şimdi milletin maaşını alıyor. Yandaş, Candaşlara göre terörist değil, terör örgütü üyesi değil. İşbirliğinin doğal sonucu değil mi?

Milletvekilleri bölgeye gidip her türlü tahriki yapacak ve dokunulmazlık zırhıyla korunacak.

Peki kim koruyor bunları?

Kırsal alanda terörle mücadele eden ve sürekli şehit veren askerler neyle suçlanıyor? Terör örgütü kurmak, üyesi olmak. Artık PKK terör örgütü, PKK’lı terörist konuşulmuyor. Ya ne konuşuluyor? Askerler, akademisyenler terörist terör örgütü üyesi olarak konuşuluyor. Böyle bir çelişkiyi siz dünyanın neresinde görürsünüz ki!

Türkiye’de ne oluyor? Terörle mücadele edenler bir yolla etkisizleştiriliyor suçlu ilan ediliyor. Her orduda görülebilecek yanlışlıklar abartılarak kamuoyuna sunuluyor.

Siz hiç; ABD, İngiltere veya başka batılı işgalci ülkelerin akademisyeninin, yazar çizer takımının kendi askerini suçladığını eleştirdiğini gördünüz mü? Duydunuz mu?

Kendi ülkesinde terörle mücadeleyle ilgisi olmayanlar, komşu ülkelere ABD adına ültimatomlar verebiliyor. Dengeli komşu politikası yerine düşmanca komşu politikaları almış. Dimyada pirince giderken evdeki bulgurdan olmak gibi bir deyiş var.

Anlaşılan Türkiye içteki çoğu şeyi kaybediyor ama ne gam. Sayısı unutulan yurtdışına giden cumhurbaşkanı, sayısı belirsiz seyahat eden başbakan hangi hizmetten bahsedebiliyorlar ki!

Siyaset kendi içini temizleyebiliyor mu? Milletvekillerine sorun bakalım ne cevap verecekler?

Meclisin yarısının dokunulmazlık dosyası bulunuyor. Dosyalarında ne ararsanız var. Hırsızlık, kalpazanlık, görevi kötüye kullanmak, terör örgütü üyeliği gibi.

Halka ne kadar büyük hizmet ettiklerini anlatıyorlar. Hangi hizmetse bu?

İş alanı yaratacak yatırım yaptılar mı? Var olan devasa şirketleri yok pahasına yabancılara satmaktan başka ekonomiyle ilgili örnek gösterilebilir mi?

Yapılan yollar, evler, binlerce yıldır yapılan olağan işlerden değil mi? Bunlarla övünülür mü?

Tutturmuşlar yeni anayasa. Peki yeni anayasa ile ne değişecek? Değişecek olan Türk Milletinin birlik ve beraberliğinin parçalanması. Etnik ayrışma, federatif yapı. Yani Yugoslavyalaşma.

Sorulması gereken sorular bunlar. Gerisi lafı güzar.

Günün Sözü: Milletine yüz çevirenin akibeti için tarih, bir aynadır.

Okunma Sayısı: 61
Kategori: Nurullah AYDIN

Yazarın Diğer Yazıları

İktidar Savaşı ve Propaganda

İnsanlık tarihi; iktidar için güç ve yetki sahibi olanlarla, olmaya çalışanlar arası çatışma ve güdülen...

İktidar Savaşı ve Propaganda

İnsanlık tarihi; iktidar için güç ve yetki sahibi olanlarla, olmaya çalışanlar arası çatışma ve güdülen...

Siyasal/Ekonomik Şekillendirme

Belli odakların emireri olarak planlandığı gibi gücü/yetkiyi ele geçiren bir kesim diyor ki; artık kabul edin....

ABD-NATO ve Türkiye

Atatürk’ün bağımsızlık temeline dayalı stratejik dış politikasını tersyüz etmiş ve ABD ile askeri ve eğitim...

Sevgide Birleşmek

Tartışalım. Kırmadan, üzmeden, incitmeden, katletmeden, ayrıştırmadan, ötekileştirmeden konuşalım tartışalım. Aklın mantığın, gönlün yolu birdir. Orta...