Yazar Portal | Turkiye Interaktif Kose Yazarı Gazetesi

Bizdeki Biz/ Biz De Kimiz?


08 Kasım 2009 00:01

1 Yorum

Bir varmış bir yokmuş… İnsan denilen canlı hep var olmuş. Kıytırıktan hayat tortularını kendine yontmuş da yontmuş. Bir yandan çok mutluymuş diğer yandan kendini yerden yere vurmuş. Doğmuş, büyümüş, ölmüş.

Bu kadar kolay mı üç kelimeyle bir ömür özetlemek. Ben yapmıyorum diyenlerin izinden gidip söylüyorum. Birisi zamanında böyle bir laf atmış o şimdi yürüyüp gidiyor. Sorunsuz hayatı kim yaşamış da ölüm anına sıfırdan arınmış gidebilmiş.

MUTLUYUM demek bir iz sürmek ne güzel. Çabalamak yorsa da, dinlendiriyor sonundaki başarı. Çok istediğin bir iş mesela ya da vazgeçemediğin bir insan, kendinden ödünler vererek aldığın nefes sayısı, evladın, annen baban, çoğu zamansa kendinle ilgili mevzular, nasıl da yoruyor insanı. İnsanlığa adanmış bir tek söz çıkar bir gün dudaklarından, sonra ellerin işler icatlar sunarsın herkesi hayretler içinde bırakarak, iyi yazarsın söz uçar yazı kalır adın kalır…

Kendini yaşarsın bir zaman.

GÜLÜMSEMEN için bir nedenin yok mu sence? Bir düşün derim kesin cevabın hayırsa eğer. Ben de öyle sanırdım çünkü. Ama düşününce öyle olmadığını anlıyorsun. Sıkıntıyı incir çekirdeğinden çıkarıp yaşıyorsak mutluluğu iğne ucundan çekip çıkarmamız gerekmiyor mu? İnsan hüznü sever bilirim. En derinlerde boğulup da sonra çıkınca yüzeye ben derindeydim ama azmettim boğulmadım, yaşamayı seçtim diyebilen, demeyi seven ne menem bi canlıdır anlayamadım.

HAYAT, öyle ya da böyle bir şekilde sevdirir kendini sana. Küçük, haşarı, ele avuca sığmayan bir çocuk. Atsan atılmaz, satsan satılmaz. Satsan değeri kimine beş para kimine hiç para. Bana yok pahasına gidiyor hiç hak etmeyen insana.

Özetlemek lazım bugünü, yaşamı, insanı. Her şey hemen dibimizde bir su birikintisi ötemizde. Kimimiz göremiyoruz önümüzdeki suyun derinliğini kimimiz sığları seçiyoruz habire. Berrak bir yoğunluk varken en güzel yerde arkamızdaki bulantıda boğulmak niye?

Okunma Sayısı: 230
Etiketler: , , ,

Yazarın Diğer Yazıları

Ay Işığında Yıkanıyorum

Belki de yalnız değilim bu gece gözyaşlarımla. Dört duvar arasına sıkışmış ipe asılı hayallerini toplamaya...

Çatlakları Severim Ama Aptalları Değil!

Çatlak diye tabir edilen ve aynı zamanda hayatın vurdumduymazlığıyla dalga geçenleri hep takdir etmişimdir, etmekteyim....

Yalnızken Sevdim Seni

Kalabalığın gürültüsünden uzak ve gecenin rengine yakışan masumlukla. Bir iç çekiş ömrü kadar ayrıydım senden....

Bir Kadının Mutluluğu

Sabah erkenden kalktı evin hanımı Pervin Hanım. Bir telaş eşini uyandırdı, duşa girdi, kahvaltı hazırladı...

Alışkanlıklar ve Detaylar

Hayat alışkanlıklarımız ve detaylarda mı gizlidir acaba? Mutluluk dediğimiz şeyin kaynağı nedir? Bize huzur veren,...

Yazıya Yapılan Yorumlar

  1. ibrahim hakkı gündoğdu dedi ki:

    İnsanın mücadeleci ve iyimser olması yaşamını kolaylaştıran en önemli etmenler..
    Mutlu ve güzel duygularınız için tebrikler.. İHG