Yazar Portal | Turkiye Interaktif Kose Yazarı Gazetesi

Biz Kiminle Savaşıyoruz Allah Aşkına?

EDEBÎ GÜNDEM
Ahmet SARGIN

26 Ekim 2019 00:02

Yorum Yapılmamış

Ülkemizin Güney’inde Suriye sınırlarında ciddi bir tehlike gördük. Bir oyunun olduğunu fark ettik ve harekete geçtik. Oyun şuydu: ülkemiz sınırlarında PKK, PYD ve YPG teröristlerinin desteği ile bir sömürge Sosyalist Kürt devletinin kurulması. Adı Kürt devleti olsa da asıl amaç İsrail güdümlü bir devletin inşa edilmesi.

Bu ne anlama geliyordu? Suriye’nin parçalanması, bölünmesi, güdümlü devletçilerin kurulması anlamına…Bölgenin kaynaklarının sömürülmesi amaçlanıyor. Başta İsrail olmak üzere; ABD, Rusya, İngiltere, İran, Çin ve tüm Batı ülkeleri bölgenin kaynaklarına göz dikmiş durumdalar. Petrol ve doğal gaz kaynakları ile Ak Deniz bölgesine hakim olup tüm İslam  ülkelerini ve Türkiye’yi abluka altına almak istiyorlar.

Türkiye Barış Pınar’ı Harekatı ile arı kovanına çomak soktu!.. Tüm planlar bozulmaya alt-üst olmaya başladı. Zehirli yılanların kuyruğuna basmış olduk! Ellerinde oyuncak gibi kullandıkları terörist guruplar kaybetmeye, etkisiz hale gelmeye başlayınca dünya ayağa kalktı: “Dur, Türk Askeri benim oyunumu- planımı bozuyorsun!” dediler ve söz birliği etmişçesine herkes sesini yükseltmeye başladı. Önce ABD sonra da Rusya bizimle masaya oturdu! Kiminle savaşıyorduk; kimlerle muhatap hale gelmiştik?

Mehmetçik vurdu, ses Amerika’ndan geldi; Mehmetçik vurdu, ses İngiltere’den geldi; Mehmetçik vurdu, ses İsrail’den ve tüm Avrupa ülkelerinden gelmeye başladı!. Demek ki, bölgenin kaynaklarına göz diken bunca sömürgeci devletler pusuda bekliyorlarmış!. Anladınız mı şimdi ihanetin büyüklüğünü!

Bölge bizim bölgemiz, Suriye ülkemizin burnunun dibinde olan bir ülke: Arap nüfus ağırlıklı Müslüman ülkeler. Yüz yıllarca Türk (Osmanlı) hakimiyetinde kalmış bir bölge. Ama talan edilmeye, yağma yapılmaya hazırlanılan topraklar. Bütün sömürgeci güçler burada. Biz ise Suriye’nin bütünlüğünden yerli halkın evlerine dönüp topraklarına sahip çıkmasından  yanayız. Bir yandan da  ülke topraklarımızı güvence altına almanın mücadelesini veriyoruz!

Gelin görün ki; dünya ayağa kalkmış, Türkiye’nin bu haklı mücadelesini bir Haçlı Savaşına dönüştürmenin telaşı içindeler. Ey Almanya, Fransa, Hollanda, İngiltere, ABD, Rusya ve Çin size ne oluyorda bu topraklarda hak iddia etmeye çalışıyorsunuz? Terörist gurupları bu bölgeye siz göndermediniz mi? Silahlarını verip siz eğitmediniz mi? Kiminle savaşıyor bunlar Suriye halkı ile ve Türk – Müslüman guruplarla…

Adı BOP olan açılımı: Büyük Ortadoğu Projesi kimin hayali? ABD ve İsrail Yahudilerin hayali, Nil’den Fırat’a kadar olan toprakların Büyük İsrail  devleti topraklarına katılma safsatası değil mi? Bütün dünya halkı gördü ki: Türkiye haklı davasında terörist guruplarla tek başına mücadele ediyor. Bir iki kardeş ülkenin dışında yanımızda bir dost göremedik. Müttefikimiz ABD ve güç birliği içinde yer aldığımız NATO da bizim karşımızda hasımane bir tavır sergiliyorlar! Oyunun büyüklüğünü anladınız mı şimdi dostlar?

Bir olmalıyız, bütün olmalıyız, kardeş olup dimdik ayakta durmalıyız!.. derken; bu ülkenin “Beka Sorunu “var derken, haklı mıymışız, haksız mı? Şimdi dost düşman belli oldu, herkesin tarafı açık ve net. Tek başına Türkiye Kahraman Mehmetçikleri ile onurlu bir mücadele veriyor!

Bu mücadelenin iki amacı var. Birincisi güney sınırlarımızda   güdümlü bir Sosyalist Kürt Devleti (daha doğrusu İsrail güdümlü bir PKK devletinin)  kurulmasına izin vermeyiz diyoruz! İkincisi de milyonları bulun mültecilerin yükünden kurtulup onları kendi topraklarında istihdam etmek istiyoruz. Yani Suriye’nin bölünmesine karşıyız, burnumuzun dibinde  sömürge bir devletlerin kurulmasını istemiyoruz! Çünkü oyunu gördük, ihaneti sezdik ve kardeş kanı akıtılmasını da seyirci kalamazdık.

Gördüğünüz ve şahit olduğunuz gibi bölge kan gölüne döndü. Müslüman kanı dökülüyor, Suriye toprakları yağmalanıyor, kilometrelerce uzaktan gelip bölgemizde Cin tayfaları at oynatmak istiyorlar! Nihayi hedef Türkiye- Anadolu topraklarının istila edilmesi ve ülkemizin bölünmesidir. Yani konu ülkenin beka sorunudur! Top yekün uyanmazsak, top yekün ayağa kalkmazsak, Allah korusun ülkemizi Suriye’nin yaşadığı tehlikeli bir oyun   bekliyor! Bunun lami cimi yok: Ya insanca mücadele verip var olacağız, ya da pes edip sömürgeci güçlere teslim olacağız! Hepinizin Ya İstiklal, Ya Ölüm! diye haykırışını  duyar gibi oluyorum!.. İşte Kahraman Mehmetçiğimizin mücadelesi de bunun içindir. Onurumuzla, Şeref’imizle bölgede yaşamaya devam etmek ve Türk- İslam dünyasının umudu olmak için! Uyanmak, kardeşçe kucaklaşmak, tarihimize sahip çıkmak,  bir ve beraber olmak zorundayız! Ayrı gayri baş çekip başka telden çalanlar bizden değil gavurun ekmeğine yağ sürüyor demektir. Cephede kazanmaya başlayan Şanlı  Mehmetçik, masa başında da kazanacak ve inşallah bu oyuna dur diyecek! Unutmayınız ki tüm mazlum milletler bizi bekliyor…

Okunma Sayısı: 105
Kategori: Ahmet SARGIN

Yazarın Diğer Yazıları

İhanet Hiç Bitmeyecek Gibi?

Bu milletin üzerine oynanan oyunlar bitmedi, bitmeyecek!.. Yüzyıllardır içimize fitne tohumları ekiyorlar, içimizdeki hainlerle dışardaki...

Artık Piyasalar Rahatlatılmalı !

Koronovürüs sebebiyle tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de hayat durma noktasına geldi. Dükkanlar kapandı, alış...

Normalleşme Sürecinde İkinci Dönem Başlıyor

Ülkemizde Koronavirüs Salgınının başladığı 11 Marttan günümüze yaklaşık üç ay gibi bir süre geçti. İki...

Kadir Geceniz Mübarek Olsun!

Kadir: Şeref-şan ve azamet değeri büyük olan, yüce olan demektir. Kur’ân’da adı geçen tek ay...

Ramazanın Bereketini Engelleyenlere Yazıklar Olsun!

Ramazan Rahmet, Ramazan Bereket, Ramazan Kurtuluş ve mağfiret ayıdır! Nimetin bol bol ihsan edildiği, sofraların...

Yorum Yazın

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.