Yazar Portal | Turkiye Interaktif Kose Yazarı Gazetesi

Ben mi Dinsizim Yoksa Onlar mı?


25 Ağustos 2008 06:55

1 Yorum

Ben mi Dinsizim Yoksa Onlar mı ?

Oğuz AKAY

Bazı yerlede yazdığım yorumları düzeltirken bir baktım ki karşıma bu yazı çıkmış. Tenekeye vurunca ses çıkarır,  içinde bişeyler taşımaya ve saklamaya yarar.  Ama para ve menfaat için dinle yalan yanlış yıkanmış kafalardan ne ses çıkar nede fikir. Akıl yalnız müritleri  kullananlarda vardır. Yani dini bedava sermaye yaparak para kazananlar. Onlarda genelde Amerikaya İsviçreye Almanyaya yani dışarı kaçıp keyif çatanlardır. Birde Yabancılara gavur, kafir derler ama nedense onların malları ile boy gösterirler. Evet çok komik ve acı bir anımı anlatayım. Kendini uyanık zanneden kişilerin bu oyuna inanmalarıdır. Yaşım 50 bu güne kadar böyle ucuz oyunlara çok rasladım. Sonunda hemen hemen hepsinin maskesi düştü.  Size yaşadığım bir gerçeği anlatayım. Ben Karaköyde büyük bir firmada satış şefi idim.Mal verdiğimiz çevre Karaköy ve Eminönü.Yani Allah kitap peygamberi ağzından düşürmeyen, hani yalnızca kendilerini müslüman sayan,her perşembe günü hele bazı dükkanların üst katında çarpıtılmış vaazlar verilen,yolda camiye gidiyorum diye anons yapılan, din tüccarlarının bölgesi. Neyse firma olarak Kıbrısa bir gezi düzenledik. Yüzde 90 nı eşini getirmedi.Akşam yemekten sonra hepsi odalarına çekildi. Bende bi kafir olarak(onlara göre) diskoya gittim. 2 saat sonra baktım bizim hacı hocaların çoğu dökülmeye başladı. Gelen içkisini kapıyor, bende gözler fal taşı gibi. Dedim neiş,  aman bizi görmedin, biz İstanbulda pavyona da gideriz ve orayı da kapatırız dediler, bana susmak düşer tabiki. İlerleyen saatlerdede kumarhaneye geçtik. Bayağı hızlı ve tecrübeliler di bilmedikleri oyun yoktu. Haklıymışlar İstanbulda davet ettiler ve güzel bi gece yaşattılar. Neyse senesine uzak doğuya gezi düzenledik. Bu sefer bizim hocalar anında masaj salonlarını bulmuş rahatlıyorlar ama ne rahatlamak maşallah, sağolsunlar sus payı benide yaşattılar.Yani şimdide Amerikaya kaçan müslüman amcalar gibi.Bişey anlatmaya çalıştım anlayana sivri sinek saz, anlamayana davul zurna az.Neyse devam edelim,birazda kendimi pazarlayayım.Acaba tuhaflık bendemi.Allaha şükür Elhamdülillah Müslümanım. Yalnızca dini sermaye yapıp, büyük servetler edinen, kırallar gibi yaşayan. Müslümanlığı ve Peygamberimizi alet edip bir sürü genç kızı eş ve kuma diye satın alıp sapıkça bi hayat yaşayan, kadınları eşya gibi kullanan,uyanıkların kölesi olmam, zolanı da sevmem. Bakın sağolsunlar 5 senedir lale devrini yaşatıyorlar. İnsanlar açlıktan perişan, memur işci zor geçiniyor.

Beyler kendilerine özel uçaklar ve gemiçikler alıyor. Kapalı Müslüman geçinen hanımlar yani leydi diyorlar ya onlar kanyonu kapatıp yabancı marka giyinip, değerli mücevherleriyle boy gösteriyorlar. Ama halk perişan Müslümanlıkta varmı böyle bir kaide, Peygamberimiz böylemi yaptı beyler bayanlar akıllı olalım lütfen. Mantıklı düşünelim. Çıkarlarımız için kendimizi küçük düşürmeden seviyeli yardım sever insan olalım. Bu dünyanın malı bu dünyada kalıyor.

Öbür tarafa yalnızca dostların veya arkadaşların taktığı isimler lakaplar kalıyor. Benide okuyan hacı hoca zannedecek.

Neyse asrımızın ve günümüzün en önemli konusu türbana gelelim Şimdi ismini sayacağım Ürdün kıraliçesi Raina, Suriye first leydisi Esma Mısır leydisi Suzan Mübarek,Fas kıraliçesi Laila Salma, Cezair leydisi Amal Triki, Saddamın ilk eşi Sacide, Katar emiresi Sheikha, Arafatın eşi Süha, hani şu garajı alan şeyhin eşi kadın haklarının savunucusu, arap kızlarının umudu Prenses Haya türbansız,anlaşılan oki oralarda imam hatip liseleri yok galiba heralde bizde kapatılan köy enstütileri var ki nasıl giyineceklerini bilmiyorlar. Ayrıca Emine , Hayrinüsa ve diğer AKP hanımları gibi propagandaya yönelik resimleri internete kadar düşürmemişler.Onlar sanki Müslüman değil.

Bakıyorum bizdede bir türban kavgası aman yarabbi  kavganın ön saflarında erkekler, kadınlar arka safta ikinci sınıf insan gibi. Heralde erkeklerde türban meraklısı. Gerçi ben bandana meraklısıyımda. Bandanasız çıkmam abi.

Çağdaşlık kafada müslümanlık kalpte olur giyimde değil, bende zaten baş örtüsüne laf söylemem, benim gibi düşünenlerde söylemiyor. Bizim lafımız türbanı ve çarşafı dini bir bayrak haline getirenlere. Bide işin daha acı yanı var. Sayın Amerikadaki kaçak müslimanlık taciri baronun veya şeyhin ve müritlerinin müslümanlığın gereği numarasıyla acaba kaç tane eşleri var bu devirde sorarım sizlere.70-80 yaşındaki mollalar 14-15-16 yaşlarındaki sübyan kızları eş yapması insanlığa ve müslümanlığa sığarmı anlatılacak çok olay var ama değmez.Arıların kovanına çomak sokmak olur.

Geçenlerde başka bir yerde bir çok bilen, tabiki Fettulah ın mürüdi, hocayı evlendirmek istediklerini, ama amcamın evlenecek bir genç kız gibi titreyerek istemediğini yazmış.

Bende sordum hiç bayanla alakası olmayan biri evlenecek kızın titrediğini nasıl biliyor diye Ayıp’mı ettim acaba?

Şimdi bu kadar yeter.

Saygılar

Okunma Sayısı: 224
Kategori: Oğuz AKAY

Yazarın Diğer Yazıları

Ataya bir mektupta benden

Oğuz Akay (Bu yazının macerası başka bir sitede F….. ve AKP tipi düşünceli biri tarafından...

Yazıya Yapılan Yorumlar

  1. mydonose dedi ki:

    Tesadufen girdim buraya ama cok zevkli