Yazar Portal | Turkiye Interaktif Kose Yazarı Gazetesi

Bayrak Neden Tartışılıyor!..

MERTÇE
Yüksel MERT

19 Eylül 2011 00:00

Yorum Yapılmamış

Değerli okurlarım,“Her işin bir ehli her mesleğin bir piri vardır. İşi ehlinden mesleği de pirinden sorun.” Demişler.

Yıllardır yazdığı kitaplarla insanları “akletmeye”, “düşündürmeye”, “hayata soru sormaya” ve “sorgulatmaya” çalışan “Adana’nın guru, Torosların kara yağız delikanlısı” içimizden birisi olan “Ekmel Ali OKUR”, Hüseyin Bayrak’ın “İsrail İle Kapışıyor muyuz” adındaki köşe yazısına bir yorum göndermiş.

Birbirinden ilginç mesajlarla tartışılan BAYRAK’ın köşe yazısına gelen bu mail’i buyurun hep beraber okuyalım.

“..Avcılar, kekliği keklikle, turacıda turaçla avlarlar.

Yani benzeri benzerlerle..

Bu dünyada hiç kimse kimseye, ben seni aldatmaya geldim, ben falan ya da filanın, acımasız adamıyım demez. Tıpkı insanlık tarihi boyunca, “ben kafirim”, “ben zalimim”, “ben müşrikim”, “ben emperyalistlerin iflah olmaz bir uşağıyım” demediği gibi…

Her insan, her toplum kendi üzerinde oynanan oyunları kendi fark edip anlamadığı sürece, “sürünmeye”, “sömürülmeye”, “ezilmeye”, “çintilmeye” mahkumdur. Bu bağlamda “Kur’an-ı Kerim”deki da ki, “müstezaf” ve “müstekbir” ayetlerini, yeni baştan bir kez daha okuyup düşünelim.

Unutmayalım, peygamberlerin “onurlu” ve “soylu” savaşımlarının hiç birinde de, amansız düşmanları, kendilerini, “ne kafir”, “ne zalim”, “ne de münafık” olarak nitelememişlerdir.

Tam tersine, kendilerini, “mümin”, “barışcıl”, “atalarına” yani büyüklerine saygılı topluluklar olarak savunmuşlardır.

Hatta utanmadan, “bozguncu”, “fitneci”, vs. olarak tanrının elçilerini itham etmişlerdir.

Özetin özeti: “Mazlumlar üzerinde oynanan oyunların anlaşılmasında bir koca çığlık atan sevgili kardeşim “Hüseyin Bayrak”ı bütün önyargılarımızdan soyutlanarak bir kez daha yüreğimizin sesini dinleyerek okuyup düşünmeliyiz…”

Sadece kişiler yanılmaz, bazen koca toplumlarda zaaflara düşüp zanlarının yani “hüsniniyetlerinin” ardında yok olup giderler.

Denir ya..

Tarih toplumların hafızalarıdır.

İnsan bildiği kadar, bilgisi oranında bilinçlenebilir ve de vukuf sahibi olabilir..

En son şunu diyorum: “İyi niyet bir başına bir şey ifade etmez. Doğru bilgi ve iyi niyet ikisi bir şeydir. tıpkı göz ve de ışık gibi. Göz odur ki doğru göre.. Yol odur ki doğru vara..” Kaynak ve detaylı bilgi için: (http://www.adanahaber.com/yazidetay.asp?yaziid=2920)

ATATÜRK KÖŞESİ

Bir takım kuşbeyinli kimselere kendinizi beğendirmek hevesine düşmeyiniz…

DÜŞÜN-TAŞIN

İnsan düzelirse dünya düzelir…

GÖNDERMELER

-Dünyanın ibret ve hayranlıkla izlediği Başbakan Erdoğan, ın, Libya’nın başkenti Trablus’ta, Şehitler Meydanı’nda Libyalılarla beraber Cuma namazı kılmasının İslam Aleminde hayranlıkla karşılandığını biliyor musunuz? 

-Adana Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz’ın kıvrak zekasıyla Altın Koza Yaşam Boyu Onur Ödülleri gecesinde iktidarın temsilcilerini arkasına alarak Adana’ya hizmet adına ciddi taahhütler aldığını biliyor musunuz?

-Sinemanın devlerinden Hemşerimiz Ali Özgentürk’ün Onur Ödülleri Gecesindeki duygu ve mesaj yüklü konuşmasının izleyici tarafından takdirle karşılandığını bilmeyen var mı?

-Kanaltürk’te katıldığım illimunati tartışmasında disiplin ve saygıdan ödün vermeden (15.09.2011 Neşter izle , 15.09.2011 Neşter full izle ) Prf. Dr. Yaşar Nuri Öztürk’le KUR’AN Kulvarı’da zaman zaman denk, zaman zaman ters düştüğümüzü biliyor musunuz?

-Hemşerimiz Yılmaz Güney’in eski eşi Nebahat Çehre’nin, Adana Altın Koza Onur ödülleri gecesinde giydiği kostümle ilgili firma reklamı yapması karizmatik sanatçı duyarlılığıyla bağdaşıyor mu?

-Ünlü Sanatçı Tarkan’ın, ”Hayatın ve şöhretin zorluklarından dolayı hayatımda bir dönem çok kısa bir süre esrar kullandım. Pişmanım.” Dediğini duydunuz mu?

-“Adana rekabete değil adavete, ittifaka değil ihtilafa yardım ve yataklık etmiştir.” Diyen Adanalı gazeteciyi merak ediyor musunuz?

-Yüreğir’de hizmete giren “Altın Çocuk Okuma” salonlarıyla adeta eğitim seferberliği başlatan Şehremini Mahmut ÇELİKCAN’ın, “muasır medeniyetler ailesine katılmanın ve örnek olmanın yolunun EĞİTİM’den geçtiğini” söylediğini biliyor musunuz?

-“Fethullah GÜLEN, Recep Tayyip ERDOĞAN ve Ahmet Davutoğlu gibi insanların, geleceğin aynasında güneş gibi parlayacak yeni cumhuriyet nesillerine örnek olarak anlatılmaları gerekir.” Diyen Adanalı bürokratı merak ediyor musunuz?

-Adanamızın Türkiyenin mutluluk haritasının içinde ön sıralarda olduğunu biliyor musunuz?

Okunma Sayısı: 69
Kategori: Yüksel MERT

Yazarın Diğer Yazıları

Ceyhan Şehremini Aemdar Öztürk’e Mertçe Çağrımızdır!

Ceyhanlı Sanatçı Kemancı Ali ile Mertçe söyledik! Adana’dan yola çıkıp Cebel-i Bereket Yaylasına giderken yolumun...

Gönlüm Zirvede Dedim Ya!

Sevgili Okurlar yavaş yavaş Tuyap Bursa Kitap Fuarının sonuna geldik kitaba ilgi muhteşem bu şehirde....

Hayata Gülser

Sevgili dostlar! Kocaeli’nden (İzmit) bir kargo aldım. Merak edip açtığımda içinden muhteşem bir kitap çıktı.....

İcradan Mal Almak!

Sevgili okurlarım! Eskimeyen bir dostum var. Vefalı, kadirşinas, sözünün eri, adamın kralı dediğimiz cinsten… Yani...

Yüce Halkımızın İrfanı!

Baş Komutan diyor ki: “Milletin desteğini alan bir kişiyi yedi düvel bir araya gelse yıkamaz…”...