Yazar Portal | Turkiye Interaktif Kose Yazarı Gazetesi

Aşk Tutulması Gidilesi Bir Filmdir!


05 Kasım 2008 01:00

Yorum Yapılmamış

Emre ÇAKIR

SEYİRDEFTERİ

Dünkü yazım ‘Aşk Tutulması’nı Protesto Ediyoruz’ büyük tepkilere neden oldu. Öyle ki bu yazı yazıldığı süreçte dahi hala tepkiler alıyorum. Görüşlerini bildiren tüm okurlarıma teşekkür ediyorum.

Ancak yine de Aşk Tutulması filmini protesto ediyorum. Bir dakika. Ben Galatasaraylı olarak bu filmi protesto ediyor, izlemiyorum. Çağrım Galatasaray taraftarı başta olmak üzere Beşiktaş ve Trabzonspor taraftarına da. Bu sadece bir çağrı. Katılanlara teşekkür ediyorum, katılmayanlara yine teşekkür ediyorum. Bu ide çok bağnaz bir düşünce değil emin olun. Elan hiddetle karşı çıkmak yerine bir düşünün. Aynı film olumlu anlamda Galatasaray’a değse inanın Fenerbahçe taraftarı da o filme ilgi göstermeyecektir. Birçok forumda da -bunlar sinema forumu değil bizzat Fenerbahçe forumu- Fenerbahçe taraftarı filme giderken adeta bir maç havasına girdiğini belli ediyor.

Bir Galatasaraylının bu filme gittiğini düşünelim. Herkes için değil kastım ama maganda Fenerbahçe taraftarı hatta maganda olmayan Fenerbahçe taraftarı dahi bu filme formasını geçirip gidiyor inanın. Abartanlar dahasını da yapıyor, bu olaylar küfre kadar gidiyor. Bilmiyorum var mı ama filmde bir de Galatasaray-Fenerbahçe derbisi izleme sahnesi varsa inanın o sessiz dediğiniz sinema salonu çok çirkin bir ses gürültüsü altında kalıyor. Bunlar olması muhtemel olaylar. Dayanamayan Galatasaraylı sabırlıysa çekip gidiyor o salondan -ki bunu yapmak en zoru- ya da tribünde olan istenmeyen olaylar sinema salonuna iniyor. Bu da olaya bu yönden bakış. Sizce diğer takım taraftarları bu filme gitmese iyi değil mi? Galatasaray’dan örnek verdik ama aynı durum Fenerbahçe’nin Beşiktaş ve özellikle Trabzonspor maçlarında da yaşanması kuvvetle muhtemel bir olaydır.

Tepkimiz sadece sarı-lacivert renkleri görmekten, duymaktan ibaret değildir aksine sosyal olayları çirkin bir tabloya dönüştürmeme gayretidir. Sinema salonları kavga çıkan nadir yerlerdendir. Bırakalım da en azından oralara şiddet girmesin. Bu film için üç büyük takımın taraftarını protestoya çağırmam hem bu nedenle hem de o renkleri görmemeyedir. Ama bakın ben yine de Fenerbahçe taraftarına diyorum ki bu filme gidin. Size yapılan jestin karşılığını hakkıyla verin.

Sizce ben bu kadar mantıksız olsam Fenerbahçe taraftarına bu maça gidin der miyim? Demem. Gidin, izleyin, eğlenin. Benim çağrıma kulak verenlere teşekkür, vermeyenlere yine teşekkür. Bu konuda Sabah Günaydın yazarı Ayşe Özyılmazel’in yazısına gelen tepkileri de okuyun. Daha iyi anlayacaksınız emin olun. Sadece Fenerbahçe filmde geçtiği için gitmeyenler ne kadar çok!

Esen kalın…

Okunma Sayısı: 121
Kategori: Emre ÇAKIR

Yazarın Diğer Yazıları

Eurovision 2011 Hayal Kırıklığımız

Eurovision 2011 Hayal Kırıklığımız ve Yüksek Sadakat Başlıyoruz… Başlıyoruz çünkü söyleyecek sözümüz, edecek kelamımız var. Kaldığımız yerden...

Eurovision Temsilcimiz Yüksek Sadakat…

2011 yılına da girdik sevgili okurlar! Hayırlı, uğurlu olsun… Yeni yıl, eski yıl, değerlendirme, kritik,...

Show Tv’yi Kurtarırsa Doktorlar mı Kurtarır ?

Zirvedeki iki kanaldan biridir, kim ne derse  desin, bu böyledir. Evet, üst satırda sözünü ettiğim...

İşte Bu Aşk-ı Memnu!

Aşk-ı Memnu dizisi 24 Haziran 2010 tarihinde sevenlerine veda etti bilmeme ihtimalinizin olmadığı gibi… Reyting rekoru...

2010 Dünya Kupası’nın En İyisi: Mesut Özil

Hasretle beklenen sevgili nihayetinde sevgililerine kavuştu… Futbol aşıklarının dört yıldır beklediği FIFA 2010 Dünya Kupası...