Yazar Portal | Turkiye Interaktif Kose Yazarı Gazetesi

Allah Sizi Islah Etsin Diyeceğim de?

EDEBÎ GÜNDEM
Ahmet SARGIN

12 Eylül 2020 00:00

Yorum Yapılmamış

Son günlerde bir şeyh tartışması yaşanıyor. Uşşaki şeyhi olduğu söylenen ( ki sahte bir şeyhtir) küçük bir kızı taciz ettiği, kasetlerle de süslenen adi bir olay gündemi getirildi. Ülke gündemini meşgul etmeye başladı. Eski bir Fadime Şahin Müslüm Gündüz, Ali Kalkancı  hadisesi gibi…

 

Olay adi bir taciz vakası! Sonuçta basit bir insanın şeytani hevesini dile getiren kötü, çirkin bir eylem. Adı geçen şahsın şeytani bir planı da olabilir, kendisine düzenlenmiş adi bir plan da olabilir. Olayın iç yüzü mahkeme sonucu ortaya çıkacaktır .Her ne olursa olsun, adi, çirkin bir hadisedir, tasvip.edilemez.

 

Konuyla ilgili düşüncemiz şu yöndedir. Birincisi bu zat dini-İslamı temsil etmez, edemez! Kendini ve etrafındaki kandırılmış kişileri temsil edebilir ki şeyhliği de şaibelidir. Diyanet Teşkilatının da bir ferdi değildir. Kendisinin uydurduğu ve tarikat ayağından giden, kendine nüfuz sağlamaya çalışan cahilce bir hadisedir!

 

Din adına hüküm verme, fetva yayınlama, ilim tahsili yapma ve organizeli bir çalışma yürütme becerisi olmayan, ehliyetsiz ve liyakatsiz bir zattır. Kendi aralarında toplanıp Allah’ı anma, zikretme gibi dini duyguları istismar eden kişilerden birisidir. Onun için diyorum ki: bu zat dini de İslamı da temsil etmez, edemez!

 

Bu tür cahil insanları kullanıp dindar insanlara hakaret etme ve İslama saldırma hastalığı olan zevatlar var. İşte bu tür sahte hocalar bunların ekmeğine yağ sürüyorlar. Bu zatların bir kısmı da böyle bir oyuna bilerek alet olan zevatlardır.

 

Olayın ardından bir saldırı tufanı başladı. Dine hakaret edenler, İslama saldıranlar, yüce dinimizle alay edenler peşi peşine sıralandı ! Neymiş din adamları da çocuk istismarcısı çıkıyorlarmış? Bunlarada inanıp güvenmemek lazımmış ! Daha neler neler?

 

Olaya iki pencereden bakıyorum. Bir; olay şeytani bir taciz olayı ve insan zaaflarının ürünü! Yani şahsi adi bir hadise, dini dindarları ve İslamı bağlamaz! İki, bir kurgu olayı olma ihtimali de var, planlanmış, çamur atılıp lekelenmiş, bir gurup üzerinden devleti ve hükümeti karalamaya yönelik düzmece bir haber! İki ihtimali de düşünüyorum.

 

Öyle yada böyle İslamla, hükümetle ne alakası var? Din adamı değil, dini ilim tahsil etmiş bir zat da değil, devletin görevlendirdiği bir kişi de değil; kendisinin uydurup üç beş kişiye hükmetti cahili- cühela bir insanın hadiseden ibarettir. Nasıl oluyor da İslama ve dine mal ediliyor hadise?

 

Burda bir art niyet aranmaz mı? Dine dindar insanlara ve İslama hakaret için bir sahne, bahane değil midir? Ben böyle düşünüyorum ki: aynı telden çalan, yalan haber üreten devlet ve hükümet düşmanı mihrakların öttürdüğü sahte bir düdükten ibaret olan adi bir hadisedir.

 

Hani diyoruz Ya Müslüm Gündüz, Ali Kalkancı, Fatma Şahin bahane dine- İslama saldırı şahane!.. Diye!… Bunların işi bu, hırsız imam, içki içen müftü, hindi kurban eden vaiz vs. ile kutsal dine saldırmak! Açık açık İslama düşmanız diyemiyenler böyle uydurma hadiselerle dine ve İslama saldırıyorlar. Cahil, zavallı ve saf müslümanları da kandıracaklarını hesap ediyorlar! Perde arkasındaki hedef ise devlettir, hükümettir ve siyasi iktidardır! Yazıklar olsun size Allah sizi ıslah etsin diyemiyeceğim çünkü sizin ıslah olacak yüzünüz yok.

 

Okunma Sayısı: 237
Kategori: Ahmet SARGIN

Yazarın Diğer Yazıları

Cumhuriyet Bayramınız Kutlu Olsun!

Milli Bayramlarımız içinde en görkemli kutlanan bayram, coşku dolu kutlamalara ev sahipliği yapan Cumhuriyet Bayramımızdır....

Evli Eşlerde Zina Suç Sayılmalıdır

Türklerde zina her dönemde suç sayılmış, cezası da ağır olmuştur. Bunun için eski Türkler de...

Allah İsraf Edenleri Sevmez!

Yüce Rabbimiz Kuran’ı Kerim’inde mü‘minlerin özelliklerini anlatırken şöyle buyuruyor: “Onlar, harcama yaptıklarında ne israf ederler, ne...

En Hayırlı ve En Tatlı Kazanç

Dinimizde ticaret, ziraat, sanat gibi alanlar ile kamu veya özel sektöre ait çeşitli iş ve...

İnsanlığa Ulaştırılacak Kutlu Mesaj?

Hayat ve insan ölümlü ve fanidir. “Her Canlı ölümü tadacaktır,” buyuran Mevla bu dünyanın geçici...