Yazar Portal | Turkiye Interaktif Kose Yazarı Gazetesi

Adamına Göre


29 Eylül 2008 00:06

Yorum Yapılmamış

Emre ÇAKIR

SEYİRDEFTERİ

Altın Porakal

Değerli okurlar aklıma takılıyor bazı durumlar, yazmadan edemiyorum. Edemiyorum çünkü paylaşmayı seviyorum. Çünkü ben de interaktif gazetemizin sloganına sonuna kadar katılıyor, bilgi paylaşıldıkça anlam kazanır diyorum.

Ve geçiyorum daha gerekli bilgi sunumuna. Kainat varolduğundan bu yana geçen süreçte insanlar her daim her konuda ayrılmışlardır. Eski çağlarda soylular, asiller, köleler gibi birtakım kavramlar geliştirilmişken günümüz modern çağında da zenginler, fakirler, orta sınıf gibi yeni terimler geliştirilmiş. Her alanda olduğu gibi bu sınıflandırma biçimi spora, sanata, edebiyata da yansımış.

Sporda, sporcularda hırs, rekabet, ego, coşku, azim var. Kamçılayıcı, tetikleyici birçok unsur var. Tüm bu olgular spora da çok şeyler katıyor ve yansıyor. O anlar, elde edilen başarınn taçlandırıldığı anlarda sporculara kupa ve madalya veriliyor. Takılıyor boynuna. Onlara öylesi gerekiyor gibilerinden bir bakış açısı. Ama sığ değil istedikleri şekilde.

Edebiyat dünyasında ellerdir öne çıkan. Zariftir parmaklar. Estetik yapıya çok önem verir edebiyat dünyası. Tümü değildir ancak çoğudur. Herşeyi değildir ama çok şeyidir. Bu şık insanlara da plaket verilir. Gayet nezih ortamlarda gayet elit bir biçimde.Harry Kewell

Sinema ve televizyonda ise hayvan, meyve isimleridir ödüllerin adı. Kötü değildir, iyi değildir. Şekilleri her daim değişime müsaittir. Altın portakalları, altın ayıları bilmeyeniniz yoktur kuvvetle muhtemel.

Tüm bu ödüllerin veildiği yerler de çok şeyler anlatır. Sporcu spor yaptığı yerde alır ödülünü, edebiyatçı için mekanın önemi yoktur, sinema ve televizyon çok şey ister.

Alınacak ders şu. Ödüller her yerde adamına göre veriliyor. Bir hikmeti vardır elbet. Doğrusu da budur. Allah (cc) iyi edebiyatçılara plaketler, sporculara madalyalar, oyunculara portakallar ve nice sayamadığımız başarı erbaplarına istediklerini versin.

Esen kalın.

Okunma Sayısı: 176
Kategori: Emre ÇAKIR

Yazarın Diğer Yazıları

Eurovision 2011 Hayal Kırıklığımız

Eurovision 2011 Hayal Kırıklığımız ve Yüksek Sadakat Başlıyoruz… Başlıyoruz çünkü söyleyecek sözümüz, edecek kelamımız var. Kaldığımız yerden...

Eurovision Temsilcimiz Yüksek Sadakat…

2011 yılına da girdik sevgili okurlar! Hayırlı, uğurlu olsun… Yeni yıl, eski yıl, değerlendirme, kritik,...

Show Tv’yi Kurtarırsa Doktorlar mı Kurtarır ?

Zirvedeki iki kanaldan biridir, kim ne derse  desin, bu böyledir. Evet, üst satırda sözünü ettiğim...

İşte Bu Aşk-ı Memnu!

Aşk-ı Memnu dizisi 24 Haziran 2010 tarihinde sevenlerine veda etti bilmeme ihtimalinizin olmadığı gibi… Reyting rekoru...

2010 Dünya Kupası’nın En İyisi: Mesut Özil

Hasretle beklenen sevgili nihayetinde sevgililerine kavuştu… Futbol aşıklarının dört yıldır beklediği FIFA 2010 Dünya Kupası...