Yazar Portal | Turkiye Interaktif Kose Yazarı Gazetesi

Küresel Dünyanın Yeni Ürünü: Siyah Tenli Obama!

İSTANBUL GÜNLÜĞÜ
Mehmet Emin BALLI

18 Kasım 2008 00:27

4 Yorum

Mehmet BALLI

DÜNYA GÜNLÜĞÜ

Siyah Tenli Müslüman Hüseyin’in Küresel Dünyaya Yeni Bir Ürün Olarak Sunulduğunu Biliyor muydunuz!..

ABD Başkanlık seçimlerinde dünya hop oturup hop kalktı. Anketler, analizler, yorumlar sanki her ülke onlayn oy kullanacakmış gibiydik. Global dünya düzeninin bir ayağıda budur. Kendini dünyanın merkezine oturtarak, teknolojinin gücüyle her şeyi içine çeken ABD’ye bizde göbekten bağlanmışız.

Kanunlarımıza göre Kamuda çalışan bizlerin siyaset yapması, siyasete üye olması ve siyasi düşünmesi yasak. Ama seçimlerden yaklaşık birkaç ay önce istifa ederek istediği siyasi partiden istediği göreve aday olabilirsiniz. Sonrada seçilemezseniz tekrar o seçim zamanındaki tüm söylev ve eylemlerinizi bırakıp tekrar eski görevinize dönersiniz. Bunu neden söylüyorum, Bizimde içinde sarmalandığımız global dünya siyasetinde söyleyecek bir şeylerimiz olmalı. İşte düşünmeden resme bakarak anlatmak zorundayız tabi ki taraf tutmadan.

ABD seçimleri geldi geçti, şimdi kime sorsanız Obama’nın seçilmesi iyi oldu der. Televizyonlarda günlerce Obama masumiyeti pompalandığı için hepimiz doğal karşıladık. Şuanda zaten tüm dünya rahatlamış durumda. Yine kime sorsanız, Obama alnının teriyle mi kazandı diye, tabiî ki eze eze geldi cevabını alırsınız. Hâlbuki kazın ayağının öyle olmadığını söylüyor derin analistler.

Global Finans dünyasının kalbinin attığı Wall Street caddesi’nin üstü kadar, altında da kurulu ayrı derin bir düzen var olduğu söylenir. İşte buraya yerleşmiş Yahudi sermayenin kurduğu sistemle tüm dünyayı kontrol ettiği, her ülke için 50-100 yıllık stratejik planlar yaparak, aşama aşama bu plan üzerinden uygulamalara geçildiği ve yeni dünya düzeninin bu doğrultuda şekillendirildiğidir.
Sizin demokratik seçimle eze eze geldiğini zannettiğiniz Obama aslında,
bu global dünya düzenini kontrol eden sermayenin yeni ürünü olduğudur.
Dünya halklarının anti Amerikan sempatisinin tavan yaptığı bugün biraz gazının alınması gerekiyordu, onu yaptılar. Ne yaptı o cadde altındaki gözler, Hüseyin adındaki Müslüman bir Zenciyi, Global dünya pazarına yeni bir ürün olarak pazarladı. Böylece Müslümanların ağzına bir parmak bal, ezilmişlerin eline ABD bayrağı, küresel sermayeye de kısa süreliğine nefes aldırmış oldular…Amerikan antipatiliğini de bir gecede sempatiye çevirip dünyayı Buşh’dan kurtardılar..

Bundan önce böyleymiş ve öğrenmiş olduk. Ne yazık ki bundan sonrada daha bizlere ne tür sürprizler hazırlandığını hep beraber naklen izletecekler…
Bu günden yarına, O para babalarının cambaza bak cambaza diyerek, alttan daha neler götürdüklerini bir beş yıl sonra ancak öğreneceğiz..

Okunma Sayısı: 256

Yazarın Diğer Yazıları

Raflarda Yangın Var Yangıın!

Büyük zincir marketlerin birinde kocaman bir afişle yazmışlar: İndirim; … kaşar peynir 500 Gram 20.50...

Ticari Elektronik İleti Tercih Hakkınızı Kullanın!

İstenmeyen ticari SMS, e-posta ve aramaları engelleyen İleti Yönetim Sistemi devreye girdi. Ya WhatsApp!.. Geç...

Aşı Olalım mı Olmayalım mı?

Aşı en önemli gündemimiz. Ancak kafalarda bir hayli karışık! Bir taraf ‘Aşı aşıdır, gelsin hemen...

E Dergi, E Kitap Nedir, Nasıl Hazırlanır?

Dijital çağdayız. Bilgisayar ve cep telefonlarımızla dünya avucumuzun içine girdi ve birçok basılı materyal dijital...

‘Uyanış Büyük Selçuklu’ Sinemasal Eleştirisi

Diriliş, uyanış ve… Alp Arslan, Nizamülmülk, Melik Şah, Kılıç Arslan, Ahmed Sencer, Ömer Hayyam, Hasan...

Yazıya Yapılan Yorumlar

 1. Mehmet Ballı dedi ki:

  Yazımızı okuyarak beğenen-beğenmeyen değerli okuyucular,
  Nasıl, bizlerde medyanın kaymağını yiyen 40-50 yazarlar kadar
  Yorum-Analiz yapabilmiş miyiz. Saygılarımla..

 2. mudurnu dedi ki:

  Bence çok yerinde ve önemli bir noktaya değinmişsiniz.

  Obama bir ürün bence de.
  O caddenin altındaki güçlerin ürünü. Aynıyla katılıyorum.

  Sadece bu değil bir de amerikanın çöküşünün geciktirilnmesi var olayda.

  Krize boğulan içten içe kaynayan eyaletler arası çatışmayı da geciktirmekteler kendilerine göre.
  Teşekkürler.

 3. hince dedi ki:

  Herkes kendince bir yorum yada gün geçtikçe birşeyler duydukça yeni yorumlar getirir. Ne hikmekse bizler dünyaya niçin neden gönderilmişisiz bakılmaz ve ona göre yorum yapılmaz. Dünya meseleleri hakkında birazcık ilgi duyan bilgi edinmek istenen her fert şu derin denen güçler konusunda haberdar olur. Genelimiz kulaktan dolma bilgilerle yaşadığımız için kendimizce derin devletler derin güçler derin ilişkiler meydana getirir ve rast gele yaşamaya devam ederiz. Biraz bilgi biraz ilimle uğraşsak dünya daha farklı olur ve obamanın seçilmesi yada farklı olağan planların nasıl yapıldığını bilirdik. Şunu bilmeliyiz ki dev aynasına bakanda insan dev aynasını yapan da insan. Önemli olan Dev aynasına bakanla icad edeni kim yarattı ve ne istiyor onu bilmiyoruz yada bilmek istemiyoruz. Meselenin orada olduğuna inanıyorum. Nasıl inanmak istiyorsak öyle yaşamaya ve kendi kendimizi yargılayıp yine kendimizi mahkum ediyoruz öyle değil mi?

 4. Atekin dedi ki:

  Biz inandığımız gibi yaşayamazsak işte onlarda Dünyayı böyle evirir çevirirler.
  Malesef kabul etsekte etmesekte bu gizli güçler vardır.