Yazar Portal | Turkiye Interaktif Kose Yazarı Gazetesi

Metafizik alanların sakinleri Cinler…

Mehmet ALPEREN

13 Eylül 2008 21:22

1 Yorum

Mehmet ALPEREN

Okuyuculardan bana sık sık metafizik alemle  ilgili  sorular geliyor. Büyü ve büyü ile ilgili  sorular. Özellikle  bu  konudaki kitabımı  okuyanlar  bu  olayın nasıl olduğu ve niçin olduğu konusunda  sorular üretirken bazı arkadaşlarımızda; bu  alemi merak ettiklerini, benzer şeyler  yaşadıklarını   ve metafizik aleme girmek istediklerini söyleyerek yardımcı olmamı istiyorlar.

Aslında merak  güzel bir şeydir. Bilimin anahtarı merak  duyguları ile aranır  ve yine merak duyguları ile bu  anahtar kapalı kapıları  zorlayarak açar . Bu sayede insanlık bu günkü medeniyete ulaşmış,  Mars gezegenine araç  gönderecek kadar bilimde fende ilerlemiştir.

Ancak metafizik ( Fizik ötesi ) alem veya diğer  bir şekilde  ifade edersek parapsikoloji  ( Psikoloji ötesi ) alemin kapılarını  zorlamak pek tavsiye edeceğimiz bir alan değil. Bu konuda tavsiyem şudur;

Metafizik alemin kapılarını zorlamayın.  Eğer ısrar ederseniz  o kapılardan birini veya bir kaçını  açarsınız. Ancak bundan sonra geri  dönmeyi hiç düşünmeyin  zira  girdiğiniz o kapı  artık  yoktur.

Çünkü o alemde sizi karşılayacak olanlar ve sizinle ilk irtibat kuracak olanlar cinlerdir. Ve onlarla karşılaşmak ise hayra alamet değildir. Ancak şu konuda düşüncelerimizi  ve bilgilerimizi paylaşabiliriz.

Bu alemin  sakinleri olan cinler  insanlarla neden irtibat kurarlar ve  nasıl kurarlar ? Bu soruların  cevabını yirmi  yıldan fazla süren araştırmalarımızın sonucu,  bunu fiilen yaşayan insanların  ifadelerinden ve bizzat müşahede ettiğimiz olaylardan çıkarttığımız sonuçları paylaşabiliriz. Ancak şunu da belirtmekte  fayda var. Bu alanı kimse tam olarak tespit edemez ve haritasını çıkaramaz. Kim bu konuda  iddia sahibi olursa biliniz ki bu kişi yalancıdır.  Bazıları  benim şu kadar  cinim var  bu kadar cinim var diyerek sanki bir  eşyadan veya  kapısındaki koyun sürüsünden bahseder  gibi konuşuyorlar. Bu bana çok garip  geliyor. Karşımızdaki yaratıklar akıllı ve zekidirler. “ kul” olmakla  yükümlü kılınan  ve  hesap verecek olan  bir kavimdirler. Allah,”  cinleri ve insanları  kulluk etmeleri için yarattığını açıkça  beyan ediyor. Dolayısı  ile  onlardan bahsederken  bir köleden eşyadan veya hayvandan bahseder gibi bahsetmek  bana garip  gelmiştir. Belki; “şu kadar arkadaşım var o kavimden  denilirse daha  yakışıklı olur kanaatindeyim. O zaman bu  aleme  yabancı olanlarda “benimde bir cinim olsun  veya bana da bir  cin ver” diyerek garip  ifadeler kullanmazlar.

Adam bana  yazıyor “Hocam bana bir cin verebilir misin ?” Garip! sanki benden  bir köpek  eniği istiyor, veya bir eşyadan bahsediyor gibi. Bununda sebebi bazı medyum  olduklarını  iddia eden ve kendilerini topluma bu şekilde tanıtan kişilerin “ benim şu kadar cinim var”  şeklindeki ifadelerden kaynaklandığını  düşünüyorum. Bu çok  yanlış. Onlarla arkadaş olunur. Dost olunur. İş birliği yapılır. Aynı amaca yönelik yoldaş olunur. Aynı saflarda  yer alınır ama  onlardan bir  maldan bahsedermiş  gibi olmaz. Bu onları üzer  ve aşağılar. Dostlarımız  olanları üzer ve  uzaklaştırır düşmanlarımızın da düşmanlıklarını artırır.

Konu  ile ilgili araştırmalarımı burada okuyucularımla paylaşmak isterim.

Okunma Sayısı: 139
Kategori: Mehmet ALPEREN
Etiketler: , ,

Yazarın Diğer Yazıları

Yakın Tarih Uydurması

Bu yalancı  tarih daha ne kadar nesillere okutturulacak? Mustafa Kemal Atatürk İngilizlerin istediklerini yerine getirmek...

Müge Anlı ile Tatlı Sert, 500 Program

Bende son zamanlarda Atv de hafta içi her gün yayımlanan Tatlı Sert programına müdavim oldum....

New York da Beş Minare

Önce kendi kendime  sordum. Neden “ New York da beş minare?” dedim belki de film...

Yahudileri ve Hıristiyanları Dostlar Edinmeyiniz-(II)

BU BİR DİN SAVAŞIDIR -(II) Erdemleri ile dost olabiliriz” anlayışı. El cevap ;Bu da yanlış....

Yahudileri ve Hıristiyanları Dostlar Edinmeyiniz-(I)

BU BİR DİN SAVAŞIDIR -(ı) Bu bir din savaşıdır. Gazze ye yapılan saldırı ve soykırım...

Yazıya Yapılan Yorumlar

  1. Fahrettin dedi ki:

    Tecrübe ve bilgilerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim. Çok önemli noktaları işaret etmişsiniz.

    Ve’s-Selâm…