Yazar Portal | Turkiye Interaktif Kose Yazarı Gazetesi

Hikaye Bu Ya!


21 Nisan 2020 00:01

1 Yorum

Bir zamanlar ülkenin birinde bir zat yaşarmış. Eğitimli bir Güvenlik Görevlisi ve evli olan bu zatın, iki de çocuğu varmış. Kendini Vatanperver olarak nitelendiren bu zat, mazbut ve muhafazakar bir hayat sürdürürken, istediği güç ve paraya ulaşmanın yollarını da arar dururmuş. Bu süreçte de başına gelmeyen kalmamış.

Hikaye bu ya; bir zamanlar bu ülke de var olan ve uzunca bir süre legal hatta üyesi olmak bile bir ayrıcalık kabul edilen ama sonradan illegal olduğu ortaya çıkan bir oluşum varmış. Söz konusu oluşumun, ülkenin çok önemli bir kurumuna karşı yaptığı, büyük ve tamiri imkansız, asla düzeltilemeyecek bir kurgusunun için de bulmuş kendini. Madem güç bunlarda o zaman o tarafa yanaşayım diye düşünmüş olacak ki kendince; onlarla da yakınlaşmış. Artık her taraftan kendini garantiye almanın rahatlığı içindeymiş. Kim güçlüyse onun yanında olmaya karar vermiş.

Gel zaman git zaman bu oluşumun, yaşanan büyük bir infialle illegal olduğu anlaşılmış. Hemen durumdan faydalanmak isteyen bu zat, “ben çok acı çektim, bana çok yaptılar” gibi söylemlerle mağduru oynayıp, durumdan nemalanmaya başlamış. Şansı da yaver gitmiş…Tüm bu yaşadıklarının tecrübesiyle Öğretim Görevlisi olmuş. Artık makam, mevki, para sahibiymiş. Sonunda iyi geliri, iyi ünvanı olan, Medya’da uzman kişi olarak yer alan ünlü biriymiş.

Ama bu kadar koşuşturma ve stresli mücadelenin sonucun da, biraz kafa dağıtmak, eğlenmek, değişik heyecanlar yaşamak istemiş olacak ki; çapkınlık yapmaya başlamış. Artık her türlü maddi güce sahip olan bu zat, neredeyse çocuğu yaşında ki genç kızlarla gününü gün etmeye başlamış.

Elliiki yaşında olan bu zat, öğrencisi olan yirmi beş yaşında ki son sevgilisi ile hayatını güllük gülistanlık sürdürmekteymiş. Ailesi başka şehir de, görevi başka şehir de olduğundan sevgilisiyle keyfi yerindeymiş.
Ama bir gün devran dönmüş.Genç sevgilisinin hamile olduğu haberini almış.

Dünyası kararmış.Boşanma arifesin de olduğu yalanı da ortaya çıkmış artık. Sevgilisi olan genç kızı, çocuktan kurtulma yollarına ikna etmeye hatta ona baskı kurmaya başlamış. Tehditlerle birlikte hemen ilişkiyi bitirip, genç kıza çocuktan kurtulmanın bedelini hiç düşünmemesini, faturayı kendisine göndermesini söyleyerek; bu beladan kurtulmanın yollarını aramaya başlamış.

Hikayenin sonunu yazamıyorum. Çünkü ben de bilmiyorum.
Bekleyelim biraz…Nasılsa öğreniriz…

Okunma Sayısı: 1.233
Kategori: E.Funda KILIÇ

Yazarın Diğer Yazıları

Köy Enstitüleri

Sahip olduğumuz tek yerli ve millî proje olan Köy Enstitüleri, bilindiği gibi 17 Nisan 1940...

Ulusalcılık

Siyasal Sistemimizde, aşırı sağ ve sol unsurlar varolmuşlardır. Ama toplumsal bazda nasıl, ne kadar karşılık...

Seçmiyoruz!

Arapça Siyasa kelimesinden gelen SİYASET, yönetmek, eğitmek, yetiştirmek anlamındadır. Osmanlı’da, erdemli bir toplum oluşturma çabasının...

Eğitim

Toplum yaşayışında yer almak için edinilen bilgi, beceri ve anlayışlara EĞİTİM diyoruz. Eğitim geniş anlamda,...

Ayasofya

Eski Yunanca’da, AYA; Kutsal,İlahi, SOFYA ise; Bilgelik anlamına geliyor. Dolayısıyla, AYASOFYA “Kutsal Bilgelik” ya da...

Yazıya Yapılan Yorumlar

  1. Mustafa HAYIRLI dedi ki:

    Okurken, insana fikir jimnastiği yaptıran bu gizemli öykünün devamını ve baş aktörünün akıbetini merakla bekliyorum.