Yazar Portal | Turkiye Interaktif Kose Yazarı Gazetesi

Herkese Merhaba…


26 Ocak 2011 00:00

Yorum Yapılmamış

İlkler çok önemlidir. Bu portal da ilk yazım .

Bu adreste dostlarla süresini bilmediğimiz bir yolculuğa başlıyoruz. Madem böyle bir yolculuk yapacağız, yazarken üzerinde duracağım hususları kısaca belirtmeliyim.

Sizlerle şu denenmek için geldiğimiz dünya da bazı hakikatleri paylaşacağız. Mademki hepimiz aynı imtihana tabiyiz. Paylaşmak hepimizin yükünü hafifletecek.

“Şefkatli ol. Herkes senin gibi zor bir mücadele veriyor” (Eflatun) hakikatine yürekten inandığım için yazılarım hep şefkat dolu olacak.

“İlim ilim bilmektir. İlim kendin bilmektir. Sen kendini bilmezsen bu nice okumaktır.”gerçeğine inandığım için yazılarım önce kendime, nefsime hitap edecek.

“İlkokuldan itibaren yöneldiğim sosyal konular ekseninde özellikle aile, çocuk, özürlü, yaşlı gibi sosyal konular üzerine yazacağım.

Ve sizden gelen, merak ettiğiniz aile, çocuk, özürlü, yaşlı üzerine fikir, görüş, soru ve önerileri bu köşede paylaşacağız.

Özellikle insanın “dünya da ki küçük bir cenneti “ olan aile yazılarımın odağında olacak. Çünkü aile bu toplumun hem demiri hem çimentosu.

42 yıldır yaşadığım ve karış karış gezdiğim Anadolu,

25 yıldır yaşadığım Konya,

7 yıl sağlık eğitimim,

7 yıl din üzerine eğitimim,

10 yıl görev yaptığım Sağlık kuruluşları,

14 yıl görev yaptığım Sosyal hizmet kuruluşları,

Yazılarımın arka planını oluşturacak.

Tüm bu edindiğim bilgi ve tecrübeleri çok önemsediğim aile kurumunun muhafazası, yaşatılması, güçlendirilmesi adına kullanacağım.

İnanıyorum ki bu coğrafya ve bu millet tüm dünyaya çok güzellikler verdi ve verecek.

Tarihin omuzlarımıza yüklediği bu kutsal ve değerli emanetin bilinciyle hakikat misyonerleri olarak sonunu bizim bilmediğimiz bir yol arkadaşlığına başlıyoruz.

”İki günü birbirine eşit olan ziyandadır, “Dün dünde kaldı cancağızım, bu gün yeni şeyler söylemek lazım”  hakikatlerine kulak vererek her gün değişen ve her sabah yeni günü karşılayan bu topraklarda sizlerle birlikte olacağız inşallah.

Başarı halis bir niyetin arkadaşıdır.

Okunma Sayısı: 228
Kategori: Cemil PASLI

Yazarın Diğer Yazıları

Orta(sabah) Namazını Korursak Muhafaza Olunuruz.

“Namazları ve (özellikle) orta (sabah) namazını (üstlerine düşerek, titizlik göstererek) koruyun (hayatınızı bu namaza göre planlayın) ve...

Yapılan İyilikleri Üç Şey Boşa Çıkarır.

İnsanın tek kalıcı ve değerli sermayesi ruhudur. Dünya imtihanında ruhumuzu taşıması için emaneten kiraladığımız bedenimiz...

Anne+Terbiye+Teeddüp=Eğitim

Kur’an-ı Kerim’de  “Allah” lafzından sonra en çok “Rab” kelimesi geçer. Rab, Allah’ın bütün alemlere hayat...

Yelkenleriniz Sabit mi?

Bilge bir insan her zaman ki gibi öğrencilerine ders veriyordu. Öğrencisinin biri hayatın ne kadar...

Tv. Programları, Sosyal Medya, Zina, İftira ve Aile.

Kâinat, insan için yaratıldığından her işin merkezinde insan vardır. Akıl ve iradeyi yüklenerek kâinata halife...