Yazar Portal | Turkiye Interaktif Kose Yazarı Gazetesi

Gençlere Bak Gençlere..!


10 Mayıs 2019 00:02

1 Yorum

Her insan yaşadığı müddetçe gençlik dönemini evresini geçirmek zorunda. Sert bir geçiş. Buluğ çağı. Delikanlı. Kız olsun erkek olsun fark etmiyor. Kabahatleri yok. Kabahat Toplumun ve aile yapısından. Örf, adet, anane gelenek görenek, sevgi ve saygının dejenerasyona uğraması. GENÇLİĞİ başıboş bırakınca, ne eğitime, ne eğilmeye, ne  bükülmeye gelmeyen nereye toslayacağı meçhul bir yere, göz göre göre ellerimiz bağlı seyredip duruyoruz. BANA DEĞMEYEN YILAN BİN SENE BEKLEMEZ. Mutlaka zehrini birilerine şırınga edecektir. Çünkü yılan nesli’de çok.


Dostlar İstanbul un sahilinde ailenizle kızınız, oğlunuz eşiniz yanınızda bir gezintiye çıktığınızda göze çarpan manzara kız erkek sarmaş dolaş öpüşme sahneleri,bunların içerisinde türbanlı kızlarımızda tek tük göze çarpıyor. Hatta ben şahidim çarşaflısını gördüm içim kan ağladı. Şahıs olarak bir şey diyecek olsanız alacağınız cevap belli işin yoksa AL BAŞINA BELA.         

 

Bu kızlar bu erkek çocuklar kimin. Onun, bunun, şunun, benim, senin bu topluma aitler, DİNLERİ İslam, annesi babası namaz kılıyorlar. Gençler ise dünyadan bi haber. En küçük kusurun başlangıcı SİGARA zaten ekonomik sıkıntıdan dolayı yeteri kadar beslenemiyorlar aldıkları gıdalarda hileli gerçek değil. Şimdiki geçlerin içi kof. İlikler dolmuyor. Nerede hakiki bal, nerede hakiki tereyağı, nerede hakiki süt, et, yumurta vs. üstüne üstelik sigaranın dumanı ile ciğerler leke tutuyor, ağız üst baş kokuyor. Evinde de içiliyorsa ev AHIR gibi kokuyor. Allah aşkına biri çıksın SİGARANIN faydasını saysın. Desin ki 1.2.3.4.5…….saysın. Tıp zararlarını sayıp döküyor. Ciğerin röntgenini çekip gözlerin içine sokuyor. Netice AKCİĞER kanseri, ondan sonra DOKTOR beni kurtar Doktor sana ne yapsın. İçerken doktora mı sordun. Ölmek kolay seni süründürür. Uyuşturucu daha beter ilki BİRA daha sonra rakı, şarap, ispirto, kolonya vs. hap, esrar eroin vb. gece hayatı, kumar, insanı insanlıktan uzaklaştıran aklını başından alan, toplumda saygı, sevgi, güven kaybettiren hep dertler ALLAH C.C. Hu MÜSLÜMAN TÜRK GENÇLİĞİNİ kötü alışkanlıklardan muhafaza etsin. Amin…. Amin.              

 

Toplumda 40 yaşını geçmiş nesil kırkından sonra azanı teneşir paklar. İnsan yaşlandıkça olgunlaşması lazım. Bakıyorum yaşı 50 yaşın üstünde insanlar eli arkasında aval aval geziyorlar kahvelerde çay ocaklarında lakırdı ile geçen ÖLÜMÜ bekleyen bir kalabalık topluluk. Öneriyorum. Çocuğunuzla, torununuzla etrafınızdaki komşu çocukları ile ilgilenin okullarda sosyal derneklerde yer alın faydalı olun tecrübelerinizi anlatın. Gençler sizi görünce elindeki sigaradan utansın. Size saygı duysun hürmetlerini sunsun. Bakın okullarda öğretmenler öğrencilerin elinden şaşmış. Bir şey diyemiyorlar. Aileler çocuklarının haklı olduklarını savunuyorlar. Öğretmen bir fiske vuramıyor. Veli, öğretmen den yana çıkmıyor. Bir toplum sevgi, saygı, hürmeti kaybederse o toplum HUZUR bulamaz. Diyeceksiniz ki bunları biliyor peki niye seyrediyoruz.  

 

Devletten, toplumdan, din adamlarından, tv. gazetelerden, partilerden, cemaatlerden, ALLAH için ricam herkes kendine düşeni yapsın. SAHİLLERDEKİ o çocukların çocuk diyorum yaşları 14-15-16-17… Öpüşme sahnelerine seyirci kalmasınlar. Dahada ileride hayvan gibi çiftleşmeleri görecek, gelecek nesiller. Devlet zabıtası ile, kolluk kuvveti ile, toplum kınayarak hoş görmeyerek, ACİLEN bir çare…….! Neden mi………?                                    

 

Oğluna gelin alacaksın içinde kuşku duymayacağı, ellenmemiş, dillenmemiş tertemiz almak isteme mi sin? Kızına damat alacaksın kızını mutlu edecek aldatmayacak geçmişi temiz istemez misin..? Etme bulma dünyası. Kim ne ekerse onu biçmeye mahkum. Gençlere niye anlatmıyorsunuz. BEN ANLATAYIM BARİ……………..!           

                            

EY genç kızım, oğlum, yeğenim, kardeşim, bu gün için yaptığın çirkinlik den zevk alıyorsun. Hoşuna gidiyor. Kimsede engel olmuyor, kimsede bunun sonucunu açık açık sana anlatmıyor. Benden dinle kulağını aç. Bu yaptığın çirkinlikler yarın ileri ki yaşlarda önünde bulacaksın. Mesela daha ÖNCEDEN FLÖRT ETTİĞİN KIZLAR BAŞKALARI İLE EVLENİP KOCALARINA RUHEN İHANET EDECEKLER. ÇÜNKÜ MAZİLERİ KABARIK YAŞANMIŞ HİKAYELERİ VAR. SANA GELİNCE SENİN DE ALACAĞIN EVLENECEĞİN KIZDA BAŞKALARI İLE MAZİ YAŞAMIŞ SENDE BİR MAZİSİ OLANLA EVLENECEK SİN. ANLADIN MI? Anlamadın sa bu yazıyı büyüklerine, hocalarına okut sana bir güzel anlatsınlar. Hayatın ölünceye kadar kararmış senin, senden haberin yok. Ama büyüklerin çok ama çok iyi biliyorlar. Hayvanlar arasında eşini kıskanmayan DOMUZ derler. Yarın seninde kızın oğlun olacak onlar bu gidişle ileride hayvan gibi ortalıkta çiftleşerek, senden daha da İLERİCİ olacaklar çünkü bu ortamı sen hazırladın vebalin büyük. İnsan olan toplumun sıkıntısına kahrolur. Bizim Peygamberimiz Hz. Muhammed s.a.v. ÜMMETİM… ÜMMETİM diyor kendi nefsi için değil. Herkesi bu hadiseye duyarlı olmaya davet ediyorum. Temiz gelin, temiz damat, temiz torunlar, vede TEMİZ TOPLUM temiz MİLLET temiz NESİL………diliyor vede umut ediyorum.                                           

4 1 lere sevgi saygı ve hürmetlerimle.

 

Cahit YETGİN

 

 

 

Okunma Sayısı: 448
Kategori: Cahit YETGİN

Yazarın Diğer Yazıları

Cahit Yetgin’den Hodri Meydan

4 DE 1 LER-DEN SEÇKİNLERE SESLENİŞLER ÇOK ÇOK ÇOK ÖNEMLİ…..! CAHİT YETGİN-DEN HODRİ MEYDAN…! 4...

Manevi Sır

4 DE 1 LER-DEN SEÇKİNLERE SESLENİŞLER MANEVİ SIR SİZLERE GERÇEK AŞKIN RUH AŞKI OLDUĞUNU ANLATACAĞIM....

Kur’an-ı Kerim 6236 Diyenlere Cahit Yetgin-in Cevabı..!

4 DE 1 LER-DEN SEÇKİNLERE SESLENİŞLER DİYORLAR Kİ 6666 AYET DEĞİL 6236. MADEM 6236 SİZE...

Bayram Tebriği

4 DE 1 LER-DEN SEÇKİNLERE SESLENİŞLER ________BAYRAM TEBRİĞİ ALLAH c.c.hu YALNIZ VE YALNIZ MÜMİN MÜMİNE...

Bu Gece Kadir Gecesi, Takdir Herkesin Kendisine Aittir

4 DE 1 LER-DEN SEÇKİNLERE SESLENİŞLER BU GECE KADİR GECESİ. TAKDİR HERKESİN KENDİSİNE AİTTİR. CAHİT...