Yazar Portal | Turkiye Interaktif Kose Yazarı Gazetesi

Bülent Arınç!


02 Temmuz 2020 00:02

1 Yorum

AKP’nin ağır toplarından ve kendi ifadesi ile içinde bulunduğu siyasi oluşumda özgül ağırlığı olan Bülent ARINÇ, geçtiğimiz günlerde, katıldığı bir televizyon programında şöyle dedi:

“Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS)’nda soruların çalındığını 15 Temmuz 2016’daki darbe girişiminden sonra öğrendik!”

 

Yok yaa, sahi misin, ciddi misin ve ağzından çıkanı kulakların duyuyor mu bunları söylerken Bülent ARINÇ!

 

Bülent ARINÇ; sen bu ülkede milletvekilliği yaptın yıllarca, hükümette görev aldın, bakanlık yaptın ve daha bir sürü önemli görevde bulundun. En önemlisi de sen inanç ve vicdan sahibi bir hukukçusun: Öyle görünüyor ve her fırsatta öyle olduğunu söylüyorsun.

 

Yaa Bülent ARINÇ; senin nasıl bir inancın, ahlâkın, vicdanın var ve nasıl bir hukukçusun, siyasetçisin, devlet adamısın?

 

Niye mi böyle eleştirel ve ironik ama asla hakaret içermeyen bu satırları yazıyorum! Aşağıdaki ifadeleri dikkatle ve defalarca okuyun lütfen:

 

“Bir işi hak edene, ehlî olana vermek demek olan liyakat yok oldu. Bu ülkenin en güvenilir kurumlarından biri olan Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM)’nin yaptığı sınavlardaki usulsüzlükler, yolsuzluklar, hırsızlıklar ortaya döküldü. Üniversite, askeri okul, polis akademisi, memuriyet vb. tüm giriş sınavlarda sorular sistemli biçimde ve yıllarca çalındı. Bu sınavlara yıllarca hazırlanan yüz binlerce gencin ve ailelerinin emekleri, masrafları boşa gitti, umutları bitirildi. Buna karşılık on binlerce kişi, hileli yollarla girdikleri okullardan mezun edilerek hiç hak etmedikleri yerlere getirildi. Özellikle ÖSYM’nin 2010 yılında yaptığı KPSS olarak bilinen memuriyete giriş sınavındaki şaibeler yıllarca yazıldı, soruldu. Bu sınav sosyal medya ortamında ‘Tarihte Görülmemiş Bir Olay’ başlığı altında şu ifadelerle yer aldı:

 

‘KPSS tarihinde hiçbir dönemde eğitim bilimleri alanında 120 sorunun 120’sini ve 119’unu doğru cevaplayan olmadığı halde, 2010 sınavında 350 kişinin 120 sorunun 120’sini de doğru cevapladığı görüldü. Bu 350 kişinin 70’inin karı koca, 23’ünün akraba, 52 adayın ise aynı adreste veya aynı apartman, site veya sokakta ikamet ettiği anlaşılmıştır.’

 

Milliyet Gazetesi yazarı Mehmet YILMAZ; uzun süre hiç bıkmadan, usanmadan her hafta 2010 KPSS sınavındaki yolsuzlukları yazdı, soruşturmanın ne olduğunu sordu. Tabi ki hiç bir cevap alamadı. Ne ilgili kurumlar, ne yöneticiler ve ne de yargı organları bunları görmedi, duymadı.”

 

Evet, bu ülkede çok önemli görevlerde bulunan Bülent ARINÇ; özellikle 2010 yılından itibaren yazılı ve görsel basında yüksek sesle dile getirilen bu yolsuzlukları, hırsızlıkları gerçekten duymadın mı, görmedin mi ki “KPSS’de soruların çalındığını 15 Temmuz 2016’daki darbe girişiminden sonra öğrendik.” diyebiliyorsun!

 

Sizin hiç utanmanız, arlanmanız, ahlâkınız yok mu!

Okunma Sayısı: 362
Kategori: Mustafa HAYIRLI

Yazarın Diğer Yazıları

Bir Bölen!

12 Eylül 1980’deki askerî darbeden sonra, Bülent ECEVİT, CHP’den ayrıldı ve Demokratik Sol Parti (DSP)’yi...

Ayasofya Şov!

Bugün, 24 Temmuz 2020, Ayasofya‘da “Cuma Namazı” kılınacak ve Bizans Dönemi’nden kalma olağanüstü bir mimarlık...

Korkma!

“Korkma” ile başlayan “İstiklâl Marşı”mızın bu ilk sözcüğünü hep anlamlı bulmuşumdur ve çok güçlü bir...

Linç

Linç, Türk Sineması’nda iz bırakan önemli bir filmin adıdır. Kerim KORCAN (1918-1990)’ın eserinden uyarlanan, 1970...

”Türkiye İttifakı” Üzerine

Türkiye İttifakı adıyla ortaya atılan yeni söylemin iki amaca yönelik olduğunu düşünüyorum: 1) 31 Mart...

Yazıya Yapılan Yorumlar

  1. burhan sülün dedi ki:

    SEVGİLİ MUSTAFA..BU CENAHIN EN TEHLİKELİ ADAMIDIR..ŞİMDİ SAHTE SUİKAST OLAYINDA BENİ KULLANDILAR DERKEN.O GÜN BENİ ÖLDÜRECEKLERMİŞ DİYE AĞLIYORDU..KOZMİK ODAYA GİRİLMESİ YÜZLERCE AJANIN ORTAYA ÇIKIP YURT DIŞINDA ÖLDÜRÜLMESİ KOMPLOSUNUN BAŞ AKTÖRÜDÜR..ERGENEKON BALYOZ KUMPASINDA YÜZLERCE KİŞİNİN YILLARCA SUÇSUZ OLARAK SİLİVRİ ZİNDANINDA ESİR TUTULMASINA TÜRKİYE BAĞIRSAKLARINI TEMİZLİYOR DİYECEK KADAR İŞBİRLİKÇİ VE ACIMASIZDIR..HALEN FETÖNÜN TÜRKİYEDE KONUŞABİLEN TEK AKTÖRÜDÜR.