Yazar Portal | Turkiye Interaktif Kose Yazarı Gazetesi

Biz Bize Yeteriz Türkiyem! Kampanyası

EDEBÎ GÜNDEM
Ahmet SARGIN

01 Nisan 2020 00:02

2 Yorum

Bütün dünyayı kasıp kavuran Covid-19 virüsüne karşı her ülke sıkı tedbirler almaya başladı. Bir çok ülke Sokağa çıkma yasağı uyguluyor. Ülkemizde de bu yönde ciddi adımlar atılıyor. Koronovirüsüne karşı en önemli tedbirin evde kalmak olduğunu biliyor bizler de bu kurala sıkı sıkıya uymaya çalışıyoruz.

İnsanlar evde kalınca dükkanlar, iş yerleri ve fabrikalar durdu, çalışamaz hale geldi. Haliyle üretim durunca hayatta durmuş oldu. Fakir fukara var, garip guraba var. Bir de borcu, harcı derdi olan ve geçimini sağlayamayan insanlarımız var. Hayat bir şekilde devam edecek. Böyle sıkıntılı bir dönemde: Yardımlaşma el ve gönül birlikteliği şart oldu.

Bu kapsamda bütün ülkeler yeni yeni tedbirler alıyor, insanına yeni paketler sunuyor. Dün akşam ki ulusa sesleniş konuşmasında Sayın Cumhurbaşkanımız da yardım kampanyası başlattıklarını duyurdular. İlk önce kendisi 7 aylık maaşını bağışlayarak kampanyayı açmış oldu. Daha sonra partili arkadaşlarını, iş dünyasını ve imkanı olan bütün vatandaşlarımızı bu kampanyaya katılmaya davet etti.

İki gündür halkın yoğun ilgi gösterdiği kampanyaya iş dünyasından, çeşitli kurum ve kuruluşlardan, sanat dünyasından yoğun bağış haberleri geldi… Yardımda bütün sofrasını açan Necip bir milletin evlatlarıyız. İnanıyor ve güveniyoruz ki; bu kampanya büyük bir özveri ile devam edecek, fakir ve fukaranın yüzünü güldürecek, borcu- harcı olan esnafımız da dükkanını kapatmayacak inşallah! Bu el ve gönül birlikteliğidir, bu İslamın ve insan olmanın da bir şartıdır!

Gün ayakta kalma günü, gün birlik günü, gün dayanışma günüdür. Yardımlaşma ve paylaşma Yüce Allah’ın emri Sevgili Peygamberimizin sünnetidir. “Kardeşi açken tok yatan bizden değildir” düsturu gereği işte o gün bugündür. Fakire, yoksula, kimsesize, garibana, mağdur vatandaşa sahip çıkma günüdür! Üreticiye, fabrikası duran iş adamına, dükkanı kapanan esnafa ve borç batağına düşen kardeşlerimize sahip çıkıp destek olma günüdür!..

Bu amaçla Türkiye genelinde Ziraat Bankası, Vakıf Bank ve Halk Bankası şubelerinde yardım hesapları açılmış olup bu yardımlar internet üzerinden yapılabilmektedir. İmkanı olan tüm vatandaşlarımızı bu kampanyaya katılmaya davet ediyoruz! Azı olan azı ile çoğu olan çoğu ile katılıp bu yarayı el ve gönül birliği ile saracağız inşallah! Tarihe adını altın harflerle yazdırmış olan bu Aziz Millet yeni bir destan yazacak ve bu felaketi de atlatacaktır! Yüce Mevla bir an önce, bizlerin, Türk ve İslam Aleminin ve bütün insanlığın bu felaketten kurtuluşunu nasip eylesin!

Okunma Sayısı: 241
Kategori: Ahmet SARGIN

Yazarın Diğer Yazıları

Sevdamız Memleket Üstünedir!

Sevdamız neden memleket üstüne olmalı?.. Türk Milleti tarihiyle, özüyle, kültürüyle insanlığa örnek olmuş bir millettir…...

Yozgat Sizleri Bekliyor ?

Bozok Yaylası olarak da adlandırılan ve ilkçağlardan beri yerleşim yeri olarak kullanılan Yozgat bozulmamış doğal...

Karanlık Dere Islah Edilmeli

Yerköy de bulunduğum dönemlerde Karanı Derenin Islah edilmesiyle ilgili bir çok yazı yazmış ilgilileri bu...

Sevdamsın Yozgat

“Memleket vardır; sinemize ayna tutan ve memleket vardır; İçinde koca bir cihan yatan. Bizimle beraber...

Yardımlaşmak İnsan Olmanın Gereğidir

Günümüzün en önemli sorunu, her türlü imkana sahip olduğu halde insanın gittikçe yalnızlaşmasıdır. Yalnızlaşmak, milyonlarca...

Yazıya Yapılan Yorumlar

 1. Nezahat GÖÇMEN dedi ki:

  “Fakire, yoksula, kimsesize, garibana Sahip çıkma günleri sadece korona günlerine ait değildir. Ülke olarak, ilke olarak her zaman gözetilmeli çocuklar,gençler, yoksullar, yaşlılar…
  Dünyada örneklerini görüyoruz. Ülkeler kötü günler için hazırlıklı.
  Vatandaşına yardım ediyor. ” Siz sağlığınıza bakın, biz gerisini hallederiz.” diyen yöneticiler var, ülkeler var.
  Ülkemizde de lüks ve şatafattan uzak değişimlerin olması dileğiyle…
  Yatırım şatafata değil, yaşam standartı konforuna yapılmalı. Yaşam standartı konforu lüks arabalar ve lüks evler demek değildir. Eğitim, sağlık ve gelir dağılımı önem arz ediyor.
  Biz bize yetiyoruz zaten.

 2. admin dedi ki:

  Sana katılıyorum Nezahat Hocam.