Yazar Portal | Turkiye Interaktif Kose Yazarı Gazetesi

Aday Olacak’mısın? Çık’da Açıkla Diyenlere!..

GENEL
ZKategorisiz

05 Ocak 2009 01:02

Yorum Yapılmamış

Mustafa GÖKTAŞ

ANALİZ

Çevre Ve Tüketici Haklarını Koruma Derneği (ÇETKODER) Genel Başkanı, Sarı Basın Kartı sahibi Gazeteci yazar ve iktisatçı kimliğimle ve geçmişte siyasi arenada yaptığım mücadele ve gayretli çalışmalarım nedeniyle bu gün değişik siyasi partilerden farklı teklifler alıyorum.

Ancak henüz hiçbir şey için bir karar vermediğimi bilmenizi isterim.

Ben siyasi çizgisi ve yaşam biçimi belli bir adamım. Değişik siyasi partilerden şahsıma çeşitli teklifler geliyor, bu doğru. Hem memleketim olan Mersin’de Hem de başka illerden. Memleketim olan Mersin’de Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı dâhil olmak üzere, İlçe Belediye Başkan adaylığı, İl genel meclisi üyeliği, Belediye meclisi üyeliği adaylığı teklifleri geldiği gibi, şu anda orada bulunan Bazı Büyükşehir Belediye Başkan adayları da gel beraber çalışalım, omuz omuza yürüyelim mesajları veriyorlar. Hepsine saygı ve sevgi sunarım. Herkese saygılıyım. Ama ben şu an için henüz hiç bir şey için karar vermedim. Ailem, çevrem, beraber hareket ettiğim yol arkadaşlarım var. O yol arkadaşlarımla siyasi güzerğahda yol yürürken, ve 2 yıl önce o çatıdan aşağı inerken beraber indim ve beraberce de halen 2 yıldır birlikte yol yürüyorum. Hiç kopmadık ve ayrılmadık. Bu bir ekip, takım işidir. Kolektif çalışma isteyen, sabır isteyen, zaman isteyen iştir. Oturur onlarla, yani beraber hareket ettiğim yol arkadaşlarımla konuşurum. Onlar, yani hareket ettiğim yol arkadaşlarımın çoğunluğu değil, oy birliği ne karar verirse ben ve arkadaşlarım ona uyarız. Şu anda alınmış net bir kararımız ve tavrımız yok. Etrafı, olan bitenleri seyrediyor, izliyor ve dinliyoruz. Tartışıyoruz. Durum değerlendirmesi yapıyoruz. Bu durum değerlendirmesi sadece seçimle alakalı değil. Ülkemizin içinde bulunduğu siyasi ortam, gelecekte ne olacak, yarınlarda ülkemizi ne gibi siyasi ekonomik ve sosyal ortamlar bekliyor, sıkıntılar neler, nasıl aşılacaktır, biz bu bağlamda ne yapabiliriz, bunların hepsini enine boyuna tartışıyor ve düşünüyoruz.

Benimle ilgili çeşitli dedikodu ve söylemlere bakmayın..

Bu benim geçmişteki siyasi görev ve çalışmalarımdan kaynaklanıyor. Teveccüh gösteriyorlar, nezaket gösteriyorlar, ahlaki davranıyorlar saygı sunarım.Ancak ben daha öncede belirttim, siyaset uzun soluklu olduğu kadar istikrar isteyen iştir. Bu bakımdan benim ağzımdan bir açıklama yapılmadan kimse benim adıma yorum yapmasın. Doğru değil. Neticede boş ve kuru laftan öteye gitmeyen iddialar olarak kalır. Geldiğimiz noktada, değişik partilerden adaylığı kesinleşmiş olanlar var ve birde halen aday adaylığı süreci yaşayanlar var. Allah işlerini güçlerini rast getirsin. Hepsini sevgi ve saygı ile kucaklıyoruz.

Biz ÇETKODER olarak hepsine eşit ve aynı mesafedeyiz.

Selam ve saygılarımla…

mustafagoktas006@gmail.com

Okunma Sayısı: 97

Yazarın Diğer Yazıları

Bizi Geri Bırakan “Kader” İnancımız mı?

Bizi geri bırakan “kader” inancımız mi? Kader inancımız bizi cesaretli kıldı…de Evet… Rıza ülküsünü yitirdik...

42. Yılında Maraş Kahrı

Maraş katliamını anmakla, anlamaya çalışmanın apayrı şeyler olduğunu düşünüyorum. Bir şeyi, anmak her zaman onu...

Ahlaksızlık Bataklığı Kurutulmalı!

Ahlaksızlık ülkemizde ve tüm dünyada  tavan yaptı. Cinayetler, tecavüzler, hırsızlık, adam öldürme ve adam kaçırma...

Düşük Karbonhidratlı Diyet Beyin Yaşlanmasını Önlüyor

Beyinde yaşlanmayla ilgili biyolojik değişikliklerin 40’ lı yaşların sonlarına doğru görülmeye başladığı ve bu olayın...

Selaya Karşı Çıkan Çıkma…

Selaya karşı çıkan çıkma. Esmaya uyumlu ol esmaya uyumlu mantığa sahip ol. Kıymetli varsa en...