Yazar Portal | Turkiye'nin Interaktif Kose Yazarı Gazetesi

Türkiye’nin Eli Kalem Tutanları Derdik Eskiden!


07 Şubat 2019 00:07

5 Yorum

Şimdi kalemin yerini tuşlar alsa da yarın tuşlar da kullanımdan kalkınca, zihin enerjisi geleceğin büyük verisinin “big data” parçası olacaktır.

Gelecek 30 yıl dünyada büyük veritabanına sahip olanlar bir sonraki otuz hatta 50 yılların mimarları olacaktır.

Bu minik düşünce ufkuyla on üç yılı geride bırakmış, benim de son altı aydır içinde bulunmaktan gurur duyduğum  gazetemizde, Yazar Portalin editörlerini tanıyalım. Sıralamada öncelik, Yazar Portal’e katılma sırasına göre, öndelik ise, yaş sırasına göredir.

Y.Doç.Dr. Ahmet FİDAN

BlackSea Poet and Author Association’un kurucusu ve halen Yönetim Kurulu Başkanı, Online Bilgi İletişim ve Medya Hizmetlerinin Kurucusu, fikir ve bilim emekçisi, Bağlı kuruluş ve interaktif portallerinin kurucu ve Genel Yayın Koordinatörü

Şimdi, Yazar Portal Editörlerimizi Tanıyalım:

Bilgileri Ahmet HOCAM’ın rivayetine göre tırnak içinde, aynen aktarıyorum:

Ahmet AY:

Adaşım, İlk yazı işleri müdürümüz Doğunun güçlü kalemi Ahmet AY. İlk günden bu yana beraber olduğumuz dostum. Kendisi aynı zamanda Milat Gazetesi’nin hızlı yazarlarındandır. Ahmet AY, benim Yazar Portal’i o zamanki adıyla Bilgi Ağı’nı kurarken, ekip arkadaşım, çekirdek kadrom, yoldaşımdır.

Emine Dönüş ÖZATAR:

Gazetemizin ilk gününden bu güne emektarı, ilmik ilmik örücüsü, büyüğü, sultanı, kahrını çeken fikir işçisidir. Ben dahil her birimizin bir kere bile girmediği gazetemizi bu günlere getirmiştir. Gazetemizin benim gözümde ANITI sayılır.

Maide ÖREN:

Maide Ören Hanım, spor antrenörü, eğitimcisidir.  Kendisi İstanbul basınının duayeni sayılır. Yazar Portal’in uzun bir süre Yazı İşleri Müdürlüğü’nü yürütmüştür. İstanbul Yerel basınının önde gelen yazarıdır. Gazetemizin daimi editörüdür.

Dr. Halit SUİÇMEZ:

Halit Bey, gazetemizin ilk günlerinden bu yana gönül birlikteliğimiz olan, editörümüz, yazı işleri müdürümüz, tevazu ve hoşgörüsüyle ağabeyimizdir. Gazetemizin Daimi editörüdür.

Mehmet BALLI:

Mehmet BALLI kardeşim, benim öz kardeşim sayılır. Türkiye’nin Güzel insanlarından biridir. Kendisine gönül rahatlığıyla Emin sıfatı verilmiştir. Mehmet’ül Emin. Burası da günümüzün “hılful fudul cemiyeti” gibi, Türkiye’nin entelektüel birikimi olarak bu sıfatı vermiş olduk. Mehmet Ballı kardeşim, İETT de yöneticidir ama asıl olarak kendisi yazardır. Birbirinden güzel romanları kaleme almış. Yazmaya asıl olarak YAZARPORTAL de başladı diyebiliriz. Bilgi Ağı’nın Yazar Portale evrilmesinin itici gücüdür.

Nezahat GÖÇMEN:

Bir dönem Yazı İşleri Müdürlüğümüzü yapan, şu an iş yoğunluğundan editörlüğe devam eden, gazetemize sinerji katan ekip arkadaşımızdır. Kendisi İstanbul Yazar ve Gazeteci ve Edebiyatçı camianın aranan ismidir.  Öykü yazarıdır ve özgün projeleri bulunmaktadır. Halen edebiyat öğretmenliği yapmaktadır.

Y.Doç.Dr. Osman SİRKECİ:

Giresun Üniversitesi öğretim üyesi. Dünya İnsanıdır. Karadeniz Şairler ve Yazarlar Derneğimizin Yönetim Kurulu Üyesidir. Benim dünya dostumdur. Dünyanın karabatağıdır. Hangi ülkede olduğu her hafta değişir.)) Ben nerede isem Osman hocam oradadır. O nerede ben de oradayımdır. Dünya bilim camiasında fevkalade güzel yer edinen KENT AKADEMİSİ dergimizin de editörü olan Osman Hocam, Dünya Sokak Ekonomisi Hareketinin kurucusu bendeniz de onun ekip arkadaşı ve çekirdek kadrosuyuz.

Doç.Dr. Armağan ÖZTÜRK:

Armağan Hocam, Artvin Çoruh Üniversitesinde Siyaset Bilimi Öğretim Üyesidir. Derneğimizin yönetim kurulu üyesi, aynı  zamanda kurmayı planladığımız vakıf üniversitemize bağlı fakültelerden birinin müstakbel yöneticisidir. Kendisinin bir çok bilimsel ve sosyal kitabı bulunmaktadır.

Kendisi tam anlamıyla FİKİR İŞÇİSİ VE GENÇ BİR ENTELEKTÜEL MARKADIR. Armağan Hocam, Osman Hocam gibi, KENT AKADEMİSİ dergimizde editör yardımcımdır. Gelecek 70 yılda ondan çok şey bekliyoruz.

Prof.Dr. Kamuran ELBEYOĞLU:

Kamuran Hocam, ekibimizin vazgeçilmezidir. Kendisi Toros Üniversitesi’nde Psikoloji Profesörü, Dünya Sokak Ekonomisinin Osman SİRKECİ hocamla birlikte çekirdek kadromuzda ve Hareketin teorisyenidir. Kamuran Hocam, bütün zamanlarda bulunduğu ortamların “iyi ki varsın”ı dır. Kamuran hocam, enerji yoğunluğu  olarak en gencimize bile taş çıkaracak cep herkülü gibi bir arkadaşımızdır.

Ahmet DURAN:

Edebiyat Öğretmenidir. Yakın dönem, hak edebiyatı şairidir. Genç arkadaşım, Karadeniz Şairler ve Yazarlar Derneğimizin İki dönemdir yönetim kurulu üyesidir. Dernekten başkan yardımcımdır. Halk 10 yılı geride bırakan Halk Edebiyatı Dergisinin de Editörü dür. Mehmet BALLI ve Şenol TOMBAŞ ile birlikte halk edebiyatını çıkarmaya devam ederler. Bazen Ahmet Fidan’ı da halk edebiyatına davet ederler. Sayın Duran, derneğimizin sağduyusu ve DURAN ADAMI dır.))

Online Bilgi İletişim ve Medya Hizmetlerimizin, Karadeniz Şairler ve Yazarlar Derneği Genel Sekreteri olarak, sahibidir. İşleri fiili olarak yürüten arkadaşımız, Ayşe Naz YILMAZ, Derneğimizin Genel Sekreteri, Doğa ve Çevre Derneğimizin Başkan yardımcısıdır. Derneğimizin İçişleri Bakanlığı Derbis işlemleri dahil bir çok zorunlu hizmetleri ondan sorumludur. Kendisi dikkatli bir editördür. Gazetemizdeki görevine yeni başlasa da kısa zaman içinde alışmıştır.

Ayşe Naz YILMAZ:

Onlien Bilgi İletişim ve Medya Hizmetlerimizin, Karadeniz Şairler ve Yazarlar Derneği Genel Sekreteri olarak, sahibidir. İşleri fiili olarak yürüten arkadaşımız, Ayşe Naz YILMAZ, Derneğimizin Genel Sekreteri, Doğa ve Çevre Derneğimizin Başkan yardımcısıdır. Derneğimizin İçişleri Bakanlığı Derbis işlemleri dahil bir çok zorunlu hizmetlerinden sorumludur. Kendisi dikkatli bir editördür. Gazetemizdeki görevine yeni başlasa da kısa zaman içinde görevini benimsemiş ve işindeki sorumluluk duygusuna alışmıştır.

Tuğbanur BEYAZIT KIVRAK:

İçimizdeki editörlerin en küçüğü. Ama, koca bir anne olan, benim güzide öğrencim, Tuğbanur BEYAZIT İstanbul’da Vakıf Emeklilik te çalışır, Yazmaya ve edebiyata düşkünlüğünü on yıl önce Balıkesir Üniversitesinden hocası iken keşfetmiştim. Hiç kopmadık. Şimdi Tuğbanur evlendi, koca koca çocukları oldu, yetmediği gibi ordudan evlenerek hem kızım, hem gelinimiz oldu. Kendisi benim “karabatak” olarak tabir ettiğim göz nurumdur. Kendisi müzikallerde görev yapan, ney ve tiyatro eğitimi alan tam bir sanat aşığıdır”

Yazar Portali Türkiye’nin iklimi, kilimi, deseni olarak birlikte örmek, gerçek anlamda entelektüel birikim olmak adına gazetemizin tam interakitf tabana kavuşması için sinerji kaçınılmazdır.

Kıymetli okurlarımızın ilgi ve teveccühleriyle, ekip arkadaşlarımın anlayış, birikim ve gücüyle nice başarılara imza atacağız.

Bizler, ”yoldaki yolcu”yuz.

bakikalanbukubbedeHOŞSEDAolarakizetmekistiyoruzbizhepbirlikte.

YAZAR PORTAL EDİTÖRLERİ

Okunma Sayısı: 143

Yazarın Diğer Yazıları

Astlar Üst’ün Üstünde Tepişirken

Astlar Üst’ün Üstünde Bilindiği gibi üstler astlara emir verebilir, iş buyurabilir. Adı üstünde üst üstünlüktür....

Hilmi Güler mi Ağlar mı?

Aylardır siyasetçisinden basınına, basınından halkına bir 31 Mart Yerel Seçimleri söylendi durdu. Hararetli gündeme damgasını...

Tutsak Özgürlüklerimiz

Yaşasın özgürlük! Özgürüz, hürüz diye bağırırız tutsaklığa inat… Her istediğimi yapabilirim olarak algılarız özgürlüğü… Oysa...

Feda Ederken Veda Edilenler

Feda ah feda… Nedir feda? Bir şeylerin uğruna ya da birilerinin uğruna neleri feda etmeyiz,...

Kurak Eğitimin Çorak Eğitilenleri

Bir Eğitim-Öğretim yarıyılı daha bitti. (2018-2019) Nasıl geçti koskoca bir  yılın yarı dönemi anlamadık bile. Bu...

Yazıya Yapılan Yorumlar

 1. admin dedi ki:

  Teşekkür ederim ayşe hanım.

 2. Mehmet Emin BALLI dedi ki:

  Eyvallah Ayşe hanım, kaleminize kuvvet, yüreğinize sağlık…

 3. Ayşe Naz YILMAZ dedi ki:

  Rica ederim Dr. Ahmet FİDAN Hocam. Asıl
  ben teşekkür ederim. Beni böylesine değerli bir kadronun arasına kattığınız için…

 4. Ayşe Naz YILMAZ dedi ki:

  Çok teşekkür ederim Mehmet Emin BALLI Hocam. Sizleri tanımaktan kıvançlıyım.

 5. Serap DEMİRTÜRK dedi ki:

  Merhaba, öncelikle yönetimi oluşturan kadroya, bu değerli kadronun üyelerini tanıtan size teşekkürlerimi sunuyorum. Ana sayfada hep durmasını istediğim bir tanıtım. Sizlerle olmak, gurur verici. Çalışmalarınızda başarılar diliyorum.

Yorum Yazın

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.

ÇÖZÜM ORTAKLARIMIZ

Yukarı