Yazar Portal | Turkiye'nin Interaktif Kose Yazarı Gazetesi

Tarla Tohum Ev Hasatı


01 Nisan 2019 00:02

1 Yorum

İnsanoğlu kendine herhangi bir şey alacağı zaman seçici olurlar. Siz olsanız kendinize ekip biçmek için nasıl bir tarla alırdınız.

Çeşit çeşit tarla var. Dağda, ovada, yamaçta, sulusu, susuzu, Kıraç olanı vs. Hangisini tercih edersiniz, tabii ki iyisini diyeceksiniz.

Diyelim ki iyi güzel tarlayı aldınız. Ya elinizde ki tohumunuz ıslah edilmiş mi? Yoksa genetiği ile yani yaratılışı itibariyle değişikliğe uğramış mı? Aslı bozulan tohumu, iyi tarlaya ekseniz, hasatınız dan iyi sonuç elde edemeyeceğiniz aşikar. Çünkü bile bile ektiniz sonucu da bilmeniz gerekiyor.

Farz edelim tarlanız ve tohumunuzda güzel,sağlam asılları bozulmamış iş bitiyor mu?

Ekini yabancı otlardan, haşerelerden, kuştan, domuzdan vs. korumanız gerekir. Yoksa ekin telef olur yazık olur.

Peki tarlamıza, tohumumuza ve hasatımıza bu kadar düşkünüz, her şeyin iyi olması için çaba sarf ediyoruz ilacı gübresi çapası bakımı için de neden dönüp toplumda her aileyi TARLAYA, TOHUMA ve HASATA eş değer tutmuyoruz HİÇ düşündünüz mü?

Kadınlarımız tarla, erkeklerimiz tohum,çocuklarımız hasat değil mi? Niçin eş seçimin de kendimize, kızımıza, oğlumuza, seçici davranmıyoruz?

Niçin biz erkekler haram kazanç ile elde ettiğimiz paralarla beslenip tohum üretiyoruz bünyemizde?

Yediğimiz gıda haram olunca ister istemez tarlaya ektiğinden ne umarsınız..! Ne beklersiniz..! Aldığın eş de babası tarafından ekilmemiş mi?

Doğan çocuk dünyaya geldi,bu senin ekip biçtiğin HASATIN. Beslenmeye ihtiyacı var, ha bire sen, haksız kazanç ile kazandığın para ile hem kendin, hem eşin, birde çocuklarınla beslenip duruyorsunuz. Tabii ki yabancı otlar sizi istila edecek zararlı böcek türleri haşereler, domuzlar musallat olacak. Ailelere hayliyle de topluma, vatana.

Niçin suçu dışarıda ararız ben anlamış değilim. Tarlada senin,tohumda sensin ne ekmiş isen hasatın ortada. Bir toplumun asaleti, DİNİ, DİLİ, IRKI ve NESİLLERİ hormonla yetiştirilirse içi dışı BOŞ, KOF, akılsız düşüncesiz genetiği ile oynanmış kalabalık insan görünümlü, yolda yürümesini bilmeyen yığınlar………..! Size söylüyorum. Haram lokma ile toplum üretmeyi bırakmadığımız sürece ne tarlanın, nede hasadın, faydasını görürüz. Biz birbirimize yapıyoruz. Dışarıya bakmayın, kendinize dönüp içinize bakın. Midenize indirdiğiniz lokmalara damarlarınızda dolaşan o asil kana neler kattığınıza bakın. İstediğiniz kadar bilgili kültürlü olun ne olursanız olun. Kazancınız yediğiniz içtiğiniz HARAM bence boşa kürek çekiyorsunuz. Günlük siyasi konuşmalarınız idealleriniz hep laf olup uçup gitmekte. Atıp tutun gökyüzü boşluğu geniş, nasıl olsa dolmaz, devam. Bir eliniz yağda, bir eliniz balda olunca ağzınıza da HARAM lokma girince, o ağızdan tesirli tutarlı SÖZ çıkmaz.

Anlayana bir söz, anlamayana bin bir söz söyle sen… yaz san… çiz sen… kendini paralasan nafileeeeeeee! Vesselam.

4 de 1 lere  selamlar. Allah C.C Hu ya emanet olunuz. Ben de 4 de 1 le avunup duruyorum. İyi ki varlar.

Saygı, sevgi ve hürmetlerimle

Cahit YETGİN

Okunma Sayısı: 18
Kategori: Cahit YETGİN

Yazarın Diğer Yazıları

Birlik ve Beraberlik Olunur mu..?

Atalarımız demiş ki; birlikten kuvvet doğar. Bir elin nesi var, iki elin sesi var. Gibi...

Yönetmen ve Mühür

Mühür klasik manada, kabartılarak yazılan mürekkebe basılıp her hangi bir evrakta veya eritilen bir çeşit...

İkna

İnsanoğlunun bütün çabası; hemcinslerini iKNA etmek, kendini ispatlamak, zekasını ön plana çıkarıp hep BEN demektir....

Zaman Zemin ve Şartları

Bu üç kavram,bazen bir araya geldiklerinde Ya BAŞARI  veya BAŞARISIZLIKLA sonuç verir. Hem insanın hayatına,...

Değer mi Hiç?

İnsanoğlu ömrü boyunca bir HİÇ uğruna, her iki hayatını hem kendisininkini, hem’de yaşadığı zaman, zemin...

Yazıya Yapılan Yorumlar

Yorum Yazın

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.

ÇÖZÜM ORTAKLARIMIZ

Yukarı