Yazar Portal | Turkiye'nin Interaktif Kose Yazarı Gazetesi

Soru Absürüt Olsa da Cevap Ciddidir!…

KAMUSAL TEPKİLER
Mehmet Halil ARIK

15 Mayıs 2018 00:03

Yorum Yapılmamış

Birileri bir soru sormuş benim sayfamda. İkinci satırdan anlaşılan o ki; cevabını bilen de veren de sadece kendileri. Güya absürd soru ile Reyiz’e parsa toplamak niyetleri. Belli. Soru şöyle. “24 Haziran Cumhurbaşkanı seçimi sonrası; fikirleri ile 2 Turda Tayyip Erdoğan ve Selahattin Demirtaş kaldı. Kime oy verirsiniz?” Ve ekliyor: “Özellikle Amerikan Eşeği solcular cevap versin”
Bu absürd soruya benim ciddi cevabım da şöyle:
Ta baştan kokan balığın kendilerine verdiği ilhamla “reva gördükleri sıfatlarla” birilerine saldırmayı hüner sananlar iyi dinlesin!.
• Dün sarmaş dolaş oldukları stratejik ortak saydıkları ABD değil miydi? Ne oldu da tıpkı FETÖ’ye olduğu gibi ABD’ye de düşman kesiliverdiler de “Amerikan Eşeği sıfatından kurtuluverdiler. Daha da ötesi bu sıfatı başkalarına utanmadan yükler oldular?
• BOP ve GOP eşbalkanlıklarını ilan edenler için reva görülmeyen o sıfat ne zamandan beri solculara yüklenir oldu?
• Biz solcular, o yıllarda Amerike’ya “HOŞT” diye bağırırken, bizlere karşı “PUŞT” diye çemkirenler mi bu gün Amerika düşmanı?
• Açılım adı altında harekat emirlerini kaldıranlar, Habur kapısında seyyar mahkeme kuranlar vatansever, “Ameriken eşeği” sıfatı reva görülenler solcular öyle mi?…
• Parlamentoda yasal zemin bulmuş her parti gibi Demirtaş da parlamentodaki partilerden birinin adayı. Oy ver verme. Yasal hak. Ne var ki, Demirtaş’ın bugünkü koşullarda 2. tura kalamayacağının bilinmesine rağmen, absürd bir soru ile “ya gördünüzmü işte” demek üzerinden birilerini suçlama ve Tayyipseverliğe soyunarak parsa toplamak hele bunun üzerinden birilerine “eşeklik” ihalesi açmak (ancak) edep yoksunluğu değilse nedir?
• Biz solcular, özümüz ve sözümüz itibariyle hep emperyalizme dolayısıyle ABD’ye düşman olduk. Solculara bu sıfatı reva görenlerin yarın takınacakları tavrın bu günden garantisi yoktur. Bu nedenle “eşeklik” ihalesinin kazananı şimdiden bellidir.
**
Son sözüm şudur ki; ortaya atılan sıfatın sahipleri yine dünün amerakanofilleri olacaktır.

Mehmet Halil Arık
Emekli eğitimci – DENİZLİ

Okunma Sayısı: 41

Yazarın Diğer Yazıları

Siyaset Ne Değildir? (Ey Alem, İşte İbret-i Alem!) (Ya Oku Paylaş, Ya Deki; “Boşa Uğraş”)

Sorsa bana birileri, Siyaset nedir? Cevabımı, siyaset ne değildir üzerinden vermeyi yeğlerdim. Biliyor musunuz; siyaset,...

CHP Genel Başkanlığı ve Merkez Yürütme Kuruluna 2 Sorum Daha Olacak:

Sandık adil olmadıkça, seçim “demokratik” olamaz. Bu ilkenin demokrasinin birincil kuralı olduğu herkesin bilgisi dahilindedir....

Bak 2018!… Onca Yaptıklarından Sonra, Hesap Vermeden Çekip Gitmektesin!.

365 gün…52 hafta; 8760 saat. Süren doldu. Çekip gideceksin. Sakın arkana bakma. Zira, milyonların sana...

Müsvedde Üzerine…

Allah hiç kimseyi tek kullanımlık kullarından etmesin. Malını mülkünü ister az; ister çok versin… Ammavelakin,...

Bi Sesin Kesinizi Gari Be!. Adam Açıkladı İşte; Sinyalizasyon DDY’da Olmazsa Olmaz Değil(miş)!.

Yahu!… Ne devekuşu kafalı adamlarsınız be!… Eline kalem alan, klavyenin başına geçiyoo; ahkam kesiyooo… Biliyoo,...

Yorum Yazın

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.

ÇÖZÜM ORTAKLARIMIZ

Yukarı