Yazar Portal | Turkiye'nin Interaktif Kose Yazarı Gazetesi

Ne Kadarım ki…


23 Ağustos 2019 00:04

2 Yorum

Kendim için ne kadar doğru seçimler yapıyorum ve o seçimlerim için ne kadar mücadele veriyorum ki içinde yaşadığım doğa için, hayvanlar için çocuklar için, birlikte yaşadığım engelliler için de doğru olanı isteyeyim, seçeyim ve yapayım.

Ben İNSAN olmaya çalışıyorum, daha kendi sorumluluklarımı anlayamadım ki, ben daha bendeki beni tanıyamadım ki, ben daha bendeki benin KORKU NEHİRLERİNİ kurutup, onların yerlerinde, MERHAMET kokan SU ÇİÇEKLERİNİ yetiştiremedim ki benden başka bir başkasının acısını da ACI edineyim.

Ben daha sevgi jenaratörü olan yüreğimin yerini öğrenemediğimden, canım acıyınca “YÜREĞİM ver ordan bir sek SEVGİ” deyip acıyan canıma ve tüm canı acıyanlara içiremedim ki. İnsanların benim sayemde attıkları kahkaların, yüzyıllardır donmuş haldeki MERHAMET ve ADALETİN buzlarını çözdüğü için, benim de KÜRESEL SEVGİYİ başlatabileceğimi daha bilmiyorum ki, elimi verdiğimde kimlerin bana ihtiyacı olduğunu da bileyim. Hatta sizin tabirinizle “EL VERMEK” ne anlama geliyor daha binlerce sözlükten bakamadım ki.

KENDİNİZİ ve üzerinde yaşadığınız dünyayı, parça parça parsellediğiniz için bin türlü diliniz var çünkü. Kendinizden, kendi içinizdeki insandan az ama ben İNSANDAN ÇOK şey bekliyorsunuz doğrusu anlayamadım ki..

Okunma Sayısı: 157

Yazarın Diğer Yazıları

Metrofanus

Başkalarının algısına kendinizi bırakmayın. O algının seçimlerini YAŞAYAN, tercihlerinin sınırlandırdığı YAŞAM koşullarında, VİCDANINI ve MERHAMETİNİ...

İnsanı Kaybettiği Sevgiler Olgunlaştırır Yaşattığı Sevgiler İnsanlaştırır

Sevenin sevdiğine verebileceği en DEĞERLİ hediye ona ZAMAN ayırmaktır. ZAMAN insan yaşamından kalan GÜNLERİ birer...

Böcek

İnsanın hamam böceğinden yada ne bileyim bütün gün toprakta yiyecek bulmak için çabalayan herhangi bir...

Yazıya Yapılan Yorumlar

  1. admin dedi ki:

    Hoş gelnidinz Nilgün Hanım,

  2. Cok teşekkür ederim…Varolun

Yorum Yazın

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.

ÇÖZÜM ORTAKLARIMIZ

Yukarı