Yazar Portal | Turkiye'nin Interaktif Kose Yazarı Gazetesi

Ne Kadarım ki…


23 Ağustos 2019 00:04

2 Yorum

Kendim için ne kadar doğru seçimler yapıyorum ve o seçimlerim için ne kadar mücadele veriyorum ki içinde yaşadığım doğa için, hayvanlar için çocuklar için, birlikte yaşadığım engelliler için de doğru olanı isteyeyim, seçeyim ve yapayım.

Ben İNSAN olmaya çalışıyorum, daha kendi sorumluluklarımı anlayamadım ki, ben daha bendeki beni tanıyamadım ki, ben daha bendeki benin KORKU NEHİRLERİNİ kurutup, onların yerlerinde, MERHAMET kokan SU ÇİÇEKLERİNİ yetiştiremedim ki benden başka bir başkasının acısını da ACI edineyim.

Ben daha sevgi jenaratörü olan yüreğimin yerini öğrenemediğimden, canım acıyınca “YÜREĞİM ver ordan bir sek SEVGİ” deyip acıyan canıma ve tüm canı acıyanlara içiremedim ki. İnsanların benim sayemde attıkları kahkaların, yüzyıllardır donmuş haldeki MERHAMET ve ADALETİN buzlarını çözdüğü için, benim de KÜRESEL SEVGİYİ başlatabileceğimi daha bilmiyorum ki, elimi verdiğimde kimlerin bana ihtiyacı olduğunu da bileyim. Hatta sizin tabirinizle “EL VERMEK” ne anlama geliyor daha binlerce sözlükten bakamadım ki.

KENDİNİZİ ve üzerinde yaşadığınız dünyayı, parça parça parsellediğiniz için bin türlü diliniz var çünkü. Kendinizden, kendi içinizdeki insandan az ama ben İNSANDAN ÇOK şey bekliyorsunuz doğrusu anlayamadım ki..

Okunma Sayısı: 217

Yazarın Diğer Yazıları

Sevmeyi Bilmeyen Doymayı da Bilmez

Aç insanı doyurursun, Cahil insanı okutursun, Fukara insanı giydirip elinden tutarsın Ama insan sevgisizse ne...

Probiyotik Mahalle Kültürü

Kendinden daha zayıf olanı daha güçsüz olanı ezen, ortadan kaldırmaya çalışan insanları ve hayvanları hayata...

Büyümek

Nermi Uygur bir öyküsünde, kendisinin basit bir yazlığının bakımının ne kadar zaman aldığını anlatırken aslında…...

Nadasa Bırakılan Beyinler

Bir tarafta KADININ BEDENİNİ entansif tarımın tarlası gibi gören GÜZELLİK SANAYİSİ ki artık KADINI KADINLIKTAN...

Metrofanus

Başkalarının algısına kendinizi bırakmayın. O algının seçimlerini YAŞAYAN, tercihlerinin sınırlandırdığı YAŞAM koşullarında, VİCDANINI ve MERHAMETİNİ...

Yazıya Yapılan Yorumlar

  1. admin dedi ki:

    Hoş gelnidinz Nilgün Hanım,

  2. Cok teşekkür ederim…Varolun

Yorum Yazın

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.

ÇÖZÜM ORTAKLARIMIZ

Yukarı