Yazar Portal | Turkiye'nin Interaktif Kose Yazarı Gazetesi

Korkular Cumhuriyeti


09 Ocak 2012 00:01

1 Yorum

BUGÜN YERYÜZÜNÜN HİÇBİR ÜLKESİNDE İNSANLAR KAÇAKÇILIK YAPTIKLARI İÇİN ÖLDÜRÜLMEZLER.

Türkiye cumhuriyeti kurulduğunda Şırnak köylüleri geçimlerini nasıl yapıyorlardı?
Kaçakçılık yaparak.

İnsanların dini değerlerini Empoze ederek Hilafetlik kaldırıldığında?
Kaçakçılık yaparak.
Atatürk’ ün İnkılapları yapıldığında?
Kaçakçılık yaparak.
Başbakanları, milletvekilleri asmış olduğunuz 1960 darbesi yapıldığında?
Kaçakçılık yaparak.
Yavru vatan diye diye 1974 de Kıbrıs savaşı yapıldığında?
Kaçakçılık yaparak
70-80 darbelerinde devrimcileri astığınızda?
Kaçakçılık yaparak.
90’lı yıllarda faili mechul cinayetleri işlediğinizde?
Kaçakçılık yaparak.
28 Şubat darbesinde İslami kesimi hapislere attığınızda?
Kaçakçılık yaparak.
Ve Atatürk’ün heykelleri bütün resmi kuruluşların önüne koyduğunuzda?
Kaçakçılık yaparak.
Şimdi nasıl geçiniyorlar?
Halen kaçakçılık yaparak.
Devlet’in sınır ticaret kaçakçılığı dediği ve göz yumdüğu şekilde.
1923’ten bu yana, Cumhuriyet kurmuşsunuz, savaşlar yapmışsınız, darbeler yapmışsınız, Kıbrıs’ı kurtarmışsınız bunların Doğu ve Güneydoğu halkına ne faydası oldu peki?
Hiçbir faydası olmadığı belli.
İnsanlar Hâlâ ticaret kaçakçılığı yapıyorlar, hâlen kaçakçılık yaptıkları için öldürülüyorlar.
***
Bugün yeryüzünün hiçbir ülkesinde insanlar kaçakçılık yaptıkları için öldürülmezler.
Cumhuriyetler ilan etmişsiniz, çağdaş olmuşsunuz ama ticaret kaçakçılığı yaptıkları için insanlarımızı da öldürüyorsunuz.
Sevgili Ahmet Altan’ın dediği gibi "bana faydası olmayan kilisenin papazını öpeyim," alın imparatorluğunuzu, cumhuriyetinizi, laikliğinizi, ilke ve inkılâplarınızı, şapkanızı, darbenizi, ne isterseniz ondan yapın.
Bunlarının hiçbirinin o köylülere bir faydası yok, olmamış, olmayacak.
Kumar ve içki ticaretinde dünya’nın önde gelen ülkelerden Kıbrıs’a yıllardır gönderilen paralar ile güneydoğuda fabrika açmış olsaydınız, sizin göz yümdüğünüz kaçakçılığı insanlar da yapmazlardı.
Boş dağları bombalamak için silahlara savurduğunuz paraları, orduevlerine harcadığınız paraları, Atatürk heykellerine harcadığınız paraları ve Kıbrıs’a gönderdiğiniz paralar ile güneydoğuya harcasaydınız insanlar da öldürülmezdi. Kürt meselesi de çözülürdü, insanları da kazanırdınız, askerde vurulmazdı, Kürt çocuklarda öldürülmezdi.
Tabi öldürülen kürt çocuklarıyla siz bir değilsiniz, para sizin, keyif sizin, iktidar sizin, gösteriş sizin, eğlence sizin, babalanma sizin, efendilik sizin, göz yunduğunuz kaçakçılık da zavallı ve yoksul Kürtlerin.
Sizin hayatlarınız, bu köylülerin hayatlarından besleniyor. Siz onların oylarıyla iktidarsınız, keyfinizce harcadığınız paraları onların sayesinde kazanıyorsunuz.
Cumhuriyet kurdunuz, laiklik oldunuz, inkılâp yaptınız, darbe yaptınız, insanları öldürdünüz.
Neden hala bu katliam’ın arkasındaki kirli oyunları çıkartamıyorsunuz Allahın cezaları.

…//…

Not :bu yazıyı yazarken örnek aldığın sevgili Ahmet Altan’a teşekkürler…

Okunma Sayısı: 28
Kategori: Cesim İLHAN

Yazarın Diğer Yazıları

Başbakan’a Mektup (II)

Başbakan'a yazdığımız mektub'un üçüncü ve son bölümündeyiz, umarım başta başbakan'a ve ilgililere duyurulur. Siz devlet...

Başbakan’a Mektup (II)

Başbakan’a yazmış olduğumuz mektubun ikinci bölümünden devam ediyoruz. Biliyor musunuz sayın başbakan Bu tür gözaltına...

Başbakan’a Mektup (I)

ak parti, başbaka, mektup, sorun KCK...

Katliam

Katliam ULU DEREDE 35 İNSAN… 35 OĞUL… 35 KARDEŞ… ALLAH KAHRETSİN! Allah hepinizi kahretsin! 35...

Anadolu’nun Yoksul Çocukları

Bir insanın mesleğinden dolayı, hastalanıp ölmesi asla kabul edilemeyecek bir durumdur. Anadolu’nun uzak köylerinden kalkıp...

Yazıya Yapılan Yorumlar

  1. volkan dedi ki:

    BİR ŞEYLER YAZMAK İÇİN BİLGİ BİRİKİMİ EDİNMİŞ OLMALISINIZ . YAZARIMIZ BENCE YOLUN BAŞINDA 🙂 YAZININ GENEL HATLARI GÜNEY DOĞUDAKİ KAÇAKÇILIK GERÇEĞİ . BUNU MEHMET FARAÇ'IN KÖTÜLER MAHALLESİ ADLI KİTABINDA TÜM GERÇEKÇİLİĞİ İLE GÖRE BİLİRİZ . YÖRE HALKININ GEÇİM KAYNAĞI KAÇAKÇILIK DEMEK KADAR ÜLKE ACİZLİĞİ OLAMAZ (KAÇAKÇILIK İNSANLARIN GÖZÜNDE MEŞRULAŞMIŞ ).  HALKIN BU ALANA YÖNELMESİ DEVLETİN VATANDAŞINA GEÇİM KAYNAĞI OLUŞTURAMAMASI . AMA GAP PROJESİNİ ATLAMAK İNSAFSIZLIK OLUR TARIMDA GÜNEY DOĞUNUN DÖNÜŞÜMÜ GERÇEĞİNİ KABUL ETMEK GEREKİR . HER YERİN BUNDAN FAYDALANMASI ZAMANLA OLACAK . SEVGİLİ CESİME DÖNECEK OLURSAK MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'LE SORUNLARI VAR NORMAL KARŞILIYORUM SEVİP SEVMESİ KENDİNE KALMIŞ . AMA UNUTMASI
    BİR SANAYİ KENTİ OLAN DENİZLİNİN NÜFUSU MARDİNİN NÜFUSUNUN İKİ KATI, DENİZLİNİN KULLANDIGI ELEKTİRİK MİKRARI MARDİNİN YARISI KADAR, DENİZLİNİN ÖDEDİĞİ ELEKTİRİK TUTARI MARDİNİN 2 KATI ÖNEMLİ ÇÜNKÜ MARDİNDE KAÇAKÇILIK YAPAN BU KANUNSUZLARIN FATURASINI BİZLER ÖDÜYORUZ . SON SÖZÜM CESİME BU ÜLKEDE AYRI DEVLET İSTEYEN TERÖRİSTLERE GÜL UZATMAK VATAN HAYİNLİĞİDİR O DAĞLAR TOPLARLA DÖVÜLECEK TERÖRİSTLERE AMAN VERİLMAYECEK . MASUM İNSANLARIN ÖLMESİ HOŞ DEĞİL BUNU LANETLİYORUZ .( BEN DEVLETE VERGİMİ KAÇIRMADAN ÖDÜYORUM VE BEN BU DEVLETTEN ATATÜRKÜN BÜSTÜNÜ YAPMASINI , ATATÜRKÜN DEĞERLERİNE SAHİP ÇIKSINI , KAÇAKÇILARIN ÖDEMEDİĞİ TUTARI ÖDESİN DİYE VERGİ VERİYORUM. SEN ATATÜRKÜ SEVMEDİĞİN İÇİN BÜSTLERİNDEN RAHATSIZSIN YAPCAK BİR ŞEY YOK PARASINI SATEN BEN VERİYORUM:)

Yorum Yazın

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.

ÇÖZÜM ORTAKLARIMIZ

Yukarı